skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Uudised

Euroopa Päev bänner
Kutsume 7.-12. klasside õpilasi tähistama 9. mail Euroopa Liidu sünnipäeva ning osalema kooliklassidele mõeldud passimängus, mille auhinnaks on reis kogu klassile Brüsselisse või Strasbourgi.
Vaktsineerimine ©AP Images/European Union-EP
Vähenev avalikkuse usaldus vaktsineerimise suhtes on suur väljakutse, mis on juba mõjutamas rahvatervist, ütlevad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Kolmapäeval toimunud jäätmekäitluse ja ringmajanduse paketi hääletusel andsid parlamendiliikmed toetuse ambitsioonikatele ringlussevõtu eesmärkidele.
Järgmised Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 23.-26. mail 2019. Parlamendiliikmed andsid kolmapäeval toimunud hääletusel oma toetuse ELi Nõukogu ettepanekule valimiskuupäevade kohta ja kinnitasid 2019. aasta istungite kuupäevad.
Teisipäeval arutas Prantsusmaa president Emmanuel Macron parlamendiliikmetega Euroopa tulevikku. "Euroopa Parlament on minu arvates Euroopa legitiimsuse ja vastutuse seisukohast keskne koht. Sooviksin, et jätaksime selja taha lõhed põhja ja lõuna, ida ja lääne, suurte ja väikeste vahel, " ütles Macron.  
Õhu kvaliteet.
Teisipäeval vastu võetud ettepanekute alusel tuleb aastaks 2030 CO2 heidet transpordist, põllumajandusest, hoonetest ja jäätmekäitlusest vähendada 30 % ja CO2 heide ja viia tasakaalu selle sidumine metsanduses ja maakasutuses.
EPi täiskogu päevakorras: arutelu Emmanuel Macroniga Euroopa tuleviku teemal, Facebook ja ELi kodanike andmete väärkasutus, ringmajandus - korduvkasutuse suurendamine ja prügi ladestamise vähendamine, riiklike kliimakaitse ja metsanduskavade lõpphääletus, hoonete energiatõhususe parandamine, Ján Kuciaki mõrv ja ajakirjanike kaitse ELis ning arutelud Süüria, Venemaa ja Põhja-Korea rahukõneluste teemal.
The V University Forum of European Youth Parliament Estonia.
Tänavu toimus juba 11. korda Euroopa Parlamendi ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse korraldatav noorteprojektide konkurss, kuhu üle Euroopa laekus kokku 325 taotlust. Eestis esitati konkursile 7 tööd ning hoolika kaalumise järel hindas žürii parimaks MTÜ Tegusad Eesti Noored projekti "The V University Forum of European Youth Parliament Estonia".
Parlamendi poolt neljapäeval heaks kiidetud ettepanekute kohaselt maksustataks hargmaiseid ettevõtteid seal, kus nad teenivad oma kasumi.
EL peaks toetama rohkem teadusuuringuid, noori ja väikeettevõtteid; ELi pikaajaline eelarve peaks toetama uusi prioriteete, aga ka jätkusuutlikku põllumajanduspoliitikat ja Euroopa vaesemaid piirkondi ning osaliselt asendama kogurahvatulupõhised sissemaksed. Parlamendiliikmed kinnitasid seisukohad järgmise pikaajalise ELi eelarve kohta, mis peaks rahastama uusi prioriteete ja täitma Brexiti tõttu tekkiva puudujäägi.
Slovakkia ajakirjaniku Ján Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnírová mõrva uurimisse tuleb kaasata Europol ja EL peab paremini kaitsma ajakirjanikke, ütlesid saadikud kolmapäeval toimunud arutelul.