skip to content

 
 
EP hoone Strasbourgis
EP hoone Strasbourgis
 

Euroopa Parlamendi infobüroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab infobüroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11-15.

 
 .

Uudised

Kolmapäeval toimus esimene ELi juhtide ja Euroopa Parlamendi liikmete vaheline arutelu Euroopa tuleviku teemal. Seekord oli Euroopa Parlamendis Iirimaa peaminister Leo Varadkar.
Parlamendiliikmed märkisid, et Brexiti läbirääkimistel on saavutatud edusamme, aga rõhutasid, et keerulised läbirääkimised on alles ees.
Teisipäeval hommikul toimunud arutelul tunnustasid parlamendiliikmed ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker Eesti edukalt läbi viidud ELi Nõukogu eesistumist.
Täiskogu päevakorras: Iiri peaminister Leo Varadkar arutab parlamendiliikmetega Euroopa tuleviku teemal, Parlamendiliikmed arutavad ELi tippkohtumise tulemusi ja Brexitit,  Bulgaaria ELi Nõukogu eesistumine: arutelu peaminister Boyko Borissoviga,  Parlamendiliikmed arutavad teisipäeva hommikul peaminister Jüri Ratasega Eesti eesistumise ajal saavutatut,  Puhta energia pakett: hääletus EP seisukoha kinnitamiseks