skip to content

 
 
EP hoone Strasbourgis
EP hoone Strasbourgis
 

Euroopa Parlamendi büroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11-15.

 

 
 .

Uudised

Aasta pärast, 23.-26. mail 2019 valivad ELi kodanikud 27 liikmesriigis oma esindajad Euroopa Parlamenti. Andes oma hääle, aitavad valijad otsustada, kellest saab  järgmine Euroopa Komisjoni juht.
Värske Eurobaromeetri uuring, mis avalikustati aasta enne Euroopa Parlamendi valimisi, näitab ELi kodanike kasvavat toetust Euroopa Liitu kuulumisele.
EL peaks rakendama diplomaatilist survet, et kehtestada globaalne keeld loomkatsetele kosmeetikatööstuses enne 2023. aastat, ütlevad saadikud neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Enamik saadikuid tervitas Euroopa Komisjoni ettepanekuid suurendada riiklikke sissemakseid 1,11 protsendini kogurahvatulust ja mitmekesistada eelarve tuluallikaid.
Päevakorras: 2020. aasta järgne ELi eelarve: saadikud arutavad uusi ettepanekuid Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, Belgia peaminister Charles Michel arutab saadikutega Euroopa tuleviku teemal, loomkatsete keelamine kosmeetikatööstuses
Euroopa Päev bänner
Kutsume 7.-12. klasside õpilasi tähistama 9. mail Euroopa Liidu sünnipäeva ning osalema kooliklassidele mõeldud passimängus, mille auhinnaks on reis kogu klassile Brüsselisse või Strasbourgi.
Vaktsineerimine ©AP Images/European Union-EP
Vähenev avalikkuse usaldus vaktsineerimise suhtes on suur väljakutse, mis on juba mõjutamas rahvatervist, ütlevad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
rohkem