skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Atklāšana: EP priekšsēdētājs uzsver “Meitenes IKT nozarē” dienas nozīmi

26/04/2017

EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni uzsvēra ceturtdien, 27. aprīlī, atzīmējamās “Girls in ICT” jeb “Meitenes IKT nozarē” dienas nozīmi. Tās mērķis ir iedrošināt jaunas sievietes studēt un veidot karjeru dabaszinībās, tehnoloģiju jomā, inženierzinātnēs un matemātikā.

Viņš norādīja, ka Eiropā tikai 29 no 1000 sievietēm iegūst augstāko izglītību kādā no šīm nozarēm. Vīriešu vidū šis skaitlis ir 95.

Dzimumu nevienlīdzība kļūst vēl izteiktāka, analizējot atšķirības augstākos amatos, piebilda Tajāni, aicinot ES dalībvalstis un uzņēmumus rīkoties nevienlīdzības mazināšanai. To paredz arī ANO Tūkstošgades attīstības mērķi.

Izmaiņas sesijas darba kārtībā:

Trešdiena, 26. aprīlis

  • Otrais un trešais dienaskārtības punkts mainīti vietām, tāpēc Eiropas Komisijas paziņojums par "Lēmumu, kas pieņemts par Eiropas sociālo tiesību pīlāru un darba un privātās dzīves līdzsvarošanas iniciatīvu" tiks skatīts pēc Komisijas paziņojuma "Par situāciju Ungārijā".
  • Pēc debatēm par Komisijas paziņojuma "Par situāciju Ungārijā" tiks pieņemta rezolūcija. Balsojums par to notiks maija sesijā.

Ceturtdiena, 27.aprīlis

  • Balsojumiem pievienots pieprasījums atcelt António Marinho e Pinto imunitāti. Ziņojums: Gilles Lebreton, A8-0163/2017 (reglamenta 9.8 pants).
  • Balsojumiem pievienots priekšlikums noraidīt Komisijas deleģēto regulu, ar ko groza III pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) Nr. 978/2012 par vispārējo tarifa preferenču sistēmas piemērošanu.
  • Imunitātes atcelšana. Priekšsēdētājs paziņoja, ka Eiropas Parlaments saņēmis Parīzes Augstākās tiesas Finanšu departamenta lūgumu atcelt EP imunitāti deputātem Marine le Pen (Francija) un Marie-Christine Boutonnet (Francija). Saskaņā ar Reglamenta 9. panta 1.punktu viņš lūgumu nodeva EP Juridisko jautājumu komitejai (JURI). 
  • EP komiteju lūgumi uzsākt sarunas ar ES Padomi un Eiropas Komisiju. Vairāku komiteju lēmumi uzsākt iestāžu sarunas (Reglamenta 69c pants) ir publicēti plenārsesijas mājas lapā. Ja 24 stundu laikā netiek saņemts balsojuma pieprasījums, komitejas drīkst uzsākt sarunas.

 Papildu informācija

 

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu