Change language
 
 
Komunikaty prasowe

Buzek otrzyma Nagrodę "Polonicus" w Akwizgranie

Waszyngton -
piątek, 30 kwiecień 2010

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek otrzyma jutro w sobotę Nagrodę Honorową "Polonicus".

Jury przyznało ją przewodniczącemu Jerzemu Buzkowi "w uznaniu jego wkładu w budowę zjednoczonej Europy".

Przewodniczący Buzek powiedział: "Bardzo się cieszę z możliwości spotkania w Akwizgranie z licznymi przedstawicielami polonii mieszkającej w Niemczech. Czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem i uznaniem dla mojej pracy.

Ta Nagroda jest dla mnie bodźcem do dalszego wysiłku na rzecz wzmacniania Unii Europejskiej. Jestem głęboko przekonany o tym, że jest to skuteczne narzędzie służące rozwiązywaniu problemów obywateli europejskich".

Nagroda "Polonicus" przyznawana jest przez Kongres Polonii w Niemczech. Tegoroczna ceremonia przyznania nagrody odbędzie się podczas Gali Polonii w sali koronacyjnej ratusza w Akwizgranie w sobotę o godzinie 19.00.

* * *
Informacje dodatkowe:
Nagroda Polonicus została przyznana po raz pierwszy w 2009 roku. Powstała z inicjatywy Kongresu Polonii w Niemczech. Wyraża wdzięczność i szacunek za wybitne zaangażowanie na rzecz integracji Polska, wzbogacenie życia społeczności polskiej w Niemczech i lepszego zrozumienia między Polakami i Niemcami w zjednoczonej Europie. Honorowy Nagroda zostanie przyznana po raz pierwszy.

* * *
Dalszych informacji udziela:
Robert A. Golański
Z-ca Rzecznika Prasowego
Tel. kom.: +32 475 751 663