skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Viesabonēšanas beigas: pēdējais šķērslis likvidēts

06/04/2017

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu.

Šā gada 15.jūnijā gaidāmā viesabonēšanas piemaksu atcelšana ļaus patērētājiem esot ārzemēs lielot mobilo tālruni par tādu pat cenu kā mājās.

“Eiropas patērētajiem tā ir liela uzvara,” teica ziņotāja Miapetra Kumpula-Natri (S&D, Somija). “Mēs varam svinēt viesabonēšanas piemaksu atcelšanu no 15.jūnija. Ceļojot uz citām ES valstīm, patērētāji varēs telefonā lasīt e-pastus, lietot kartes, publicēt foto sociālajos medijos, zvanīt un sūtīt īsziņas kā mājās - bez papildus maksas!”

EP ar 549 balsīm par, 27 pret un 50 eiroparlamentāriešiem atturoties apstiprināja neformālu vienošanos ar otru ES likumdevēju - ES Padomi (dalībvalstu ministriem) par viesabonēšanas vairumcenu griestiem, tādējādi likvidējot pēdējo šķērsli ceļā uz patērētājiem būtisko jaunumu.

Fona informācija

Neformālā vienošanās starp EP un ES Padomi par vairumcenu griestiem nosaka, cik viesabonēšanas gadījumā viens operators maksā otram. Šīs cenas tieši ietekmē patērētāju rēķinus.

Plānots, ka griestu samazināšana ļaus cilvēkiem, ceļojot no vienas ES valsts un otru, vairāk lietot mobilo audiovizuālo saturu. Tā arī paplašinātu iespējas mazajiem un virtuālajiem telekomunikāciju operatoriem.

Saites

Pieņemtais teksts (procedūras kods 2016/0185(COD)) drīz būs pieejams te (meklēt pēc 06.04.2017)
Debašu videoieraksts (meklēt pēc 05.04.2017)
Preses relīze par starpinstitūciju sarunu rezultātu (01.02.2017)
Audiovizuālie materiāli profesionāļiem
Ziņotāja: Miapetra Kumpula-Natri (S&D, Somija)
Procedūras fails
EP Izpētes dienesta pētījums
EP Informācijas biroja infografika “Tiek atcelta viesabonēšana!” (2015.gads)

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu