skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Vienkāršāka un lētāka PVN maksājumu sistēma vairāk uzņēmumu

30/11/2017

ĪSUMĀ:

  • Plašāka tiešsaistes maksājumu izmantošana samazinātu izmaksas, palielinātu PVN ieņēmumus;
  • Jauni noteikumi uzņēmumiem, kas pārdod preces un pakalpojumus, kas netiek sniegti elektroniski;
  • Eiropas Parlamenta deputāti vēlas saskaņotāku nodokļu iestāžu rīcību.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalsta plašāku tiešsaistes PVN maksājumu sistēmas izmantošanu, kas uzņēmumiem ļautu samazināt izmaksas, vienlaikus palielinot valstu budžeta ieņēmumus.

EP deputāti ar 540 balsīm pret 30, 68 atturoties, atbalstīja priekšlikumu izvērst tā dēvētās “mini vienas pieturas aģentūras” (MOSS) lietojumu. Pašlaik tā tiek izmantota, lai aprēķinātu un iekasētu PVN par pārrobežu e-pakalpojumiem, telekomunikāciju un apraides pakalpojumiem.

Eiropas Parlamenta priekšlikums paredz paplašināt MOSS lietojumu, ļaujot sistēmu izmantot arī uzņēmumiem, kas vairākās ES valstīs pārdod preces un ārpus e-vides sniegtus pakalpojumus. MOSS ļauj par visā ES veiktiem darījumiem  PVN maksāt vienā valstī.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas aprēķiniem uzņēmumiem, kas neizmanto MOSS, vidēji gadā jāmaksā 8000 eiro katrā valstī, kur tie veic darījumus. MOSS lietojuma paplašināšana varētu samazināt regulējuma radītās izmaksas par 2,3 miljardiem eiro, vienlaikus par 7 miljardiem eiro gadā palielinot PVN ieņēmumus.

EP deputāti atsevišķā balsojumā (576 balsis pret 30, 32 atturoties) atbalstīja arī saistītu priekšlikumu, kura mērķis ir uzlabot informācijas apmaiņu starp nodokļu iestādēm  par nodokļu maksātājiem. Tas ļautu uzlabot tiešsaistes sistēmas darbību.

Citāti

EP ziņotājs Cătălin Sorin Ivan (S&D, Rumānija) sacīja: “Šis ļoti nepieciešamais PVN noteikumu uzlabojums samazinās regulējuma radītās izmaksas, sekmēs tirdzniecību un ļaus mazajiem uzņēmumiem vieglāk piekļūt visas Eiropas tirgum.”

EP ziņotājs Luděk Niedermayer (EPP, Čehija) sacīja: “Šis ir vēl viens solis ceļā uz modernu 21. gadsimta nodokļu sistēmu. Rezultātā mēs novērsīsim krāpšanu un palielināsim PVN ieņēmumus.”

 

Nākamie soļi

Priekšlikums tagad tiks nosūtīts Eiropas Komisijai un ES Padomei galīgā lēmuma pieņemšanai.

Fakti

Šie likumdošanas akti ir daļa no plašākas reformas, kuras mērķis ir radīt vienkāršāku, uzņēmumiem draudzīgāku PVN sistēmu, vienlaikus novēršot krāpšanas iespējas. Reforma arī palīdzēs mazināt PVN iztrūkumu jeb starpību starp plānotajiem PVN ieņēmumiem un reāli iekasēto nodokļu apjomu. Saskaņā ar Komisijas aplēsēm visā ES PVN iztrūkums ir apmēram 170 miljardi eiro.

Papildu informācija

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (izvēlēties 30.11.2017)

http://www.europarl.europa.eu/plenary/en/texts-adopted.html

Procedūras dokumentācija (Niedermayer)

http://www.europarl.europa.eu/oeil/popups/ficheprocedure.do?lang=en&reference=2016/0371(CNS)

Procedūras dokumentācija

http://www.europarl.europa.eu/oeil/popups/ficheprocedure.do?lang=en&reference=2016/0370(CNS)

Audiovizuālie materiāli – cīņa ar nodokļu krāpšanu

http://audiovisual.europarl.europa.eu/fight-against-tax-fraud-and-evasion

 .

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

signe.znotina-znota@europarl.europa.eu