skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti mudina pastiprināt cīņu ar augošo antisemītismu

01/06/2017

Īsumā:

  • Aicina uz efektīvāku izmeklēšanu un pārrobežu sadarbību
  • ES dalībvalstis rosina noteikt nacionālos koordinatorus cīņai ar antisemītismu
  • Skolās būtu jāmāca holokausta vēsture
  • Rosina politisko līderus nosodīt antisemītiskus paziņojumus

Lai cīnītos ar pēdējā laikā vērojamo antisemītisma pieaugumu Eiropas Savienībā (ES), nepieciešama izlēmīgāka rīcība, ceturtdien apstiprināta rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Naida runa un vardarbība pret Eiropas ebrejiem ir pretrunā Eiropas vērtībām, un visām ES valstīm jārūpējas par tās ebreju pilsoņu drošību, teikts rezolūcijā. Deputāti mudina politiskos līderus publiski nosodīt antisemītiskus izteikumus un katrā valstī noteikt nacionālo koordinatoru cīņai ar antisemītismu.

Tiesībaizsardzība  

Noziedzīgu nodarījumu rasistiski motīvi būtu uzskatāmi par atbildību pastiprinošu apstākli. Izmeklēšana būtu jāuzsāk arī gadījumos, kad antisemītiski nodarījumi veikti interneta vidē, teikts rezolūcijā.

EP deputāti arī aicina uzlabot pārrobežu sadarbību izmeklēšanā, īpaši teroraktu gadījumā. Policijā vajadzētu izveidot struktūrvienības, kuru pārziņā ir tieši naida noziegumu izmeklēšana. Lai veicinātu izmeklēšanu, visām dalībvalstīm vajadzētu pieņemt Starptautiskās Holokausta piemiņas alianses noteikto antisemītisma definīciju.

Pilsoniskā sabiedrība

Tiešsaistes pakalpojumu sniedzējiem – meklētājprogrammām, sociālajiem medijiem, lietojumprogrammu platformām – vajadzētu pastiprināt cīņu ar antisemītisku naida runu. EP deputāti uzskata, ka holokausta vēsture būtu jāmāca skolās, un vēstures grāmatām būtu jāataino ebreju vēsture, izvairoties no jebkādām antisemītisma izpausmēm.

ES prioritātes un pamattiesības

Atsevišķā balsojumā deputāti ceturtdien deva piekrišanu ES Pamattiesību aģentūras darba prioritātēm 2018.-2022.gadā. Starp tām ir patvēruma meklētāju tiesības, bēgļu integrācija, cīņa ar rasismu un ksenofobiju, personas datu aizsardzība un romu integrācija.

Iepriekš Eiropas Parlamenta pārstāvji sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) un ES Padomi bija aicinājuši dot aģentūrai iespēju izvērtēt  policijas darbu un pretterorisma pasākumus regulējošo likumdošanu. Eiropas Komisijas un ES Padomes pārstāvji solījuši apsvērt šādu iespēju.

 

Papildu informācija

Video: debates plenārsēdē par cīņu ar antisemītismu (trešdiena, 31.maijs)
EP izpētes dienesta materiāls par ES Pamattiesību aģentūru (03.05.2016, angļu valodā)

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu