skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti atbalsta pirmo Eiropas Savienības - Kubas līgumu

05/07/2017

ĪSUMĀ:

  • Būtisks pavērsiens ES un Kubas attiecībās
  • Aicinājums izbeigt ASV noteikto embargo
  • Jāuzlabo situācija cilvēktiesību jomā

Eiropas Parlamenta deputāti trešdien deva piekrišanu pirmajam Eiropas Savienības (ES) un Kubas sadarbības līgumam, iezīmējot pagrieziena punktu abu pušu attiecībās.

567 deputātiem balsojot par, 65 pret un 31 atturoties, Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstīja Politiskā dialoga un sadarbības nolīgumu (PDSN) starp ES un Kubu. Tas veicinās tirdzniecību, abu pušu dialogu un ekonomisko sadarbību, kā arī ļaus ES un Kubai sadarboties globālu jautājumu risināšanā.

Tieši neminot ASV noteikto embargo, deputāti neatbalsta “likumus un pasākumus, kam ir ekstrateritoriāla ietekme”, jo tie “kaitē Kubas iedzīvotājiem”. ES un Kubas nolīgumam vajadzētu uzlabot Kubas iedzīvotāju dzīves apstākļus un sociālās tiesības, norāda EP deputāti.

Kubas valdībai būtu jāīsteno starptautiskajiem standartiem atbilstoša cilvēktiesību politika un jāratificē attiecīgās ANO cilvēktiesību konvencijas, mudina deputāti. Viņi norāda, ka PDSN darbību iespējams apturēt  cilvēktiesību pārkāpumu dēļ.

Nākamie soļi: Sarunas par nolīgumu sākās 2014. gada aprīlī, bet pērn decembrī to parakstīja ES augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni. Lai stātos spēkā, tam bija jāsaņem EP piekrišana. Līdz ar Eiropas Parlamenta balsojumu stāsies spēkā tās nolīguma daļas, kas attiecas uz ES pilnvarām. Lai stātos spēkā pilnā apjomā, tas jāapstiprina visām dalībvalstīm.

Citāts: EP ziņotāja Elena Valenciano (S&D, Spānija) sacīja: “Ar šo balsojumu Eiropas Parlaments atbalsta dialogu un sadarbību ar Kubu, lai tā veidotu konstruktīvas un nākotnē vērstas attiecības abu pušu pilsoņu interesēs.”

Papildu informācija

Procedūras dokumentācija (rekomendācija)
Procedūras dokumentācija (rezolūcija)
EP ziņotāja Elena Valenciano (S&D, Spānija)
EP Izpētes dienesta ziņojums par ES-Kubas vienošanos
Video: ES un Kuba: jauns sākums
Preses konference 05.07.2017, 14.00
Video: debates
Video: balsojums
Intervija ar EP ziņotāju Elena Valenciano
ES un Kubas Politiskā dialoga un sadarbības nolīgums
Audiovizuālie materiāli

Plašākai informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu