Europarl  
 
Il-Finlandja
Data strutturali
Liġi dwar l-Elezzjonijiet
Qsim mill-ġdid fi gruppi politiċi
Xejriet ta' rispons
Lista ta' kandidati
Il-Belġju
Ir-Repubblika Ċeka
Id-Danimarka
Il-Ġermanja
L-Estonja
Il-Greċja
Spanja
Franza
L-Irlanda
L-Italja
Ċipru
Il-Latvja
Il-Litwanja
Il-Lussemburgu
L-Ungerija
Malta
L-Olanda
L-Awstrija
Il-Polonja
Il-Portugall
Is-Slovenja
L-Islovakkja
L-Isvezja
Ir-Renju Unit
 
 


Mappa tas-sit Avviż legali
     
L-ewwel paġna >> Leħnek fl-Ewropa >> Il-Finlandja >> Lista ta' kandidati

Il-Finlandja - 12/05/2004

PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
a. KOK - KANSALLINEN KOKOOMUS (PPE-DE)
1. Heikki; AUTTO 11. Marianne; MARENK
2. Viivi; AVELLAN 12. Antti; NIEMI-ARO
3. Seppo; HUHTA 13. Antti; NIEMINEN
4. Ville; ITÄLÄ 14. Heikki; PALKKIMÄKI
5. Juha; KANKKUNEN 15. Sirpa; PIETIKÄINEN
6. Piia-Noora; KAUPPI 16. Juha-Pekka; RIPATTI
7. Pirjo; KEMPPI-VIRTANEN 17. Lea; SAUKKONEN
8. Riikka; KERVINEN 18. Eva-Riitta; SIITONEN
9. Eija-Riitta; KORHOLA 19. Tanja; SOLEHMAINEN
10. Jukka; KUOPPAMÄKI 20. Alexander; STUBB
b. KD - KRISTILLISDEMOKRAATIT (PPE-DE)+ PERUSSUOMALAISET (no MEP)
1. Sauli; AHVENJÄRVI 9. Annika; KOKKO
2. Ville; AUVINEN 10. Kari; KÄRKKÄINEN
3. Lasse; HEIKKILÄ 11. Asmo; MAANSELKÄ
4. Anna-Kaisa; IMMONEN 12. Leena; MANTERE
5. Jouko; JÄÄSKELÄINEN 13. Helena; MOLANDER
6. Bjarne; KALLIS 14. Tauno; PEHKONEN
7. Tuula; KARHULA 15. Pekka; REINIKAINEN
8. Marja-Leena; KEMPPAINEN 16. 
c. SDP - SUOMEN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PUOLUE (PSE)
1. Nesrin; CAN 11. Antti; LIIKKANEN
2. Mikko; ELO 12. Tony; MELVILLE
3. Maria; GUZENINA 13. Riitta; MYLLER
4. Ulpu; IIVARI 14. Reino; PAASILINNA
5. Päivi; JÄRVINEN 15. Tuula; PETÄKOSKI-HULT
6. Antero; KEKKONEN 16. Barbro; SUNDBACK
7. Kimmo; KILJUNEN 17. Folke; SUNDMAN
8. Pirkko; LAHTI 18. Ismo; SÖDERLING
9. Lasse; LEHTINEN 19. Ilkka; TAIPALE
10. Joonas; LEPISTÖ 20. Marjatta; VEHKAOJA
d. KESK - SUOMEN KESKUSTA (ELDR)
1. Anneli; JÄÄTTEENMÄKI 11. Satu; RAISKI
2. Johanna; KENTALA 12. Pekka; RANTA
3. Lauri; KONTRO 13. Marketta; RATIA
4. Laura; KULKAS 14. Alpo; RUSI
5. Harriet; LONKA 15. Kari; SALMELAINEN
6. Antti; MYKKÄNEN 16. Tytti; SEPPÄNEN
7. Pekka; MYLLYMÄKI 17. Hannu; TAKKULA
8. Minna; NISSILÄ 18. Kyösti; VIRRANKOSKI
9. Ilpo; PAASO 19. Riitta; VÄISÄNEN
10. Samuli; POHJAMO 20. Paavo; VÄYRYNEN
e. SFP - SVENSKA FOLKPARTIET (ELDR)
1. Jarl; AHLBECK 11. Håkan; NORDMAN
2. Annika; AHLSKOG 12. Mats; NYLUND
3. Ann-Mari; AUDAS-WILLMAN 13. Jan D.; OKER-BLOM
4. Laura; FINNE-ELONEN 14. Kitty; SEPPÄLÄ
5. Tom; GULLBERG 15. Maria; STENSTRAND
6. Martina; HARMS-AALTO 16. Berth; SUNDSTRÖM
7. Barbara; HEINONEN 17. Folke; WESTERHOLM (WEST)
8. Sebastian; HIELM 18. Sten; ÖHMAN
9. Henrik; LAX 19. Markus; ÖSTERLUND
10. Linda; LINDHOLM 20. Viveka; ERIKSSON
f. VAS - VASEMMISTOLIITTO (GUE/NGL)
1. Pekka; BUTTLER 11. Harri; MOISIO
2. Jaana; HAAPASALO 12. Outi; OJALA
3. Jan-Mikael; HAKOMÄKI 13. Leila; PIIRAINEN
4. Antti; HOLOPAINEN 14. Juha; PIKKARAINEN
5. Anne; HUOTARI 15. Ari; RAJAMÄKI
6. Inna; ILIVITZKY 16. Jussi; SARAMO
7. Niina; KIVIAHO 17. Esko; SEPPÄNEN
8. Mikko; KÄHKÖNEN 18. Katja; SYVÄRINEN
9. Jukka; KÄRKKÄINEN 19. Kati; TYYSTJÄRVI
10. Oili; LIUKKONEN 20. Katariina; WALTZER
g.VIHR - VIHREÄT + INDÉPENDANT (Verts/ALE)
1. Uma; AALTONEN 11. Jyrki; KÄKÖNEN (Ind)
2. Umayya; ABU-HANNA 12. Janne; LÄNSIPURO
3. Minna; BJÖRKMAN 13. Elina; MOISIO
4. Satu; HASSI 14. Tuija; MÄKINEN
5. Ari; HEIKKINEN 15. Ville; NIINISTÖ
6. Jehki; HÄRKÖNEN 16. Mari; PUOSKARI
7. Timo; JUURIKKALA 17. Johanna; SUMUVUORI
8. Jussi; KAUHANEN 18. Anna-Maria; URHONEN
9. Kristiina; KOUROS 19. Niko-Mihkal; VALKEAPÄÄ
10. Irina; KROHN 20. Matti; WUORI (Ind)
h. SKP - SUOMEN KOMMUNISTINEN PUOLUE (GUE/NGL)
1. HAKANEN; Yrjö 11. Saara; RAUTIAINEN
2. Tuija; HAKKARAINEN (Ind) 12. Raimo; RUTTONEN
3. Olli; HERNBERG 13. Antti; SIIKA-AHO
4. Juha; HÄKKÄNEN 14. Ritva; SORVALI
5. Siiri; KORPPI 15. Vesa; SUOMINEN (Ind)
6. Juhani; LILJA 16. Arjo; SUONPERÄ
7. Jarmo; MUHONEN (Ind) 17. Jari; TERTSUNEN
8. Tuula; PALOMÄKI 18. Pekka; TIAINEN
9. Kari; PEITSAMO (Ind) 19. Petri; TOIKKANEN
10. Tanja; PELTTARI 20. Kalevi; WAHRMAN
i.LIB - LIBERAALIT (ELDR) (no MEPs currently)
1. Martti; CALONIUS 9. Dave; LIEBKIND
2. Magnus; EHRNROOTH 10. Jarno; LUOMA-NIRVA
3. Kimmo; ERIKSSON 11. Hans; PARVIKOSKI
4. Oili; HARJULA 12. Tomi; RIIHIMÄKI
5. Ilkka; INNAMAA 13. Sampo; SYREENI
6. Seppo; KANERVA 14. Juha; TAANILA
7. Hanna; KOIVULA 15. Pertti; TANTTINEN
8. Pekka; LAAKSO
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. PS - PERUSSUOMALAISET
1. Ari; HALME 4. Vesa-Matti; SAARAKKALA
2. Harri; LINDELL 5. Pekka; SINISALO
3. Aaro; MIKKONEN 6. 
b. EKA - ELÄKELÄISET KANSAN ASIALLA
1. Paavo; SIRKIÄ 7. Maija; LEHTONEN
2. Martti; SALOVAARA 8. Lasse; LARE
3. Leila; KARTTUNEN 9. Jan; ÅHMAN
4. Lauri; LEPOLA 10. Jouko; VEIVO
5. Esko; POSTI 11. Jaakko; HALKO.
6. Arvi; HÄKÄLÄ 12. Sakari; LAHTI
c. KA - KÖYHIEN ASIALLA
1. Terttu; SAVOLA 11. Marja; KYYRÖ
2. Irina; ANDONOV 12. Päivi; KÄHKÖNEN-NIIRANEN
3. Juha; ENJALA 13. Jaana; MYÖTYRI-ULMANEN
4. Tarja; HAKALIN 14. Sabrina; NORLAMO
5. Olli; HEIKKINEN 15. Tiina; PARKKINEN
6. Aki; JÄNTTI 16. Andrej; RADOS
7. Unto; JÄÄPURO 17. Sirpa; ROIVAS
8. Rita-Sini; KUUSISTO 18. Juhani; SAARI
9. Tuula; KUUSISTO 19. Eero; SEPPANEN
10. Vieno; KYLLÖNEN 20. Seija; TÖYRYLÄ
d. SKS - SUOMEN KANSAN SINIVALKOISET
1. Kai; AALTO 5. Olavi; MÄENPÄÄ
2. Heimo; ALAJOKI 6. Janne (Pena); PENTTINEN
3. Matti; JÄRVIHARJU 7. Pauli; TALLQVIST
4. Pekka; LUUKKO 8. Timo; VIRTANEN
e. SI - SUOMI - ISÄNMAA
1. Väinö; KUISMA 7. Jarmo; SAARINEN
2. Jaakko; PARTANEN 8. Petri; LUUMI
3. Janne; RASINPURO 9. Janne; KUJALA
4. Ari; LAAKSO 10. Mika; TUULONEN
5. Timo; NISSINEN 11. Matti; TUULONEN
6. Aki; RANTANEN 12. Mikko; VUORINEN