skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Uzlabot paku pārrobežu piegādi, lai veicinātu tirdzniecību tiešsaistē

13/03/2018
  • Eiropas Komisijai jāizveido interneta vietne cenu salīdzināšanai
  • Labāka regulatīvā uzraudzība, lai nodrošinātu pienācīgu tirgus darbību

Skaidrāka informācija par paku sūtījumu izmaksām varētu stiprināt patērētāju uzticēšanos pārrobežu tirdzniecībai un preču piegādei.

Jaunie noteikumi, kurus Eiropas Parlaments (EP) apstiprināja ar 604 balsīm pret 80, 12 deputātiem atturoties, ir daļa no e-komercijas tiesību aktu paketes.

Paku pārrobežu piegādātājiem būs jāsniedz informācija par vairāku visbiežāk sniegto pakalpojumu izmaksām. Eiropas Komisija tās publicēs īpašā interneta vietnē, tā ļaujot patērētājiem un uzņēmējiem salīdzināt vairāku pakalpojumu sniedzēju iekšzemes un pārrobežu sūtījumu izmaksas dažādās dalībvalstīs un izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu. Veicinot konkurenci, jaunie noteikumi varētu veicināt nepamatoti augstu cenu samazinājumu.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas sabiedrisko apspriešanu divas trešdaļas patērētāju atteikušies no iecerēta pirkuma tiešsaistē, jo piegādes izmaksas izrādījušās pārāk augstas. Saskaņā ar 2015. gadā veikta pētījuma datiem pārrobežu sūtījumu izmaksas ir trīs līdz piecas reizes augstākas nekā tādu pašu iekšzemes sūtījumu izmaksas.

Blīvi apdzīvotās pilsētās paku piegādes nozarē valda konkurence, bet attālākos reģionos patērētājiem jāsamierinās ar nelielu izvēli un augstām cenām.

Labāka paku sūtījumu nozares uzraudzība

Sūtījumu piegādātājiem atbildīgajām dalībvalstu iestādēm būs jāatklāj apgrozījums, piegādāto paku skaits, darbinieku skaits, informācija par apakšuzņēmējiem un sūdzību izskatīšanas kārtību. Tā paredzēts nodrošināt labāku pārskatu par situāciju nozarē, kas ļautu atklāt iespējamos tirgus trūkumus.

Šī prasība neattieksies uz pakalpojumu sniedzējiem, kas darbojas tikai vienā valstī un nodarbina mazāk nekā 50 darbinieku.

Citāts: EP ziņotāja Lucy Anderson (S&D, Apvienotā Karaliste): “Jaunie noteikumi ir būtisks atbalsts e-komercijas izaugsmei, veidojot modernu un taisnīgu Eiropu. Tie padarīs izmaksas un uzņēmumu izmantots nodarbinātības modeļus caurskatāmākus, un ļaus patērētājiem un uzņēmējiem izvēlēties izdevīgākus darījumus, veicot paku pārrobežu sūtījumus”.

Nākamie soļi: Lai stātos spēkā, noteikumiem vēl jāsaņem ES Padomes apstiprinājums. ES Padomes un EP vienošanās tika panākta pagājušā gada decembrī.

Papildu informācija

Pieņemtais teksts (13.03.2017)
Debašu videoieraksts (12.03.2017)
Procedūras dokumentācija
• Eiropas Komisijas faktu lapa (angļu valodā): Cross-border parcel delivery: What is changing? (14.12.2017)
EP Izpētes dienests: Cross-border parcel delivery services (2018. gada marts)
Online shopping: new EU rules for cross-border parcel delivery (angļu valodā)
 .

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu