skip to content

 
 
EP hoone Strasbourgis
EP hoone Strasbourgis
 

Euroopa Parlamendi infobüroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab infobüroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11-15.

 

 
 .

Uudised

Pärast Brexitit peaks parlamendiliikmete arv kahanema 751-lt 705-le liikmele. 27 Ühendkuningriigi 73-st kohast jagatakse 14  vähem esindatud liikmesriigi vahel. 46 Ühendkuningriigi kohta pannakse reservi võimaliku ELi laienemise puhul kasutamiseks. Eesti saaks tänase kuue asemel seitse kohta.
Teisipäeval vastu võetud eeskirjadega keelustatakse põhjendamatu geoblokeerimine internetis hotellide, autorendi ja kontserdipiletite broneerimisel.  
Teisipäeval andis parlament toetuse ettepanekutele tööstuses tekkiva süsinikdioksiidi vähendamise kiirendamiseks, et aidata kaasa Pariisi kokkuleppega võetud eesmärkide saavutamisele.
Päevakorras: Piirülese e-kaubanduse tõkete kaotamine, 2019. aasta valimised: uus kohtade jaotus ja ELi valimisseaduse reform, EP hääletab CO2 heite vähendamise kiirendamist ja väikese  CO2-heitega innovatsiooni toetamist, arutelu ELi tuleviku teemal Horvaatia peaministri Andrej Plenković’iga, suveaja tühistamine.
Kolmapäeval toimus esimene ELi juhtide ja Euroopa Parlamendi liikmete vaheline arutelu Euroopa tuleviku teemal. Seekord oli Euroopa Parlamendis Iirimaa peaminister Leo Varadkar.
Parlamendiliikmed märkisid, et Brexiti läbirääkimistel on saavutatud edusamme, aga rõhutasid, et keerulised läbirääkimised on alles ees.
Teisipäeval hommikul toimunud arutelul tunnustasid parlamendiliikmed ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker Eesti edukalt läbi viidud ELi Nõukogu eesistumist.
rohkem