Sveiki atvykę!

 
 

Pirmininko pavaduotojo J. Barrot ir kandidato į Komisijos narius A. Tajani klausymai

Priėmęs pasiūlymą tapti Italijos užsienio reikalų ministru, už teisingumą, laisvę ir saugumą atsakingas Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas Franco Frattini įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Europos Komisijos Pirmininkas José Manuel Barroso jo įgaliojimus nusprendė perduoti savo pavaduotojui J. Barrot, kuris prieš tai buvo atsakingas už transportą.

Italijos vyriausybė paskelbė ketinimą naujuoju Komisijos nariu siūlyti Antonio Tajani ir Europos Komisijos Pirmininkas išreiškė norą patikėti jam transporto sritį. Europos Sąjungos Taryba pagal raštišką procedūrą nusprendė paskirti A. Tajani Europos Komisijos nariu nuo 2008 m. gegužės 9 d. iki dabartinės sudėties Komisijos kadencijos pabaigos, t. y. 2009 m. spalio 31 d.

Vadovaujantis Pamatiniu susitarimu dėl Europos Parlamento ir Komisijos santykių, buvo susitarta, kad Parlamento raginimu ir visapusiškai atsižvelgiant į institucijų prerogatyvas Pirmininko pavaduotojas J. Barrot bus išklausytas jo atsakomybės srityje veikiančiuose komitetuose, o A. Tajani – taip pat ir Parlamente.

Siekdamas suteikti daugiau skaidrumo ir teisėtumo naujų Komisijos narių skyrimo procesui, Europos Parlamentas surengs J. Barrot klausymą dėl jo įgaliojimų teisingumo, laisvės ir saugumo srityse, ir A. Tajani kaip kandidato į Komisijos narius, kuriam bus patikėta transporto sritis, klausymą. Rengiantis klausymams Pirmininko pavaduotojas J. Barrot ir kandidatas į Komisijos narius A. Tajani bus paprašyti atsakyti į raštu pateiktus klausimus. Remdamasis klausymų rezultatais Europos Parlamentas oficialiai balsuos plenariniame posėdyje.

Detalesnę informaciją apie Pirmininko pavaduotoją J. Barrot ir kandidatą į Komisijos narius A. Tajani, jų klausymus ir apskritai apie šią procedūrą rasite spustelėję atitinkamą nuorodą kairėje šio tinklalapio pusėje pateiktame meniu.


Informacija apie šios svetainės kalbinius variantus:
Šioje svetainėje informacija pateikiama visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis.
Nuorodas į variantus kitomis kalbomis rasite šio puslapio dešiniajame viršutiniame „Europarl“ meniu kampe.

Jei puslapis neišverstas į jūsų pasirinktą kalbą, jo turinys bus pateiktas anglų kalba.