skip to content

 
 
EP hoone Strasbourgis
EP hoone Strasbourgis
 

Euroopa Parlamendi infobüroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab infobüroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11-15.

 
 .

Uudised

Kolmapäeval kiitsid parlamendiliikmed heaks eeskirjad, mille abil tõhustada võitlust kolmandatest riikidest dumpinguhinnaga kauba importimise vastu.
Kolmapäeval vastu võetud resolutsioonis leitakse, et Malta peab tõhustama õigusriigi põhimõtete järgimist ja Euroopa Komisjon peab jälgima erapooletut õiguskaitset riigis.  
Teisipäeval kell 10.00 (Eesti aja järgi) arutavad parlamendiliikmed nn paradiisipaberite lekke teemal, mis tõi päevavalgele mõnede maailma rikkaimate isikute ja ettevõtete varjatud vara.
·         Idapartnerluse riike, mis on teinud olulisi edusamme ELi-suunaliste reformidega, võiks tunnustada tolliliiduga liitumise võimaluse abil ·         Parlament soovib usaldusfondi loomist Ukraina, Gruusia ja Moldova jaoks ·         Venemaad tuleks jätkuvalt survestada, et lahendada konfliktid idapartnerlusriikides
Teisipäeval kiitsid parlamendiliikmed lõpphääletusel heaks uued ELi eeskirjad, mille eesmärk on kaitsta tarbijaid petuskeemide eest paremini.
Saadikud kiitsid teisipäeval heaks soovitused, mille järgi tuleb ELis muuta kohustuslikuks sõidukite juhiabisüsteemid nagu "arukad" kiiruse ja sõidureas püsimise abisüsteemid ja automatiseeritud hädapidurdussüsteemid.
Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani teatas, et 11. filmiauhinna LUX on võitnud „Saami veri“ („Sami Blood“, režissöör Amanda Kernell, Rootsi, Norra, Taani).