skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Situācija Eiropas Savienībā: izdarīsim visu iespējamo, lai īstenotu vērienīgus nākotnes plānus

13/09/2017
Ž. K. Junkera uzruna 13.septembra EP plenārsesijā Strasbūrā
Ž. K. Junkera uzruna 13.septembra EP plenārsesijā Strasbūrā
 .

Īsumā:

  • Ceļvedis uz ES 2025, demokrātiskās vērtībās un efektīvā lēmumu pieņemšanā balstītu savienību;
  • Pabeigt darbu pie Aizsardzības, Drošības, Enerģētikas, Digitālās, Monetārās un Kapitāla tirgus savienībām;
  • Nodrošināt līdzvērtīgas iespējas visiem pilsoņiem un stiprināt rūpniecības konkurētspēju;
  • Izveidot ES darba ņēmēju tiesību, kibedrošības un pretterorisma aģentūras.

Politiskās grupas trešdien debatēs par situāciju ES atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera vērienīgās ieceres spēcīgas un vienotas Eiropas 2025 izveidei.

Trīs stundas ilgajās debatēs politisko grupu līderi apsprieda aizsardzības, drošības, legālās migrācijas, starptautiskās tirdzniecības un sociālās vienlīdzības jautājumus, kā arī ieceres stiprināt ES budžetu un demokrātisku lēmumu pieņemšanas procesu.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni sveica Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru, komisāru kolēģiju un Igaunijas prezidentūru ES Padomē ar ierašanos Parlamentā uz ikgadējām debatēm par situāciju ES. Viņš norādīja, ka Eiropas pilsoņi sagaida vairāk sadarbības starp ES iestādēm un dalībvalstīm tādos jautājumos ka migrācija, terorisms, ekonomiskā izaugsme un sociālās tiesības.

Lai noklausītos ziņojumus, spiediet uz runātāja vārda.

Stabili budžeti, rekordaugsta nodarbinātība un ekonomikas atlabšana pavērusi iespēju veikt vērienīgas ES reformas, nodrošinot brīvību, vienlīdzīgas tiesības un likuma varu, sacīja Ž.K.Junkers.

EK priekšsēdētājs iepazīstināja ar plāniem izveidot Eiropas finanšu ministra amatu, kā arī veikt izmaiņas legālās migrācijas, kiberdrošības, darba ņēmēju brīvību un tiesību, starptautiskās tirdzniecības un Aizsardzības savienības jomās. Parlamentam un Padomei par tiem būtu jālemj vēl pirms pilnvaru laika beigām. Ž.K.Junkers uzskata, kapar Eiropas Komisijas un Padomes priekšsēdētājiem būtu jākļūst spēcīgākajiem kandidātiem, kas tiks ievēlēti 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Juncker1  Juncker2  Juncker3  Juncker4  Juncker5

Visu runu iespējams izlasīt šeit.

EPP grupas priekšsēdētājs Manfred Weber (Vācija) atzinīgi vērtēja Ž.K.Junkera ieceri padziļināt ES, taču norādīja, ka cilvēki baidās no globalizācijas: “mums nepieciešama sociāla tirgus ekonomika”, tāpat vajadzīgs “stiprināt robežas, lai pārtrauktu nelegālo migrāciju”. Iedzīvotāji esot šokēti par Turciju: “Turcija nevar kļūt par pilntiesīgu ES dalībvalsti”. Tāpat cilvēki izjūtto bailes, raugoties uz austrumiem: “Mums nepieciešama Eiropas Aizsardzības Savienība, lai pasargātu eiropeisko dzīvesveidu,” viņš teica. Tāpat nepieciešams apturēt Nord Stream II projektu.

S&D priekšsēdētājs Gianni Pittella (Itālija) aicināja dalībvalstis “dot triecienu tiem starptautiskajiem uzņēmumiem, kas nemaksā nodokļus, un likt atmaksāt nesaņemto”, vērsties pret “jauniešu ekspluatāciju”, kā arī noteikt “bērna garantiju” un nodrošināt pajumti un izglītību visiem ES bērniem. Saistība ar migrāciju viņš aicināja Eiropas Komisiju “rīkoties drosmīgi un veidot legālas migrācijas iespējas,” jo ar nelegālo maršrutu slēgšanu nepietiekot.

Syed Kamall (ECR, Lielbritānija) uzsvēra, ka, vēloties pasargāt iedzīvotājus, “Eiropa nedrīkst rīkoties protekcionistiski.” Lai Eiropas ekonomika augtu, jārada vairāk iespēju, ne regulu, viņš sacīja, piebilstot, ka “ES izaugsmes plāni nerada darbavietas. Uzņēmēji rada darbavietas”. Iedzīvotāji ārpus Eiropas Parlamenta sienām vēlas būt droši, ka “mēs droši stūrēsim kuģi, izvairoties no jaunām vētrām,” viņš teica.

ALDE priekšsēdētājs Guy Verhofstadt (Beļģija) sacīja, ka Ž.K.Junkera runa bijusi “pilna nākotnes redzējuma un ambīciju 2019. gadam”, daļēji tāpēc, ka “daudz kas ir mainījies”, “populistu pavasarim” piedzīvojot neveiksmes Austrijā, Nīderlandē un Francijā. “Esiet sveicināti saprāta pusē!” viņš sacīja, norādot, ka lielākā daļa ES pilsoņu vēlas vairāk Eiropas rīcības virknē dzīves jomu.

GUE/NGL vicepriekšsēdētājs Patrick Le Hyaric aicināja “Junkera fondu” pārvērst par “sociālo un vides fondu”. “Ir nepieciešams pielikt punktu konkurences savienībai un veidot savienību, kas sociālo humānismu un ekoloģisko progresu apvienotu ar godīgu norīkoto darbinieku direktīvu, minimālajām algām, pensiju aizsardzību, nabadzības izskaušanu un dzimumu vienlīdzību,” viņš piebilda.

Zaļo/EFA priekšsēdētāja vietnieks Philippe Lamberts (Beļģija) aicināja “panākt iedzīvotāju atbalstu pašai ES idejai”. Lai to izdarītu, Ž.K.Junkeram būtu vajadzējis runāt par “nevienlīdzības mazināšanu”, “mūsu rīcības ekoloģisko seku iegrožošanu” un “tirdzniecības politikas pārorientāciju”.

“Jūs neko neesat mācījušies no Brexit”, apgalvoja Nigel Farage (EFDD, Lielbritānija), kurš kritizēja Ž.K.Junkera priekšlikumus padziļināt Eiropas integrāciju “bez iedzīvotāju piekrišanas”. Eiropas Komisijas attieksme pret Poliju un Ungāriju viņam atgādinot Padomju savienības laiku.

Harald Vilimsky (ENF, Austrija) uzsvēra, ka nevēlas “neveiksmīgā” eiro ieviešanu visās valstīs, un iestājas pret Aizsardzības Savienību un brīvu darbaspēka kustību ES. Iekšējās robežas jāsaglabā, lai apturētu “miljonus afrikāņu un arābu, kuri pārpludina Eiropas Savienību,” viņš teica.

Igaunijas prezidentūras paziņojums

Žana Kloda Junkera secinājumi

Papildu informācija

Interaktīvs SOTEU 2017 “informācijas panelis”
EbS+
EPLive
EK priekšsēdētāja Žana-Kloda Junkera 2017. gada uzruna par situāciju Eiropas Savienībā
Audiovizuālie materiāli
Eiropas Komisijas nodomu vēstule Parlamentam un Padomei
 .

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu