skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
Skolu komandas
Skolu komandas
 
Darbs skolā
Darbs skolā
 

EP Vēstnieku skola

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas ir Eiropas Savienības (ES) mēroga programma, kuru sadarbībā ar pedagogiem īsteno Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā. Parlamenta Vēstnieku skolas kopš 2016./2017.m.g. nodrošina ES tēmu klātbūtni formālajā un neformālajā izglītībā. Projekts turpināsies arī 2018./2019.m.g.
Lasīt tālāk

Aktualitātes

Latvijas skolās norisinās atklātās stundas! Piedalies! Praktiskā darbā veidojam labās prakses piemērus, padziļinām jauniešu zināšanas par Eiropas Savienību, veicinām izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivējam līdzdarboties.
Lasīt tālāk

Paveiktais

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” statusu Latvijā ieguvusi jau 41 skola dažādās Latvijas pilsētās. Piektdien, 25.maijā, notika otrais skolu izlaidums - Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks un Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks programmu absolvējušajām skolām pasniedza “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” goda zīmes.
Lasīt tālāk
Zināšanas. Prasmes. Attieksmes.
Tiekās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas, kuras kopš 2016./2017.m.g. nodrošina ES tēmu klātbūtni formālajā un neformālajā izglītībā. Izglītība ir dialogs! Sarunā skolotāji un skolēni dalījās viedokļos par to, kas jāzina par ES. Secinājām, ka vēsture, attīstība un simboli ir svarīgi skolotājiem, bet skolēniem interesē mācību un darba iespējas nākotnē, un prasme neapjukt informācijas pārpilnībā.
Lasīt tālāk
Piedāvājam izmantošanai 2016./2017. un 2017./2018.m.g. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu skolotāju izstrādātos metodiskos mācību materiālus Eiropas Savienības tematikas integrēšanai dažādos mācību priekšmetos. Nodarbību plāni, darba lapas, uzdevumi, spēles, prezentācijas, viktorīnas un krustvārdu mīklas angļu valodas, dabaszinību, ekonomikas, filozofijas, fizikas, ģeogrāfijas, informātikas, kulturoloģijas, vēstures, latviešu valodas un citām nodarbībām.
Lasīt tālāk
 

Atvērtā grāmata

Paldies Eiropas Parlamenta deputātiem – Sandrai Kalniete, Krišjānim Kariņam, Artim Pabrikam, Inesei Vaiderei un Robertam Zīlei..
Izglītība ir dialogs, kurā pilnveidojam viens otru. Lai veidotu nepastarpinātu un individuāli nozīmīgu dialogu starp Eiropas Parlamenta deputātiem un skolēniem, šī gada 19. oktobrī tika aizsākta jauna tradīcija - "Atvērtā grāmata". Tas ir dialogs caur grāmatu, kas ir bijusi nozīmīga ceļa zīme EP deputātu dzīvē.
Lasīt tālāk

Pilsoniskuma portfolio

Pilsoniskuma portfolio ir jauniešu pašu izstrādāts materiāls, lai pilnveidotu savu un citu jauniešu izpratni par pilsoniskās līdzdalības lomu un mehānismiem, stiprinātu pilsoniskās prasmes un veidotu pilsonisku attieksmi – Latvijas un ES kontekstā.
Lasīt tālāk

EP vēstnieki juniori

Skolu komandas
Katra Eiropas Parlamenta Vēstnieku dalībskola lepojas ar junioru komandu – jauniešiem, kuri grib un var izdarīt vairāk kā citi. Eiropas Parlamenta Vestnieku skolu junioriem ir idejas, enerģija un zināšanas, lai veidotu Latviju un Eiropu tādu, kādā mēs visi vēlamies dzīvot!
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši aptaujāja 3000 savus vienaudžus un secināja, ka jaunieši vēlas iesaistīties politiskajos un sabiedriskajos procesos, tomēr tam traucē izpratnes un apziņas trūkums, ka viņi var tos ietekmēt. Daudzi gaida 18 gadu vecumu, kad ir vairāk iespēju līdzdarboties. 
Lasīt tālāk
Vecāki un skolotāji - skolēni atzīst, ka tieši Jūsu viedoklis un rīcība visvairāk ietekmē viņu politiskos uzskatus. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu jaunieši veica aptaujas ar mērķi noskaidrot vienaudžu attieksmi pret vēlēšanām, izpratni par politiku un gatavību iesaistīties, piemēram, balsojot.
Lasīt tālāk