skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP atbalsta sadarbību ar Āfriku, bet brīdina neatkārtot “Turcijas darījumu”

07/06/2016

Lielākā daļa EP deputātu otrdienas debatēs atzinīgi vērtēja ES plānus pastiprināt sadarbību ar trešajām valstīm, īpaši Āfriku, palielinot publiskos un privātos ieguldījumus šo valstu ekonomikas un sociālās jomas attīstībā, lai samazinātu migrācijas plūsmas. Daudzi EP deputāti gan brīdināja neatkārtot tādus darījumus, kā ES noslēdza ar Turciju.

Otrdienas plenārsesijā Eiropas Komisijas pirmais vicepriekšsēdētājs Frānss Timmermans un ES Augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni iepazīstināja EP deputātus ar jaunu “partnerattiecību sistēmu ar trešajām valstīm”. Komisija tās ietvaros plāno noslēgt līgumus ar atsevišķām valstīm - pirmajā posmā Jordāniju un Libānu, vēlāk arī ar Nigēru, Nigēriju, Senegālu, Mali un Etiopiju, kā arī Tunisiju un Lībiju, lai pastiprinātu robežkontroli un atpakaļuzņemšanu, uzlabotu migrantu un bēgļu dzīves apstākļus.

Šīs stratēģiskās partnerības mērķis būtu atalgot valstis, kuras vēlas sadarboties ar ES, sodot tās, kas nevēlas to darīt.

Jaunās partnerattiecību sistēmas prezentācija
• Eiropas Komisijas pirmā vicepriekšsēdētāja Frānsa Timmermana paziņojuma videoieraksts.
• Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerini paziņojuma videoieraksts.

Politisko grupu pārstāvju paziņojumi (klikšķināt, lai noskatītos pilnu uzrunu)

Manfreds Vēbers (Eiropas Tautas partija / EPP, Vācija) atbalstīja ieceri par “Junkera plānam” līdzīga investīciju plāna īstenošanu Āfrikā un piekrita, ka ir jāsoda tās valstis, kuras nevēlas sadarboties.

Džanni PITELLA (Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvā alianse / S&D, Itālija) aicināja uz reālu vispasaules partnerību ar Āfriku, neaprobežojoties tikai ar migrāciju, un abu kontinentu daudzas kopīgās problēmas.

Helga STĪVENSA (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa / ECR, Beļģija) atbalstīja finanšu atbalsta sniegšanu Āfrikai, bet pieprasīja stingru robežkontroli, cīņu pret cilvēku kontrabandistiem, kā arī reālu atpakaļnosūtīšanu tiem migrantiem, kuriem netiek piešķirtas tiesības uzturēties Eiropā.

Gijs Ferhofštads (Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienība / ALDE, Beļģija) iebilda pret Turcijas darījuma atkārtošanu ar citām valstīm. Maksāt naudu apmaiņā pret migrācijas kontroli nav risinājums, viņš teica.

Barbara SPINELLI (Eiropas Apvienotie kreisie spēki/Ziemeļvalstu Zaļie kreisie spēki (GUE/NGL), Itālija) kritizēja ieceri saistīt ekonomisko sadarbību ar robežkontroli un reālu atpakaļuzņemšanu, jo šāda politika ir “radikāli labējo vēlmēm atbilstošs solis”.

Judita SARGENTINI (Zaļie/Eiropas Brīvā apvienība (Zaļie/EFA), Nīderlande) brīdināja neatkārtot kļūdas, kas jau pieļautas ES darījumā Turciju, piemēram, izmantot naudu, lai stiprinātu “Eiropas cietoksni”, tā vietā, lai mazinātu nabadzību un cīnītos pret nevienlīdzību.

Rolandas PAKSAS (Grupa „Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa” / EFD, Lietuva) teica, ka plāns “uzpirkt Āfrikas valstis, lai tās aptur migrācijas plūsmas, nav ilgtspējīgs”.

Harald VILIMSKIS (Nāciju un brīvības Eiropa / ENF, Austrija) vainoja Vācijas lielos autoražotājus par Arābu pavasara atbalstīšanu un lētā darbaspēka atbrīvošanu.

Saites:

Eiropas Komisijas paziņojums par jaunu partnerattiecību sistēmu ar trešajām valstīm kā Eiropas migrācijas programmas ārējo dimensiju
EP Live
EbS+
Migrācija un patvērums ES: animēta infografika
EuroparlTV sižets

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu