skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Garšīgie likumi

30/04/2015

EPIB uzsāk projektu Garšīgie likumi un kopā ar Latvijas topošajiem pavāriem un ēdināšanas speciālistiem izzinās EP lēmumus pārtikas drošības jomā par trim tēmām - alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Skolas, kuras pieteikušas dalību projektā, maijā un jūnijā vietējos iedzīvotājus aicinās uz tematiskām degustācijām un domu vētru. Jau drīzumā – jauno speciālistu piedzīvojumi un receptes!

Garšīgie likumi plānoti Ogrē, Bulduros, Saulainē, Laidzē un Rīgā. Projekta ietvaros sadarbībā ar uzturzinātnes speciālisti Māru Grundmani un pedagoģijas doktori Daigu Kalniņu izstrādāti mācību materiāli, kuri palīdzēs profesionālo skolu un tehnikumu skolēniem:

NOSKAIDROT, kas ir ģenētiski modificēta pārtika un vai tā ir sastopama Latvijā?

GŪT PRIEKŠSTATU kā Eiropas Parlamenta lēmumi uzlabo alerģisku cilvēku dzīves kvalitāti?

UZZINĀT, kas ir jaunā pārtika un vai tā var uzlabot Latvijas iedzīvotāju veselību?

GŪT IZPRATNI par lēmējinstitūciju, valsts, pašvaldību un ēdināšanas nozares speciālistu lomu rūpēs par drošu pārtiku Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem.