skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas kultūras galvaspilsētas no 2020. līdz 2033.gadam ---> 2027. gadā Latvijā!

13/06/2017

Īsumā:

  • Apstiprina Eiropas kultūras galvaspilsētas valstu sarakstu
  • Programmā var piedalīties kandidātvalstis vai iespējamās kandidātvalstis
  • Reizi trīs gados kultūras galvaspilsētu var nominēt arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice

Katru gadu divas dalībvalstis var izvēlēties Eiropas Kultūras galvaspilsētu, bet tagad reizi trīs gados programmā varēs piedalīties arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice.

Eiropas kultūras galvaspilsētu programmas mērķis ir veicināt kultūras bagātību un daudzveidību un stiprināt iedzīvotāju piederības sajūtu vienotai kultūrtelpai. Kultūras programma un tās ietvaros veiktās investīcijas savukārt dod savu artavu ilgtspējīgā pilsētu attīstībā. Saskaņā ar apstiprināto sarakstu kāda no Latvijas pilsētām 2027.gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Eiropas kultūras galvaspilsētu izvēle

Sešus gadus pirms kultūras galvaspilsētas programmas sākuma valsts rīko atlasi pilsētas izvēlei. Neatkarīga dalībvalsts un Eiropas ekspertu žūrija izvēlas vairākas kandidātpilsētas. Atlases otrajā kārtā žūrija no katras valsts izvēlas vienu pilsētu, ņemot vērā piedāvātās kultūras programmas Eiropas dimensiju un sasaisti ar ilgtspējīgu pilsētas attīstību.

Lēmumu atbalstīja 606 deputāti, 54 balsoja pret, bet seši atturējās.

“Eiropas kultūras galvaspilsētu programma ir stiprinājusi piederības sajūtu un saites starp ES iedzīvotājiem. Esmu ļoti apmierināts ar šodien atbalstīto programmas paplašināšanu, tā ļaus veidot ciešākas saites ar mūsu kaimiņvalstīm,” teica EP ziņotājs Santiago Fisas Ayxelà

Papildu informācija

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu