skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Rīgas 25. vidusskolas piedzīvojumi Eiropas Parlamentā Strasbūrā

16. februāris, seši no rīta pie Rīgas 25. vidusskolas bija vērojams patīkams uztraukums. Jau pēc pāris minūtēm klāt bija autobuss, ar kuru 24 skolēni un trīs skolotāji - devās ceļojumā uz Eiropu. Brauciena galamērķis - pasākums EUROSCOLA Eiropas Parlamentā Strasbūrā. T'ā mērķis ir redzēt Eiropas Parlamenta darba ikdienu un kopā ar jauniešiem no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm rast atbildi par to kā uzlabot ES attiecības ar citām pasaules valstīm, kā normalizēt globalizācijas izraisītās ekonomiskās, politiskās un sociālās sekas.

Par piedzīvoto stāsta Rīgas 25.vidusskolas skolotāja Rudīte Liepiņa un audzēkņi Kristiana Millere un Niks Freimanis:

Pirmajā dienā braucam vairāk kā tūkstoš kilometru. Naktsmājas Polijā sasniedzām desmitos vakarā. Otrajā dienā sasniedzām galamērķi - Strasbūru. Visa pēcpusdiena tika pavadīta, gatavojoties darbam Parlamentā. Pārrunājām un grupās apspriedām dažādas Eiropā aktuālas tēmas. Viss notiekošais likās mazliet sirreāls - apziņa, ka jau pavisam drīz būsim Eiropas Parlamentā, ka būsim daudznacionālas Eiropas jauniešu foruma dalībnieki un sēdēsim deputātu krēslos. Būsim ne tikai skatītāji, bet arī lēmumu pieņēmēji.

Ieradāmies Parlamenta "Louisse Weiss" ēkā pulksten 8.30 - pavērās iespaidīgs skats uz grandiozo būvi. Neizdzēšamu iespaidu atstāja gan visu 27 Eiropas Savienības dalībvalstu karogi, kas majestātiski rotā Parlamenta ēku, gan ēkas izmēri un greznums, kā arī lielais cilvēku skaits, kas bija aicināts piedalīties šajā forumā. It viss bija iespaidīgs un apbrīnas vērts.

Pavisam bija ieradušies apmēram 500 dalībnieki no 19 ES valstīm, lai piedalītos un izteiktu savas idejas, kā uzlabot ES attiecības ar citām pasaules valstīm, kā normalizēt globalizācijas izraisītās ekonomiskās, politiskās un sociālās sekas, kā arī citus ar ES saistītus jautājumus. Atklāšanas ceremonijā katras delegācijas pārstāvis prezentēja savu valsti un skolu. Pēc tam notika darbs sešās grupās, kurās tika risinātas jau mājās apspriestās tēmas: " Demokrātija un pilsonība", "Eiropas brīvprātīgā darba gads-2011", "Vide un atjaunojamā enerģija", "Informācijas brīvība un pilsoniskā kultūra"," Eiropas nākotne".

Jauniešiem bija lieliska iespēja paust savu viedokli un kopā izstrādāt rezolūcijas, par kurām visi 500 dalībnieki plenārsēžu zālē nobalsoja. Jutāmies gandarīti, jo tas bija arī mūsu darbs. Rīgas 25. vidusskolas 12. klases skolniekam Armandam Bērziņam pat tika uzticēta  starptautiskās darba grupas "Vide un atjaunojamā enerģija" vadīšana. Interesanta pieredze bija darbs lielajā Parlamenta plenārsēžu zālē - tā kā sarunas un diskusijas notika dažādās valodās, komunikācijas iespējas un savstarpējā sapratne tika nodrošināta ar sinhronā tulkojuma palīdzību. Tā bija vienreizēja iespēja savu svešvalodas zināšanu pārbaudei. Pasākums noslēdzās ar īpaši emocionālu mirkli. Skanot ES himnai, visu valstu pārstāvji iznāca ar karogiem - karognesēju gājiens simboliski apliecināja visu valstu vienotību.

Lai arī darbs Parlamentā prasīja pūles un koncentrēšanos, mēs ieguvām neizmērojami lielu pieredzi, jaunus draugus un jaunus iespaidus.