skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Skolēni pēta vienaudžu līdzdalību un pilsonisko aktivitāti

23/05/2019

Kāpēc tā un kā darīt labāk? Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu aptaujās par pilsonisko aktivitāti jaunieši atzīst, ka izprot savas līdzdalības nozīmi un gatavi iesaistīties politiskajos procesos, taču trūkst zināšanas un pārliecības. Šajā Eiropas vēlēšanu gadā vairākas skolas savos pasākumos klātienē un sociālos tīklos proaktīvi aicināja sabiedrību diskutēt par Latvijai svarīgo Eiropas Savienībā, vairot zināšanas un iedvesmoties būt aktīviem pilsoņiem.

Cienījams sabiedrības loceklis, kas zina savas tiesības – tā ir viena no jauniešu aptaujās norādītajām motivācijām interesēties par Saeimā, Eiropas Parlamentā un pasaulē notiekošo. Skolēni arī uzskata, ka balsošanu vēlēšanās veicina nevis politiskās reklāmas pilsētā (8%) un internetā (12%), bet izglītojošām lekcijas par Saeimas un Eiropas Parlamenta paveikto (69%) un sarunas ar partiju pārstāvjiem (46%). To pamato arī dati, ka jauniešu vēlmi līdzdarboties politiskajos procesos negatīvi ietekmē pārliecības trūkumus par savām zināšanām un spēkiem, kas veicina vēlmi ļaut lēmumu pieņemt citiem. Savas zināšanas par politiku 1/3 skolēnu vērtē kā viduvējas. Interesanti, ka Kuldīgas centra vidusskolas skolēni secina, ka jauniešu gatavība vai nevēlēšanās paust savu viedokli saistīta arī ar ārpusskolas aktivitātēm. Līdzdalību un viedokļa paušanu veicina: dalība Ēnu dienās, skolas pašpārvaldē, brīvprātīgais darbs. Skolēnu viedoklis par piketu un demonstrāciju nozīmi atšķiras – 32% respondentu uzsver, ka tie nenozīmīgi ietekmē lēmumus, saikni starp cilvēku un institūciju, savukārt 38% tos vērtē kā nozīmīgu līdzdalības veidu.

Iesaisties un iedvesmojies arī TU!

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu Facebook, Instagram konti:

Skolēnu veiktās aptaujas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas ietvaros: