skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

“Globālā burbuļu parāde” - Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas uzvarētājs Latvijā

24/03/2017

Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi starptautisku prieka svinēšanas projektu “Globālā burbuļu parāde”. Tālāk tas sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem.
 
Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.

Projekta “Globālā burbuļu parāde” mērķis ir veicināt iekļaujošu sabiedrību, neskatoties uz cilvēku rasi, reliģisko piederību vai kultūras atšķirībām. Pēc projekta īstenotāju teiktā, 2016. gadā tas īstenots 40 valstīs, 82 pilsētās, iesaistot vairāk nekā miljonu cilvēku. Parādes pamatā ir  “cilvēks cilvēkam” modelis, organizēšanā iesaistot brīvprātīgos no konkrētās norises vietas.

“Burbulis ir universāls prieka simbols, kas atgādina par bērnību, kad prieku sagādāja pat mazas lietas. Bubuļi atgādina par bērnu apbrīnojamo spēju saskatīt prieku visā un visos. Projekta laikā tūkstošiem Eiropiešu devās ielās, lai pievienotos “burbuļu parādēm”, kur sabiedrība vienojās  universālai prieka idejai. Savukārt burbuļu gaistošā daba atgādināja par to, ka jānovērtē pašreizējais brīdis,” norāda projekta autors Dmitrijs Golubnicijs.

Latvijas nacionālās žūrijas komentāri par projektu “Globālā burbuļu parāde”

Latvijas eiroparlamentārietis Roberts Zīle (ECR / Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa): “”Globālās burbuļu parādes” motīvs - prieks un savstarpēja cieņa - neapšaubāmi ir svarīgi dzīves aspekti, reizēm pat šeit - Eiropas Parlamentā. Kāds var būt vēl labāks vecums par bērnības gadiem, lai iepazītu prieku daudzveidībā? Vēlot veiksmi un izdošanos, es ceru, ka nākotnē gan šis, gan citi projektu pretendenti, kurus aicinu nākamgad pieteikties, spēs apaugt ar vēl plašāku Eiropas Savienības dimensiju.”

Evija Goluba, organizācijas “QUO tu domā” izpilddirektore: “”Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai gribu iedrošināt pieteikt vairāk jauniešu īstenotus projektu -  Latvijā tādu ir daudz, un nevajag savus spēkus un idejas novērtēt par zemu. Mēs noteikti protam un radām projektus, pasākumus, kas vairo Eiropas vērtības un vieno Eiropas iedzīvotājus. Arī šī gada uzvarētājs, projekts “Global Bubble Parade”, ir apliecinājums tam, ka vienkārša ideja cilvēkos var radīt prieku, kopības sajūtu un vienotību vienā un tajā pašā laikā dažādās Eiropas un pasaules valstīs. Parasti, kad runājam par Eiropas vienojošajām vērtībām, vairāk nāk prātā ar ekonomiku saistītas lietas, bet šis projekts labā veidā atgādina, ka vienot var arī laimes mirkļi.”

Šogad Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas žūrijas locekļi bija Iveta Grigule (Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupa / ALDE), Roberts Zīle (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa / ECR) un Evija Goluba (organizācija “QUO tu domā”).

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē, sekmē kopīgas eiropeiskās identitātes sajūtas un integrācijas veidošanu, ka arī kalpo par paraugu Eiropā dzīvojošajiem jauniešiem un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Konkursā var piedalīties jaunieši no ES dalībvalstīm vecumā no 16 līdz 30 gadiem.

Katru gadu nacionālās žūrijas 28 ES dalībvalstīs nosaka uzvarētāju valsts līmenī. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija. Visiem 28 valstu uzvarētājiem ir iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu, starptautisku auditoriju apbalvošanas ceremonijā Āhenē, Vācijā. Šogad tā notiks 23. maijā un uz turieni dosies arī projekta “Globālā burbuļu parāde” pārstāvis. Savukārt trīs labākie Eiropas projekti iegūs naudas balvas (par labāko projektu - 7500 eiro; otro vietu - 5000 eiro; trešo - 2500 eiro) un iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu 2008.gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds.

Papildu informācija:

Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu
Pieteikšanās process Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai 2017
Projekts “Globālā burbuļu parāde”

Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

M.T. + 371 26440185; T. + 371 67085461

E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu