Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)
EVROPSKÁ KOMISE, JAK SE VOLÍ…
  1. HLASOVÁNÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU O NOVÉ KOMISI

    Předseda Komise poté na plenárním zasedání Evropského parlamentu představí svůj tým (Komisi) a politické priority. Po rozpravě poslanci rozhodnou, většinou odevzdaných hlasů, jestli schválí pro nový sbor komisařů 5letý mandát.

Poslanci ve středu 22. října 2014 schválili nové kolegium sedmadvaceti komisařů, které představil zvolený předseda Komise Jean-Claude Juncker. Pro novou Komisi hlasovalo 423 poslanců, 209 bylo proti a 67 se zdrželo hlasování. Novou Komisi nyní musí formálně potvrdit hlavy států a vlád EU. Následně se bude moci 1. listopadu ujmout funkcí na pětileté funkční období. (Přečtěte si více: Evropský parlament zvolil novou Evropskou komisi)

Evropský parlament dnes ve Štrasburku formálně zvolil novou Evropskou komisi vedenou Jeanem-Claudem Junckerem. 423 poslanci byli pro, 209 proti a 67 se zdrželo. Naše infografika vám nabízí složení nové Komise a přehled rozdělení portfolií jednotlivým komisařům. (Přečtěte si více: Evropský parlament schválil novou Evropskou komisi)

Odkaz : 20141028TST76429
 
 
Junckerova Komise na startovní čáře
 

Jean-Claude Juncker a jeho tým po zvučném „ano“ od europoslanců vyběhli ze startovních bloků. Velké skupiny je přivítaly s nadšením, ostatní s hněvem.

 
Pořad jednání plenárního zasedání
 

09:00-11:45 - Představení sboru komisařů a jejich pracovního programu zvoleným předsedou Komise

 
 

11:45-12:15 - Volba Komise