skip to content

 
 
Väitlus Euroopa tuleviku teemal
Väitlus Euroopa tuleviku teemal
 

Euroopa Parlamendi infobüroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab infobüroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11-15.

 
 .

Uudised

Tšetšeenia ametivõimud peavad lõpetama geide  tagakiusamise ja kiiremas korras tuleb läbi viia uurimine, ütlesid saadikud neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
ELi kodanikud saavad peagi juurdepääsu koduriigis tellitud veebisisuteenustele ka teistes EL-i riikides reisides. 
ELi riigid peavad täitma oma kohustuse vastu võtta varjupaigataotlejad Kreekast ja Itaaliast, seades prioriteediks saatjata alaealised, ütles parlament neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Saadikud tervitasid 27 ELi liikmesriigi ja ELi institutsioonide ühtsust Brexiti läbirääkimiste teemal ja kutsusid üles ELi reformima, et tuua kasu kodanikele.
Olukord Ungaris õigustab menetluse algatamist, mis võib lõppeda sanktsioonide kehtestamisega, ütlevad saadikud kolmapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Saadikud soovivad vähendada toidu raiskamist ELis poole võrra 2030. aastaks, kutsudes Euroopa Komisjoni üles eemaldama kehtivad piirangud toidu annetamisele ja tooma selgust siltide “parim enne” ja “kõlblik kuni” osas.
Teisipäeva, 16. mai hommikul arutavad saadikud Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Katainen’iga teemal, mida EL peaks ette võtma seoses globaliseerumisega.