skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
26/10/2015

Tartu koolid väitlevad Sahharovi mõttevabaduse preemia kandidaatide üle

Sahharov_finalistid
Sahharov_finalistid

Teisipäeval, 27. oktoobril toimub Miina Härma Gümnaasiumis Eesti Väitlusseltsi ja Euroopa Parlamendi Infobüroo koostöös korraldatav väitlus, millest võtavad osa kolme Tartu kooli esindusvõiskonnad. Igaüks neist kaitseb üht inimest või liikumist, kelle kandidatuur on esitatud Euroopa Parlamendi poolt valitavale ning kolmapäeval välja kuulutatavale Sahharovi mõttevabaduse preemiale.

Jaan Poska Gümnaasiumi ülesandeks on argumenteerida, et preemia peaks võitma Saudi Araabia blogipidaja ja veebikülje Vabastage Saudi Liberaalid omanik Raif Badawi, kellele mõisteti karistuseks islamiväärtuste solvamise eest 10 aastat vangistust, 1000 piitsahoopi ja kopsakas rahatrahv.

Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium väidab, et preemia peaks saama Venezuela poliitvangid ja demokraatlikud opositsionäärid, kes on vastu president Nicolás Maduro võimule.

Miina Härma Gümnaasiumi eesmärgiks on tõestada, et Sahharovi mõttevabaduse preemia peaks saama veebruarikuus mõrvatud Venemaa poliitik ja opositsionäär Boriss Nemtsov.

"Andrei Sahharov on üks neist, kelle tegevusele võlgneb teiste seas ka Eesti enda vabaduse ja demokraatliku riigikorra," ütles Eesti Väitlusseltsi tegevjuht Herman Kelomees. "Kuna see vabadus ja selline riigikord on muutunud uue põlvkonna jaoks iseenesest mõistetavaks, on oluline teadvustada, et sellega oleme maailmas vähemuses ning et meie võimuesindajatel on võimalik aidata kaasa sellele, et see olukord muutuks."