skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP apstiprina jaunas Eiropola pilnvaras cīņai pret terorismu

11/05/2016

EP deputāti noteikuši jaunas pilnvaras ES policijas aģentūrai Eiropols cīņai pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem pārkāpumiem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā 2017.gada 1. maijā.
ES policijas aģentūra Eiropols drīz varēs pastiprināt pasākumus cīņā pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem kriminālpārkāpumiem, kā arī ātrāk reaģēt uz draudiem. To paredz jaunie pārvaldības noteikumi, ko Parlaments apstiprināja trešdien. Jaunās pilnvaras tiks līdzsvarotas ar stingriem datu aizsardzības pasākumiem un demokrātiskiem pārraudzības instrumentiem.

Šo noteikumu projekts, par ko pagājušā gada novembrī vienojās Eiropas Parlamenta un ES Padomes sarunvedēji, pastiprinās Eiropola pilnvaras, nodrošinot, ka tas ir gatavs reaģēt uz pārrobežu noziedzības pieaugumu un terorisma draudiem, piemēram, strauji izveidot specvienības. Jaunajos noteikumos būs arī iekļauti skaidri noteikumi jau esošajām vienībām un centriem, piemēram, Eiropas Terorisma apkarošanas centram, kas sāka darbu šā gada 1. janvārī.

“Jaunie Eiropola noteikumi ir spēcīgs tiesību instruments, kas palīdzēs stiprināt Eiropas iedzīvotāju drošību,” teica ziņotājs Agustins Díaz de Mera (Eiropas Tautas partija, Spānija) debatēs, kas notika pirms balsojuma.

Teroristu tiešsaistes propagandas ātrāka dzēšana 

Eiropols atsevišķos gadījumos varēs dalīties informācijā ar privātām struktūrām. Piemēram, Eiropola interneta dokumentu nodaļa varēs pieprasīt sociālo tīklu uzturētājam, kā Facebook, izdzēst ISIS profilu, tādējādi ātri apturot teroristu propagandas izplatīšanu.

Informācijas apmaiņa

Lai novērstu to, ka pietrūkst informācijas, lai efektīvi cīnītos pret organizēto noziedzību un terorismu, dalībvalstīm būs obligāti jāsniedz Eiropolam tam vajadzīgās ziņas.

Lai mudinātu dalībvalstis dalīties ar informāciju, Eiropols katru gadu atskaitīsies Eiropas Parlamentam, ES Padomei, Eiropas Komisijai, kā arī dalībvalstu parlamentiem par katras dalībvalsts sniegto informāciju.

Datu aizsardzība un demokrātiskā pārraudzība

Eiropas Parlamenta deputāti panāca, lai Eiropola jaunās pilnvaras līdzsvarotu ar stingrākiem datu aizsardzības pasākumiem un parlamentāro kontroli. Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs (EDAU) kontrolēs Eiropola darbu, un Eiropas pilsoņiem būs pieejama skaidra sūdzību iesniegšanas sistēma par Eiropola rīcību.

Eiropola darbu pārraudzīs arī Apvienotā parlamentārās kontroles grupa, kurā piedalīsies Eiropas Parlamenta un dalībvalstu parlamentu deputāti.

Turpmākie soļi

Noteikumi stāsies spēkā 20. dienā pēc to publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī jeb 2017.gada 1.maijā. 

Saites:

 

Infografika par Eiropolu (angļu valodā)
Pieņemtais teksts (2013/0091) tuvākajā laikā būs pieejams šeit (11.05.2016.)
Debašu videoieraksts (11.05.2016.)
Preses konferences video (11.05.2016.)
EbS+

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu