skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

EYE2016

Eiropas jaunatnes diena

Kas tas ir?
EYE2016 - Eiropas jaunatnes diena: Eiropas Parlaments vērs durvis tūkstošiem jauniešu no visām Eiropas Savienības valstīm, lai tiktos ar Eiropas lēmumu pieņēmējiem un pieredzējušiem ekspertiem, apmainītos ar idejām un perspektīvām attiecībā uz jaunatnes aktualitātēm, kā arī attīstītu jaunus, inovatīvus veidus un risinājumus par būtiskiem jautājumiem nākotnē. Plānoti arī dažādi kultūras pasākumi, lai parādītu  Eiropas Savienības bagāto kultūras daudzveidību. Reģistrējies jau tagad!

Kad?
2016. gada 20. un 21. maijā

Kur?
Strasbūra, Francija
Eiropas Parlamenta iekštelpās un ārpusē

Kāpēc?
"Kopā mēs varam panākt pārmaiņas" – tāds ir EYE 2016. gada izlaiduma sauklis. Eiropas Savienība ir krustcelēs, tās nākotnes formāts ir mūsdienu jaunās paaudzes rokās. Ko jaunieši rosina darīt, lai Eiropā būtu labāk dzīvot? Eiropas Parlamenta priekšsēdētaja vietniece un EYE pasākuma patronese Maireda Makginesa (EPP, Īrija) aicina Eiropas jauniešus pieteikt savu dalību: "Tas būs iespaidīgi! Strasbūrā ieradīsies tūkstošiem jauniešu un es esmu patīkami satraukta."

Formāts?
EYE2016 būs daudz dažādas aktivitātes, aptverot politisko, sociālo un kultūras jomu. Jaunatnes dienu aktivitātes būs veltītas piecām galvenajām tēmām:

 • karš un miers (perspektīvas mieram uz zemes)
 • apātija vai līdzdalība (pretī dinamiskai demokrātijai)
 • izstumtība vai piekļuve (jauniešu bezdarba samazināšana)
 • stagnācija vai inovācijas (nākotnes darbs)
 • sabrukums vai panākumi (pasākumi ilgtspējīgai Eiropai)

Aktivitātes?
Pasākumā būs:

 • Politiskās debates un domnīcas kopā ar Eiropas politisko lēmumu pieņēmējiem un augsta līmeņa ekspertiem no uzņēmējdarbības un pilsoniskās sabiedrības vides;
 • Lomu spēles un ideju laboratorijas jaunajiem dalībniekiem;
 • YO! festivāls (Jauniešu ciemats un festivāls), ko visā EYE laikā organizē Eiropas Jauniešu Forums;
 • Koncerts un Ielu festivāls Strasbūrā;
 • ... un daudz citu aktivitāšu.

Piedalies!
Viena no galvenajām šī pasākuma idejām ir mudināt jaunos dalībniekus aktīvi piedalīties programmā EYE. Ir trīs veidi, kā aktīvi piedalīties EYE2016:

 1. Reģistrēties, piedalīties un iesaistīties politiskajās debatēs, diskusijās, semināros un citās aktivitātēs (angļu, franču un vācu valodās) abās pasākuma dienās. Idejas un secinājumi veidos gala ziņojumu, kas kā iedvesmas avots tiks prezentēts Eiropas Parlamenta deputātiem un citiem lēmumu pieņēmējiem Eiropā (informācija par reģistrēšanos un rezervāciju sk. zemāk);
 2. Piesakies parādīt mākslas priekšnesumu - vai tā būtu mūzika, deja, akrobātika, izrādes fragments vai kas cits, ko tu vēlētos parādīt citiem. Labākajiem pretendentiem būs iespēja uzstāties Ielu Festivālā, kas piektdien vakarā notiks Strasbūrā uz vairākām skatuvēm;
 3. Piesakies prezentēt īpašu iniciatīvu, kas ir saistīta ar piecām galvenajām tēmām. Ierobežots skaits pretendentu varēs rādīt interaktīvu prezentāciju pasākuma laikā (piemēram, organizējot interaktīvu stendu ārpus telpām, piedāvājot radošo darbnīcu utml.).
 .

Kurš var reģistrēties?
Eiropas jaunieši (16-30 gadi) no ES dalībvalstīm, kandidātvalstīm un kaimiņvalstīm.
Reģistrācija dalībai pasākumā būs iespējama tikai grupai, kurā ir vismaz 10 dalībnieki. Grupas var reģistrēt grupu līderi, kuri būs atbildīgi par visu grupu.

 .

Kā?
Interesenti (grupas) var reģistrēties gan abām pasākuma dienām, gan atsevišķai pasākuma dienai.
Grupu reģistrācija notiek līdz 2016.gada 31.janvārim EYE mājas lapā www.europarl.europa.eu/european-youth-event
Nākamajā gadā grupu līderi tiks informēti par to, kad un kā reģistrēt atsevišķus grupu dalībniekus programmas aktivitātēm.

Pasākums EYE 2016 ir bez maksas; taču dalībniekiem pašiem jāsedz transporta, nakšņošanas un ēdināšanas izmaksas.

Nakšņošana?
Dalībnieki būs atbildīgi par naktsmītņu atrašanu Strasbūrā. Tāpēc ir svarīgi jau laikus pieņemt lēmumu un sākt rezervāciju!  

Lai gan mēs nevaram nodrošināt naktsmītnes, EYE mājas lapā publicēs sarakstu ar dažām izmitināšanas iespējām Strasbūrā un tās apkārtnē (arī Vācijas pusē).

Ēdiens?
Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties veselīgu un reģionam raksturīgu pārtiku.

Kontakti?
Papildus informācija un kontaktinformācija jautājumiem ir sniegta mājas lapā.

EYE2016 Mājas lapa