skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
07/10/2015

Autode saasteainete heitetesti pettus ohustab kogu sektori mainet, ütlesid saadikud

Teisipäeval EP täiskogu istungil toimunud arutelul Volkswageni heiteskandaali teemal küsisid saadikud Euroopa Komisjoni volinikult Elżbieta Bieńkowskalt selgitusi selle kohta, kas saasteainete heitetestiga manipuleerimine leidis aset ka Euroopas. Mitmed saadikud ütlesid, et skandaal ähvardab terve sektori usutavust, ja kutsusid Euroopa Komisjoni kiirendama tegelikes sõidutingimustes tekkivate heitkoguste testimise sisseviimist.

Autode heitgaasid
Autode heitgaasid

Parlamendi fraktsioonid valmistavad ette resolutsiooni, mis pannakse hääletusele oktoobri lõpus (26.-29. oktoobril) Strasbourgis toimuval täiskogu istungil.

Videosalvestist arutelust saab vaadata järgneval viitel.

Ülevaade arutelust Storify lehel

Eesti saadikute kommentaarid:

Kaja Kallas: "Volkswageni skandaal näitab kahjuks tahtlikku pettust ja turujärelevalve puudulikkust. Loodan, et Komisjon teeb vastavad järeldused ning töötab välja uue testimise süsteemi, mis vastaks autode tegelikele sõidutingimustele ning turujärelevalve, mis hõlmaks ka juba käigus olevate sõidukite pistelist kontrolli. Tarbijate õigused peavad olema kaitstud ning neid ei tohi petta. "

Urmas Paet: "Volkswageni skandaal on esile toonud heitgaaside kontrolli tõhustamise vajaduse ELis. See on vajalik samm nii kodanike tervise kaitseks kui ka Euroopas kehtivate normide usaldusväärsuse tagamiseks."

Lisainfo

Videosalvestis arutelust (07.10.2015)

Ülevaade Storify lehel (ingl.k)

EPRS taustainfo