skip to content
 
 
 

Online znalostní kvíz v jarním kole soutěže Euroscole

Pro otevření kvízu klikněte zde.

 .
 .
 .
 .
 
 .
 
 
 
 .
 .
 
 

Podzimní kolo soutěže Euroscola 2018 - je již uzavřeno!

O co šlo v minulém kole soutěže?

V kreativním kole měli studenti za úkol přesvědčit voliče, proč je důležité jít k evropských volbám a vytvořte krátký videoklip na téma evropské volby 2019: "Tentokrát budu volit!" 

 

Přesvědčte své okolí, proč je důležité jít volit!

Sice se může zdát, že evropské volby v květnu 2019 jsou daleko a vůbec se vás netýkají, ale opak je pravdou. Evropská témata se týkají každého z nás. Teď ale nejde o to, komu dát hlas, ale je třeba odpovědět na jednoduchou otázku: proč jít v evropských volbách volit?

Při posledních volbách do Evropského parlamentu měla ČR druhou nejnižší volební účast v EU, přišlo k nim jen 18,2 % voličů. Dříve vyžadovalo kus odvahy k volbám nepřijít, dnes je to už jen věc volby. Má za nás vybírat někdo jiný? Myslíte si, že jsme národ bez názoru? Máte ho vy? Sdílejte jej s ostatními!

 .
 
 .
 

Evropské volby 2019: "Tentokrát budu volit!"

Zajímá vás ochrana přírody? Kvalita potravin? Ochrana soukromí? Příležitosti pro mladé?  Každý má svůj důvod, proč jít k volbám.

 • Natočte se spolužáky max. minutové video o tom, proč jít v příštích evropských volbách volit!
 • Umístěte jej na váš Instagram!
 • Napište k němu název školy a třídu!
 • Označte ho hashtagy #tentokratbuduvolit,  #evropskevolby2019 a #euroscola2018!
 • Dejte profilu Kanceláře EP na Instagramu @evropskyparlament "Follow"*
 

Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena pro studenty druhých a třetích ročníků středních škol. Videa mohou natáčet studenti  ve skupinách. Čím více videí studenti z jedné školy vytvoří, tím se samozřejmě zvyšuje šance na úspěch. Škola může vyhrát pouze jednou. Vybereme celkem 9 škol,  které vyhrají hlavní cenu.

Jak na to?

 • Zpracujte v libovolně velké skupině video o maximální délce 1 minuta.
 • Ve videu uveďte důvody, proč jít k volbám do Evropského parlamentu. Můžete zachytit názory či atmosféru ve vašem okolí. Také v něm použijte evropskou tematiku (umístěte např. symbol EU). Video musí být srozumitelné, souviset s tématem soutěže a nesmí obsahovat vulgarismy. Video musí být autentické a autorské.
 • Hotové video dejte na váš veřejný profil na Instagramu označte ho hashtagy #tentokratbuduvolit, #evropskevolby2019 a #euroscola2018 a napište název školy a třídu.
 • Dejte profilu Kanceláře EP na Instagramu @evropskyparlament "Follow". *
 • Po ukončení soutěže bude vybráno 9 vítězných videí: 3 videa budou vybrána na základě nejvyššího počtu instagramových lajků, 3 videa budou vybrána odbornou porotou (hodnotí se kreativita, myšlenka, výstižnost a originalita) a 3 videa budou vylosována náhodně.
 • Škola může vyhrát pouze jednou.

Hlavní cena

Hlavní cenou v soutěži je finanční příspěvek na cestu pro 24 studenů + 2 doprovody na celoevropské setkání studentů z 28 členských států EU do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku ve Francii. Setkání Euroscola ve Štrasburku se škola může zúčastnit pouze 1x v kalendářním roce.

Časový harmonogram soutěže

 • Začátek soutěže - 17. září 2018
 • Konec soutěže - 15. listopadu 2018
 • Nejpozději do konce listopadu budou oznámeni vítězové soutěže a vedení školy budou následně e-mailem zaslány podrobné informace.
 .

Více se dozvíte v sekci pravidla:

Pravidla
 .

Příklady videoklipů:

 .
 
 
 .

*Follow na Instagramu znamená "sledovat". Podle www.it-slovnik.cz jde o "akci, kdy jeden uživatel sleduje druhého, tedy odebírá jeho publikované příspěvky."

Follow ve světě Twitteru znamená "sledovat" - tedy akci, kdy jeden uživatel sleduje druhého, tedy odebírá jeho publikované tweety (vidí je v přehledu nově zveřejněných tweetů).

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/follow/?utm_source=cp&utm_medium=link&utm_campaign=cp
Follow - anglicky následovat, následující či sledovat Follow ve světě Twitteru znamená "sledovat" - tedy akci, kdy jeden uživatel sleduje druhého, tedy odebírá jeho publikované tweety (vidí je v přehledu nově zveřejněných tweetů).

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/follow/?utm_source=cp&utm_medium=link&utm_campaign=cp
 .