skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP atbalsta muitas nodevas atcelšanu 201 jauno tehnoloģiju produktam

09/06/2016

EP deputāti trešdien atbalstīja ES pievienošanos Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) nolīgumam starp ES un 24 pasaules valstīm, ieskaitot arī Japānu, Ķīnu un ASV, kas paredz atcelt muitas nodokļus 201 jauno tehnoloģiju izstrādājumiem, piemēram, videospēļu konsolēm, medicīniskās attēlveidošanas aparatūrai un skārienjutīgiem ekrāniem.  

“Pateicoties Informācijas tehnoloģijas nolīguma paskatīšanai un paplašināšanai, tagad arī jaunās paaudzes IT produktus varēs eksportēt ar atvieglotiem noteikumiem. Šis ir būtisks Pasaules Tirdzniecības organizācijas sasniegums, un Eiropa bija tā iniciators. Pateicoties šiem noteikumiem, Eiropas uzņēmumi būs labāk pasargāti no negodīgas konkurences,” teica ziņotāja Godelieve Quisthoudt-Rowohl (Eiropas Tautas partija /EPP, Vācija).

EP deputāti atbalstīja viņas ieteikumu piekrist nolīgumam ar 529 balsīm par, 110 pret un 37 atturoties.

Paplašināto Informācijas tehnoloģijas nolīgumu ir parakstījušas 25 PTO dalībnieces – bez ES tajā iesaistījušās arī Austrālija, Kanāda, Ķīna, Japāna, ASV un Dienvidkoreja u.c.

Pievienojoties nolīgumam, valstis apņemas pakāpeniski atcelt muitas nodokli 201 augsto tehnoloģiju produktam, piemēram, videospēļu konsolēm, magnētiskās rezonanses aparātiem, navigācijas ierīcēm, TV ekrāni, telekomunikāciju satelītiem, skārienjutīgajiem ekrāniem un videokamerām.

Tarifu samazināšana sāksies 2016.gada jūlijā, un tie pavisam jāatceļ līdz 2019.gada 1.jūlijam.

Attiecībā uz ES tirgum “jutīgiem” produktiem, piemēram, TV ekrāniem, nodevu atcels lēnāk, lai vietējiem ražotājiem dotu laiku pielāgoties.

Piezīme redaktoriem:

ES ir viens no pasaules vadošajiem augsto tehnoloģiju ražotājiem, īpaši videospēļu un medicīnisko iekārtu jomā. Pašlaik jaunajā Informācijas tehnoloģijas nolīgumā minēto preču eksporta apgrozījums no ES ir 189 miljardi EUR gadā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas aprēķiniem, ES ekonomika no jaunā līguma varētu papildus iegūt no 5 līdz 8,3 miljardiem EUR, ieskaitot arī ieguvumu, kas rastos, ES ražotājiem spējot lētāk ārvalstīs iepirkt produktu detaļas, ko izmantot vietējo produktu ražošanai.

Saites 

Pieņemtais teksts pieejams šeit (08.06.2016.)
Informācijas tehnoloģijas līgums (IT izstrādājumu saraksts)
Eiropas Komisijas novērtējums par jaunā nolīguma ietekmi
Eiropas Komisija: ekonomiskās ietekmes novērtējums uz Informācijas tehnoloģiju nolīgumu (ITA), angļu valodā
Ziņotāja Godelieve Quisthoudt-Rowohlem> (Eiropas Tautas partija /EPP, Vācija)

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu