Europarl  
 
Belgia
Podstawowe dane
Ordynacja wyborcza
Przynaleznosc do grup politycznych
Zmiany frekwencji wyborczej
Listy wyborcze
Czechy
Dania
Niemcy
Estonia
Grecja
Hiszpania
Francja
Irlandia
Włochy
Cypr
Łotwa
Litwa
Luksemburg
Węgry
Malta
Holandia
Austria
Polska
Portugalia
Słowenia
Słowacja
Finlandia
Szwecja
Wielka Brytania
 
 


Mapa serwisu Klauzula prawna
     
Strona Główna >> Twój głos w Europie >> Belgia >> Listy wyborcze

Belgia - 12/05/2004


COLLEGE ELECTORAL NEERLANDOPHONE: 14 sièges
PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
CD&V / N-VA - CHRISTEN-DEMOCRATISCH & VLAAMS (PPE-DE ) / NATIONALE VRIJE ALLIANTIE
Candidats
1. Jean-Luc DEHAENE 8. Jan DE KEYSER
2. Marianne THYSSEN 9. Petra GEUKENS
3. Ivo BELET 10. Flor VAN NOPPEN
4. Jacques VAN OUTRIVE 11. Karolien WEEKERS
5. Marie DE CLERCK 12. Diane VOSSIUS
6. Hilde VAN DE WERF 13. Elke TINDEMANS
7. Jeroen VANDEN BERGHE 14. Geert BOURGEOIS
Suppléants
1. Frieda BREPOELS 5. Tessier BRECHT
2. Bart DOCHY 6. Melikan KUCAN
3. Wilfried VANDAELE 7. Simone KETELS
4. Trees VAN EYKEREN 8. Riet VAN CLEUVENBERGEN
b. SP.A - SOCIAAL PROGRESSIEF ALTERNATIEF (PSE)+ SPIRIT (VERTS/ ALE):
Candidats
1. Mia DE VITS 8. Fatma PEHLIVAN
2. Anne VAN LANCKER 9. Claudia PASQUALONI
3. Saïd EL KHADRAOUI 10. Johan VAN HOVE
4. Ludwig VANDENHOVE 11. Katrin HEREMANS
5. Jan DHAENE 12. Stijn BEX
6. Nelly MAES 13. Sarah WILLOCKX
7. Peter CORENS 14. Bert ANCIAUX
Suppléants
1. Fauzaya TALHAOUI 5. Nadia STAES
2. Jurgen VANLERBERGHE 6. Anita CEULEMANS
3. Stefaan THIJS 7. Anne-Marie BAEKE
4. Sylvain SLEYPEN 8. Louis TOBBACK
c. VLD - VLAAMSE LIBERALEN EN DEMOCRATEN (ELDR) + VIVANT:
Candidats
1. Guy VERHOFSTADT 8. Hilde VAUTMANS
2. Karel DE GUCHT 9. Luc BEAUCOURT
3. Annemie NEYTS 10. Kathleen VAN DER HOOFT
4. Roland DUCHATELET 11. Margriet HERMANS
5. Dewi VAN DE VYVER 12. Bart TOMMELEIN
6. Geert MESSIAEN 13. Fientje MOERMAN
7. Sofie STAELRAEVE 14. Patrick DEWAEL
Suppléants
1. Dirk STERCKX 5. Annemie VAN DE CASTEELE
2. Johan VAN HECKE 6. Jeanine LEDUC
3. Gwendolyn RUTTEN 7. Marc VERWILGHEN
4. Marilena DI STASI 8. Hendrik DAEMS
d. GROEN! (VERTS/ ALE):
Candidats
1. Bart STAES 8. Peter Tom JONES
2. Tinne VAN der STRAETEN 9. Joke VANDEPUTTE
3. Meryem KAÇAR 10. Jan-Jan SABBE
4. Helder SWARTELÉ 11. Eddy BOUTMANS
5. Hugo VAN DIENDEREN 12. Mieke VOGELS
6. Veerle DECLERCQ 13. Jos GEYSELS
7. Relinde BAETEN 14. Vera DUA
Suppléants
1. Isabel VERTRIEST 5. Marianne VERGEYLE
2. Leen LAENENS 6. Jan ALLEIN
3. Rik JELLEMA 7. Jef ULBURGHS
4. Philippe AVIJN 8. Magda AELVOET
e. VI BLOK - VLAAMS BLOK (NI):
Candidats
1. Frank VANHECKE 8. Suzanne LACOMBE-VERBEEST
2. Philip CLAEYS 9. Annemie PEETERS-MUYSHONDT
3. Marie-Rose MOREL 10. Marleen BECKERS-GOVAERTS
4. Hilde DE LOBEL 11. Jurgen VERSTREPEN
5. Francis VAN DEN EYNDE 12. Johan DEMOL
6. Guy DHAESELEER 13. Anke VAN DERMEERSCH
7. Lieve VAN DEN BERGHE 14. Filip DEWINTER
Suppléants
1. Koen DILLEN 5. Nadia VAN BEUGHEM
2. Luk VAN NIEUWENHUYSEN 6. Goedele VAN HAELST
3. Alexandra COLEN 7. Jef VAN BREE
4. Frieda VAN THEMSCHE 8. Gerolf ANNEMANS
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. PVDA - PARTIJ VAN DE ARBEID
Candidats
1. Kris MERCKX 8. Rita VANOBBERGHEN
2. Zohra OTHMAN 9. Peter DEGAND
3. Dirk GOEMAERE 10. Annelies HORRIE
4. Riet VANDEPUTTE 11. Dirk VAN DUPPEN
5. Raf JESPERS 12. Anna LENAERTS
6. Belgin ÖZGÜNES 13. Lise VANDECASTEELE
7. Roger PUTZEYS 14. Henri DEWITTE
Suppléants
1. Peter MERTENS 5. Peter FRANSSEN
2. Rita DHONDT 6. Lieve NORGA
3. Gustaaf HENDERICKX 7. Karima RIAHI
4. Sonja WELVAERT 8. Jan VANDEPUTTE
b. LSP - LINKSE SOCIALISTISCHE PARTIJ
Candidats
1. Anja DESCHOEMACKER 8. Frank HOSTE
2. Geert COOL 9. Marie Rose BALBAERT
3. Nicole VANDERPUTTE 10. David VAN GORP
4. Jon SNEYERS 11. Hannelore LAMMENS
5. Dagmar WALGRAEVE 12. Paul PIESSENS
6. Amaury VANHOOREN 13. Katrijn ZAMAN
7. Stephanie DEBERDT 14. Eric BYL
Suppléants
1. François BLIKI 5. Jef MAES
2. Tina DEGREEF 6. Liesbeth DELLAFAILLE
3. Micha TELLER 7. Peter DELSING
4. Elisa JANSEN 8. Els SCHOEMACKER

COLLEGE ELECTORAL FRANCOPHONE: 9 sièges
PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
a. cdH - CENTRE DÉMOCRATE HUMANISTE (PPE-DE):
Candidats
1. Joëlle MILQUET 6. Hamza FASSI-FIHRI
2. Marcel CROCHET 7. Marie-Paule LEBOUTTE-DETELLE
3. Catherine DOYEN-FONCK 8. Benoît LUTGEN
4. Vanessa MATZ 9. Jean-Jacques VISEUR
5. Fabienne MANANDISE 10. 
Suppléants
1. Raymond LANGENDRIES 4. Ekaterini SIGALAS-STAMATI
2. Claire VANDEVIVERE 5. Marc-Antoine MATHIJSEN
3. Antoine TANZILLI 6. Clotilde NYSSENS
b. MR - MOUVEMENT RÉFORMATEUR : MCC (MOUVEMENT DES CITOYENS POUR LE CHANGEMENT) (PPE-DE)+ PRL (PARTI RÉFORMATEUR LIBÉRAL)(ELDR)
Candidats
1. Louis MICHEL (PRL) 6. Günsel ELMAS
2. Gerard DEPREZ (MCC) 7. Latifa AÏT-BAALA
3. Frédérique RIES (PRL) 8. Armand DE DECKER
4. Sabine LARUELLE 9. Olivier MAINGAIN
5. Philippe MONFILS 10. 
Suppléants
1. Antoine DUQUESNE 4. Dominique OFFERGELD
2. Antoinette SPAAK 5. Marie-Hélène CROMBE
3. Jacques BROTCHI 6. Didier REYNDERS
c.PS - PARTI SOCIALISTE (PSE):
Candidats
1. Elio DI RUPO 6. Muriel TARGNION
2. Véronique DE KEYSER 7. Carmen MADRID
3. Alain HUTCHINSON 8. Jean-Marie PAQUAY
4. Olga ZRIHEN 9. Michel DAERDEN
5. Joël CORDIER 10. 
Suppléants
1. Philippe BUSQUIN 4. Giovanna CORDA
2. Marc TARABELLA 5. Grégor CHAPELLE
3. Fadila LAANAN 6. Simone SUSSKIND-WEINBERGER
d. ECOLO (VERTS/ ALE):
Candidats
1. Pierre JONCKHEER 6. Béatrice CLEMENTZ
2. Isabelle DURANT 7. Josy DUBIÉ
3. José DARAS 8. Samia MAHGOUB
4. Nermin KUMANOVA 9. Bob KABAMBA
5. Jacopo MOCCIA 10. 
Suppléants
1. Thérèse SNOY et d'OPPUERS 4. Ahmed AMANI
2. Marc HORDIES 5. Murielle FRENAY
3. Juliette BOULET 6. Marc ABRAMOWICZ
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. RWF - RASSEMBLEMENT WALLONIE-FRANCE
Candidats
1. Paul-Henry GENDEBIEN 6. Guy PIERARD
2. René SWENNEN 7. Jeannine HOLSBECKS
3. Marie-Henriette LOVENS-DEJARDIN 8. Marie-Claire WILLIQUET-DALOZE
4. Marc WILMET 9. François LEMAIRE
5. Véronique MARCQUEBREUCQ-WILLAME 10. 
Suppléants
1. Pierre-René MÉLON 4. Chantal ROMAIN
2. Etienne HUVELLE 5. Myriam DEVOSSE
3. Geneviève JOSSART 6. ERIC HENRARD
b. MAS - MOUVEMENT POUR UNE ALTERNATIVE SOCIALISTE
Candidats
1. Guy VAN SINOY 6. Elisa DE NOEL
2. Aïsha PAULIS 7. Thierry PIERRET
3. Nicolas CROES 8. Cécile MANGIN
4. Nadine MERTENS 9. Karim BRIKCI-NIGASSA
5. Vincent DEVAUX 10. 
Suppléants
1. Francine DEKONINCK 4. Cédric GEROME
2. Lucas GILLIS 5. Maryse GORET
3. Anne DELALOY 6. Jean PELTIER
c. PTB+ - PARTI DU TRAVAIL DE BELGIQUE
Candidats
1. David PESTIEAU 6. Myriam DE LY
2. Nadia MOSCUFO 7. Johan VANDEPAER
3. Marc VAN CAMPEN 8. Lena VERMEULEN
4. Sofie MERCKX 9. Baudouin DECKERS
5. Gérard MUGEMANGANGO 10. 
Suppléants
1. Claire GERAETS 4. Rafik RASSAÂ
2. Edouard DUMONT 5. Colette MOULAERT
3. Thérèse MICHELS 6. Herwig LEROUGE
d. CDF - CHRETIENS-DEMOCRATES FRANCOPHONES
Candidats
1. Benoît VELDEKENS 6. Monique CRISMER-DOYEN
2. Savina de JAMBLINNE DE MEUX-GILLES de PELICHY 7. Marie-Claude DE WITTE-GRIMALDI
3. Vincent CRUCIFIX 8. Michel VAN DEN ABBEELE
4. Bénédicte NYSSENS 9. Jean-Paul de VILLENFAGNE de SORINNE
5. Charles LEESTMANS 10. 
Suppléants
1. Christine DUPUIS 4. Véronique BASTIN
2. Léon-Pierre CASIER 5. Astrid GHISLAIN-VANANDRUEL
3. Etienne DEPRAETERE 6. Luc LEONARD
e. FN - FRONT NATIONAL
Candidats
1. Daniel FERET 6. Annick CHAUVIER
2. Audrey RORIVE 7. Thierry DE LOOZ-CORSWAREM
3. Emanuele LICARI 8. Milena GARNICZ-GARNICKA
4. Yvette DEJARDIN 9. Francis DETRAUX
5. Charles PETITJEAN 10. 
Suppléants
1. Audrey RORIVE 4. Catherine FOUCART
2. Michel DELACROIX 5. Paul ARKU
3. Christiane VAN NIEUWENHOVEN 6. Guy HANCE
f. FNB - FRONT NOUVEAU DE BELGIQUE
Candidats
1. François-Xavier ROBERT 6. Sandra LINERS
2. Nadine DESTERCK 7. Jean-Marie BOURDEAUX
3. François SABELS 8. Madeleine WAYAFFE
4. Cécilia LEDOUX 9. Georges MAIRLOT
5. Robert VAN TIL 10. 
Suppléants
1. Florence MATAGNE 4. Raymond VAN EECKHAUTE
2. Michel DISLAIRE 5. Arlette VANDER POORTEN
3. Ghislaine ADAM 6. Hubert KUBICZEK

COLLEGE ELECTORAL GERMANOPHONE : 1 siège
PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
a. CSP-EVP - CHRISTLICH-SOZIALE PARTEI- EUROPÄISCHE VOLKSPARTEI (PPE-DE):
Candidats
1. Mathieu GROSCH 3. 
2.  4. 
Suppléants
1. Joseph MARAITE 4. Irene REINERTZ-MARAITE
2. Pascal ARIMONT 5. Maria PLOUMEN
3. Anne MARENNE-LOISEAU 6. Christian KRINGS
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. SP - SOZIALISTISCHE PARTEI (PSE)::
Candidats
1. Werner BAUMGARTEN 3. 
2.  4. 
Suppléants
1. Odette SCHMITT-RAUW 4. Jean-Luc VELZ
2. Heinz SALZBURGER 5. Alain LENNERTZ
3. Erika SCHRÖDER-PEIFFER 6. Therese STOFFELS
b. MR - MOUVEMENT RÉFORMATEUR : PFF (PARTEI FUR FREIHEIT UND FORSCHRITT)
Candidats
1. Bernard COLLAS 3. 
2.  4. 
Suppléants
1. Hans-Dieter LASCHET 4. Aline NIESSEN
2. Karin KELLER 5. Nikolaus KNOTT
3. Isabelle WEYKMANS 6. Alfred EVERS
c. ECOLO
Candidats
1. Lambert JAEGERS 3. 
2.  4. 
Suppléants
1. Franziska FRANZEN 4. Arnold SCHUNCK
2. Paul BONGARTZ 5. Ewald KAPPENSTEIN
3. Hedy FRECHES 6. Grit BÖKLER
d. PJU-PDB - PARTEI DER DEUTSCHSPRACHIGER BELGIER
Candidats
1. Dorothea PETERS 3. 
2.  4. 
Suppléants
1. Werner MIESSEN 4. Mario WARNY
2. Irmgard SCHMITZ 5. Renate PESCH
3. Nina REIP 6. Oliver PAASCH