skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Sākas Brexit sarunas – Eiropas Parlamenta reakcija

19/06/2017

Sākoties sarunām par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni un Brexit koordinators Gijs Ferhofštats vēlreiz uzsvēra nepieciešamību aizsargāt pilsoņu tiesības. Brexit vienošanās ir iespējama tikai ar EP piekrišanu.

EP priekšsēdētājs A. Tajāni: “Eiropas Parlamenta pozīcija ir skaidra. Eiropas Parlaments vienošanos atbalstīs tikai tad, ja tiks saglabātas Brexit ietekmēto ES pilsoņu tiesības, Lielās Piektdienas vienošanās Ziemeļīrijai, kā arī pildītas finansiālās saistības, ko uzņēmusies Lielbritānijas valdība. Tagad sarunām faktiski jāsākas, un es ceru, ka tās noritēs godprātīgi un sadarbības garā.”

G. Ferhofštats: “Man prieks, ka mēs ievērojam jau tā saspringto sarunu laika grafiku. Tagad vispirms panāksim progresu pilsoņu tiesību jomā un nodrošināsim juridisko noteiktību mūsu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.”

Eiropas Parlamenta prioritātes:

Aprīlī EP ar lielu balsu pārsvaru pieņēma rezolūciju, kurā noteiktas Brexit sarunu pamatnostādnes. EP deputātu prioritāte ir godīga un vienlīdzīga attieksme pret ES un Apvienotās Karalistes pilsoņiem. Viņi arī uzsvēra, ka Londonai būs jāpilda visas finansiālās saistības – arī tās, kas ir saistošas pēc izstāšanās datuma. EP deputāti norādīja, ka četras ES pamatbrīvības – brīva preču, kapitāla, pakalpojumu un cilvēku pārvietošanās – ir nedalāmas. Rezolūcijā arī norādīts, ka iespējams pārejas nolīgums nedrīkstētu būt spēkā ilgāk nekā trīs gadus.

Papildu informācija

Paziņojums presei par EP rezolūciju, kas nosaka EP pamatnostādnes
Pamatinformācija par Brexit sarunām (angļu valodā)
Pamatinformācija par Brexit
Video: Eiropas Parlamenta sarkanās līnijas
EP Izpētes dienesta pētījums: Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES – tiesiskie un procedūru jautājumi
Paziņojums presei par ES priekšsēdētāja A.Tajāni tikšanos ar Apvienotās Karalistes premjerministri Terēzu Meju
Audiovizuālie materiāli profesionāļiem par EP un Brexit

Plašākai informācijai:

John SCHRANZ

Eiropas Parlamenta Preses nodaļa

Tālr.: +32 22844264 (BXL); +32 498981402

john.schranz@europarl.europa.eu

 

Signe Znotiņa-Znota

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu