skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlamenta 2017. gada Saharova balvu piešķir demokrātiskajai opozīcijai Venecuēlā

26/10/2017

Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā ir šī gada Saharova balvas par domas brīvību laureāte. Apbalvošanas ceremonija norisināsies šī gada 13. decembrī Strasbūrā.

Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā,  Nacionālā asambleja (priekšsēdētājs Hulio Borhess un šīs valsts politieslodzītie: Leopoldo Lopess, Antonio Ledesma, Daniels Sevalloss, Jons Goikoečea, Lorāns Salehs, Alfredo Ramoss un Andrēa Gonsalesa pēc politisku grupu līderu un EP prezidenta Antonio Tajāni lēmuma ir izvēlēti par šī gada Saharova balvas laureātiem.

"Piešķirot Saharova balvu par domas brīvību demokrātiskajai opozīcijai Venecuēlā, mēs atkārtoti apstiprinām mūsu neatlaidīgo atbalstu Venecuēlas demokrātiski ievēlētajai nacionālajai asamblejai. Mēs arī aicinām pēc mierīgas pārejas uz demokrātiju, ko Venecuēlas iedzīvotāji izmisīgi pieprasa ", 26. oktobrī, paziņojot laureātu, teica EP prezidents Antonio Tajāni.

"Ar šo balvu mēs ne tikai atzīstam Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas drosmīgo cīņu, bet arī apliecinām savu tuvumu Venecuēlas tautai un paužam cieņu visiem tiem, kas tikuši netaisnīgi ieslodzīti, tiem, kas ik dienu cīnās, lai izdzīvotu brutālajā režīmā, tām ģimenēm, kuras sēro, jo ir zaudējuši mīļotos, " viņš piebilda.

Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā

Jau vairākus gadus Venecuēlā valda politiska krīze. Pie varas esošā partija pastāvīgi ierobežo tiesiskumu un neievēro konstitucionālo kārtību, un 2017. gada martā ar Augstākās tiesas lēmumu demokrātiski ievēlētās Nacionālās asamblejas pilnvaras tika pasludinātas par spēkā neesošām.

Tajā pašā laikā politieslodzīto skaits uz šo brīdi jau ir pārsniedzis 600 - tā savā nesenajā ziņojumā norāda labi zināmā Venecuēlas cilvēktiesību aizsardzības organizācija Foro Penal Venezolano. Starp politieslodzītajiem ir pazīstami opozīcijas līderi Leopoldo Lopess, Antonio Ledesma, Daniels Sevalloss, Jons Goikoečea, Lorāns Salehs, Alfredo Ramoss un Andrēa Gonsalesa.

Pēc atrašanās cietumā vairāk nekā trīs gadus Venecuēlas opozīcijas līderim Leopoldo Lopesam uz laiku tika noteikts mājas arests, bet 2017. gada augustā viņš atkal tika nogādāts cietumā. Cits ievērojams opozīcijas līderis un bijušais Karakasas mērs Antonio Ledesma mājas arestā ir bijis kopš 2015. gada, ieslodzījumā atrodas arī bijušais Iribarenas mērs Alfredo Ramoss, bijušais Sankristobalas mērs Daniels Sevalloss, kā arī students Lorāns Salehs. Starp politieslodzītajiem ir arī divi Spānijas valstspiederīgie - Andrēa Gonsalesa un Jons Goikoečea.

Kopš gada sākuma ir noslepkavoti vairāk nekā 130 oponenti un vairāk nekā 500 personas ir patvaļīgi apcietinātas.

Apbalvošanas ceremonija

Saharova balvu un naudas prēmiju 50 000 eiro apmērā Eiropas Parlaments pasniegs svinīgajā ceremonijā, kas norisināsies 13. decembrī Strasbūrā.

Finālisti

Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā bija viens no trim šā gada Saharova balvas finālistiem. Vairāk par pārējiem finālistiem lasi šeit.

Saharova balva

Katru gadu Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domu brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam. Balvas mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības. 2016. gadā balvu ieguva Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar).

Saharova balva soli pa solim