skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments gatavs sākt sarunas ar dalībvalstīm par tiešsaistes TV un radio noteikumiem

12/12/2017

ĪSUMĀ:

  • Vairāk pārrobežu piekļuves tiešsaistes TV un radio ziņu programmām;
  • Vienkāršota autortiesību ieguve raidorganizācijām un operatoriem, kas piedāvā kanālu pakas.

Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar ES valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē.

EP deputāti otrdien ar 344 balsīm pret 265 un 36 deputātiem atturoties apstiprināja EP Juridisko jautājumu komitejas (JURI) sagatavotās sarunu pilnvaras. Tiklīdz dalībvalstis ES Padomē būs vienojušās par savu pozīciju, deputāti būs gatavi uzsāks sarunas.

 

Būtiskākie jautājumi

Jauno noteikumu mērķis ir padarīt TV un radio ziņu un aktuālo notikumu raidījumus pieejamākus tiešsaistē arī citās ES valstis, vienkāršojot autortiesību iegūšanas procesu.

 

Pašlaik raidorganizācijām ļoti īsā laikā jāiegūst autortiesības katrā valstī, kurā tie tiešsaistē piedāvā ziņu un aktuālo notikumu raidījumus. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem autortiesības būtu jāiegūst tikai raidorganizāciju pašu pārstāvētajā valstī. Autortiesību iegūšanas process tiktu vienkāršots arī operatoriem, kas piedāvā abonēšanas paketes.

 

EP deputāti uzsver, ka ģeogrāfiskā bloķēšana tomēr būs iespējama, ja tiesību turētāji un raidorganizācijas vienosies par šāda punkta iekļaušanu savos līgumos.

 

Papildu informācija

Rezolūcijas projekts

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A8-2017-0378+0+DOC+XML+V0//LV

Procedūras dokumentācija

http://www.europarl.europa.eu/oeil/popups/ficheprocedure.do?reference=2016/0284(COD)&l=en

Bezmaksas EP audiovizuālie - foto, video un audio - materiāli

http://audiovisual.europarl.europa.eu/default.aspx

 .

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu