skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Jaunumi

Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda žurnālistu vajāšanu un ieslodzīšanu, kā arī neatkarīgo masu mediju apspiešanu Baltkrievijā.
Lasīt tālāk
Līdz 2030. gadam jaunu automobiļu CO2 izmeši jāsamazina par 40%, vienlaikus veicinot elektrisko un zemu emisiju auto nonākšanu tirgū, uzskata Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Taxes
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja Eiropas Komisijas piedāvāto PVN sistēmas reformu, vienlaikus ierosinot arī noteikt maksimālo PVN likmi.  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja uzlabotus audiovizuālo mediju noteikumus, kas nodrošinās labāku bērnu aizsardzību, ierobežos reklāmas apjomu un noteiks vismaz 30% Eiropā radīta satura īpatsvaru pieprasījumvideo platformās.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.
Lasīt tālāk
Kustības “Iespējamā misija” komandai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļa. Kustības vārdā to saņēma direktore Edīte Millere - viņa pati ir programmas absolvente.
Lasīt tālāk
Deputāti atbalsta vienota tirgus izveidi pārstrādātajai plastmasai un piedāvā jaunus soļus cīņai ar atkritumiem jūrā.
Lasīt tālāk
Ja uzņēmums dažādu dalībvalstu tirgū piedāvā produktu ar atšķirīgām īpašībām, to nedrīkst pārdot ar šķietami identisku marķējumu un zīmolu, jo tādējādi tiek maldināti patērētāji, uzskata deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers aicināja ES uz pasaules skatuves runāt vienotā balsī, aizstāvēt demokrātiskās vērtības un norobežoties no “indīga nacionālisma”.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja savu pozīciju sarunām par autortiesību noteikumiem, nosakot papildu aizsardzību nelieliem uzņēmumiem un vārda brīvībai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicinājis ES dalībvalstis saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienību 7. pantu noteikt, vai Ungārijā pastāv ES vērtību pārkāpuma draudi.
Lasīt tālāk
ASV lēmumi pārtraukt dalību starptautiskajos nolīgumos un uzsākt tirdzniecības karu vājina ES un ASV saites, taču ES jācenšas tās stiprināt, trešdien pieņemta ziņojumā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
jaunatne.
Eiropas Parlamenta deputātiem galīgajā balsojumā dodot zaļo gaismu, jauniešiem pavērta iespēja brīvprātīgi iesaistīties vai strādāt projektos visā ES.
Lasīt tālāk
Jaunnedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo uzrunu par situāciju Eiropas Savienībā (State of the European Union, #SOTEU), pēc kuras notiks debates par Eiropas Savienības nākotnei svarīgiem jautājumiem ar Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju Antonio Tajāni un EP deputātiem.
Lasīt tālāk
Petr Ježek (ALDE, Čehija)
Latvijā divu dienu vizītē (30. - 31. augusts) uzturēsies Eiropas Parlamenta (EP) īpašās komitejas finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos (TAX3) delegācija.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus gan par Latvijas deputātu paveikto darbu viņu EP komitejās, gan par 2019. gada maijā gaidāmajām EP vēlēšanām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien noraidīja pilnvaru projektu, kas atbildīgajai EP komitejai ļautu uzsākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par autortiesību noteikumu atjaunināšanu.
Lasīt tālāk
Trešo valstu pilsoņiem, kuriem ieceļošanai ES nav nepieciešama vīza, pirms došanās uz ES būs jāsaņem atļauja, paredz Eiropas Parlamenta deputātu ceturtdien atbalstīti noteikumi.
Lasīt tālāk
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis trešdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski diskutēja par Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
Vairumam Eiropas Parlamenta deputātu pagājušās ES līderu sanāksmes iznākums sagādājis vilšanos - viņi otrdien pauda nožēlu par progresa trūkumu sarunās par patvēruma politiku un ekonomiskās un monetārā savienības stiprināšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņemtā atzinuma aicina uz ciešāku sadarbību starp valstu nodokļu iestādēm un atbildīgajām ES iestādēm, kā arī apkopot ES mēroga statistiku par krāpšanu PVN jomā.
Lasīt tālāk
EP ziņotāja Françoise Grossetête (EPP, Francija)
Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti pirmo reizi atbalstīja īpašas programmas izveidi inovāciju atbalstam Eiropas aizsardzības rūpniecībā. Tā attieksies arī uz kiberdrošības risinājumiem.
Lasīt tālāk
Otrdien, 26. jūnijā, Eiropas Parlamentā Briselē norisināsies Eiropas Kultūras mantojumam veltīta augsta līmeņa konference “Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni”. Konferenci atklās Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāji - Antonio Tajāni un Žans Klods Junkers.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments
Šodien publiskotie Eiropas Komisijas dati liecina, ka Eiropas Parlaments ir nostiprinājis savu pozīciju kā visuzticamākā ES iestāde.
Lasīt tālāk
Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus.
Lasīt tālāk
Dienvidosetijas un Abhāzijas okupētās teritorijas
Krievijai būtu jāizbeidz Gruzijai piederošo Abhāzijas un Dienvidosetijas teritoriju okupācija un jāievēro Gruzijas teritoriālā integritāte, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
Kiberaizsardzība
Jauni hibrīddraudi liek pastiprināt Eiropas kiberaizsardzību un veidot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, kā arī stiprināt sadarbību ar NATO, trešdien pieņemtās rezolūcijās norāda Eiropas Parlamenta deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien atbalstīja vienu miljardu eiro vērtas makrofinansiālās palīdzības piešķiršanu Ukrainai ārējā finansējuma vajadzībām 2018. un 2019. gadā.
Lasīt tālāk
EP deputātu vietu skaita izmaiņas pēc Brexit
Vietu skaits Eiropas Parlamentā pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās tiks samazināts no 751 uz 705, paredzot iespēju ES paplašināšanās gadījumā vietas atvēlēt jaunajām valstīm.
Lasīt tālāk
Civilie droni infografika
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien atbalstīja jaunus ES mēroga noteikumus, kas padarīs drošāku bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošanu, kā arī modernizēs aviācijas drošības prasības.
Lasīt tālāk
Kustība "Iespējamā misija"
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2018. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta kustībai “Iespējamā misija”.   Kustību “Iespējamā misija” izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar krāpšanos ar lietotu automašīnu odometru rādījumiem, Eiropas Komisijai gada laikā būtu jānāk klajā ar likumdošanas priekšlikumu, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda deputāti.
Lasīt tālāk
Šengenas zonas valstis
ES dalībvalstīm būtu “jāstiprina savstarpēja uzticēšanās Šengenas zonas darbībai,” trešdien pieņemtā rezolūcijā norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Darba vietu un rūpniecības aizsardzība
EP deputāti trešdien atbalstīja noteikumus, kas ES ļaus veiksmīgāk cīnīties ar mākslīgi palētinātu importu un apkarot vides un sociālo dempingu.
Lasīt tālāk
ES lauksaimniecības politikai pēc 2020. gada jābūt vienkāršākai, ilgtspējīgākai, kā arī pietiekami finansētai un patiesi kopējai, uzskata EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti prasa pienācīgu ES finansējumu drošības un migrācijas jautājumu risināšanai, kā arī reģionālās attīstības un Erasmus+ finansēšanai.
Lasīt tālāk
Norīkotie darbinieki Latvijā
Darbiniekiem, kas uz laiku nosūtīti darbā uz citu ES dalībvalsti, pienākas tāda pati samaksa, kādu par līdzvērtīgu darbu attiecīgajā valstī saņem citi darba ņēmēji, paredz otrdien apstiprināti noteikumi.
Lasīt tālāk
Valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) ir “laba lieta” - atbilstoši jaunākā EP Eirobarometra pētījuma rezultātiem Latvijā tā uzskata 52% iedzīvotāju (salīdzinājumam: 2017. gada martā -  45%, bet septembrī - 47%). Vidēji ES tā uzskata 60% respondentu, bet mūsu kaimiņvalstīs pat vairāk - Lietuvā 67% un Igaunijā 69% aptaujāto.
Lasīt tālāk
Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018
Svinīgā ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018. Par uzvarētajiem kļuvuši Polijas jaunieši ar projektu “Worcation”, balvā iegūstot 7500 eiro. Otro  vietu ieguvuši  Itālijas jaunieši ar projektu “Juvenilia” , bet trešo - Maltas projekts - filma “Never arrive”.
Lasīt tālāk
Zināji vai uzzināji?.
Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sagatavojis testu “Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja - Eiropas Parlamenta (EP) - darbu. Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm vajadzētu “tiesību aktos un praksē izveidot un uzturēt žurnālistiem drošu vidi,” Eiropas Parlamenta (EP) deputāti norāda ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
berni
ES dalībvalstīm būtu jānodrošina visu bērnu un ģimeņu ar bērniem izmitināšana, kas neierobežo viņu brīvību, kamēr tiek pārbaudīts viņu imigrācijas statuss, EP deputāti norāda ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai būtu jāuzņemas diplomātiska iniciatīva, lai līdz 2023. gadam visā pasaulē tiktu aizliegti izmēģinājumi ar dzīvniekiem kosmētikas līdzekļu pārbaudē, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti rosina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Daudzgadu finanšu shēma
Vairums Eiropas Parlamenta (EP) deputātu trešdien debatēs par ES nākamo daudzgadu budžetu atzinīgi vērtēja Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumus paaugstināt valstu iemaksas budžetā līdz 1,11% nacionāla kopienākuma (NKI) un noteikt jaunus ieņēmumu avotus.
Lasīt tālāk
Roberts Zīle
Ceturtdien, 26. aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē, jaunizveidotā komiteja TAX3* organizē publisku uzklausīšanu “Cīņa ar naudas atmazgāšanu ES banku sistēmā”. Tā notiks no pulksten 10:00 līdz 13:30 (Latvijas laiks), un to varēs vērot arī tiešraidē.
Lasīt tālāk
EP deputāts Krišjānis Kariņš
Deputāti ceturtdien pieņēma noteikumus, kas nākotnē katram interesentam ļaus iegūt informāciju par ES darbojošos uzņēmumu faktiskajiem īpašniekiem.
Lasīt tālāk
Vakcīna
Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus noteikumus, kam jānodrošina augstas kvalitātes bioloģiskā pārtika un jāveicina tās ražošana.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus aprites ekonomikas noteikumus, tā atbalstot vērienīgu atkritumu pārstrādes mērķu noteikšanu.
Lasīt tālāk
Līdz 2030. gadam visā ES par 30% jāsamazina transporta, lauksaimniecības, būvniecības un atkritumu apsaimniekošanas radītais CO2 izmešu apjoms, bet mežu izciršana pilnībā jākompensē ar jauniem stādījumiem. Šie mērķi noteikti divos otrdien apstiprinātos ES likumprojektos.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja mērķi līdz 2050. gadam veicināt tādu ēku būvniecību, kuru energopatēriņš ir tuvu nullei.
Lasīt tālāk
Francijas prezidents Emanuels Makrons
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien ar deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru apsprieda Eiropas nākotni.
Lasīt tālāk
EP Budžeta kontroles komitejas priekšsēdētāja Ingeborga Gresle (EPP, Vācija).
Latviju un Lietuvu četru dienu vizītē (3.-6.aprīlis) apmeklēs Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta kontroles komitejas (CONT) delegācija. Vizītes laikā paredzētas tikšanās saistībā ar vairākiem ES fondu projektiem: Latvijā 3. un 4.aprīlī, Lietuvā  no 4. līdz 6. aprīlim.
Lasīt tālāk
EP ziņotājs par KKUINB Alain Lamassoure (EPP, Francija)
Eiropas Parlaments (EP) rosina izveidot vienotu uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmu, kas nodokļus liktu maksāt pelņas gūšanas vietā un nodokļu saistību aprēķinā izmantotu uzņēmumu digitālās aktivitātes.
Lasīt tālāk
Piemiņas brīdis slovāku žurnālistam Janam Kučakam
Eiropas Policijas birojam būtu pilnvērtīgi jāiesaistās Slovākijas pētnieciskā žurnālista Jana Kučaka un viņa dzīvesbiedres slepkavību izmeklēšanā, bet ES labāk jāaizsargā žurnālisti un trauksmes cēlēji.
Lasīt tālāk
Latvija ES dalībvalsts
Trešdien, 14.martā, Eiropas Parlaments vienojās par skatījumu uz nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kura ietvaros būtu jārod finansējums jaunām prioritātēm, kā arī jāsedz Brexit radītais iztrūkums. Eiropas Parlaments pieņēma divas rezolūcijas par nākamās daudzgadu finanšu shēmas (DFS) izdevumiem un ieņēmumiem. Jaunajai DFS jāstājas spēkā 2021. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti ir vienojušies par skatījumu uz nākamo ES daudzgadu budžetu, kura ietvaros būtu jārod finansējums jaunām prioritātēm, kā arī jāsedz Brexit radītais iztrūkums.
Lasīt tālāk
Roberts Zīle/ Krišjānis Kariņš
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien apstiprināja jaunas īpašās komitejas finanšu noziegumu, izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu apiešanas jautājumos sastāvu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) nevajadzētu iesaistīties tirdzniecības karā, bet tai jābūt gatavai aizstāvēt savus pilsoņus, deputāti trešdien no rīta uzsvēra debatēs par ASV tirdzniecības ierobežojumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments plenārsēdē apstiprinājis rezolūciju, kurā izklāstīts ES un Apvienotās Karalistes iespējamais attiecību regulējums pēc Brexit.
Lasīt tālāk
Skaidrāka informācija par paku sūtījumu izmaksām varētu stiprināt patērētāju uzticēšanos pārrobežu tirdzniecībai un preču piegādei.
Lasīt tālāk
Ģimene
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti debatēs ar ES komisāru Andrusu Ansipu pirmdien vakarā aicināja visas ES valstis ratificēt Stambulas konvenciju.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā aicina radio stacijas integrēt savā programmā debates par Eiropas Parlamentu (EP), kas informētu Latvijas iedzīvotājus par EP pieņemtajiem lēmumiem, astoņām komunikācijas prioritātēm (drošība, migrācija, sociālā aizsardzība, izaugsme, patērētāju aizsardzība, vide un klimats, Eiropas nākotne un cilvēktiesības), un Latvijas deputātu paveikto EP komitejās, kurās viņi strādā.
Lasīt tālāk
EP logo.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pārliecinoši atbalstīja jaunas īpašās komitejas izveidi finanšu noziegumu, nodokļu nemaksāšanas un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas jautājumu izpētei.
Lasīt tālāk
ES_Polija.
Eiropas Parlaments (EP) aicina ES dalībvalstis bez kavēšanās konstatēt, vai Polijā ir vērojams ES vērtību nopietnu pārkāpumu risks, un apstiprinošas atbildes gadījumā piedāvāt risinājumus.
Lasīt tālāk
Bites
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis darīt vairāk, lai aizsargātu bišu veselību, izskaustu viltojumus un atbalstītu biškopjus.  
Lasīt tālāk
Kredītkarte
Lai apturētu teroristu naudas plūsmas, ES valstīm būtu jāuzrauga aizdomīgi darījumi un labdarības organizācijas, kā arī aktīvāk jāapmainās ar izlūkdatiem, rosina EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Plenārsesijas debates ar EK priekšsēdētāja pirmo vietnieku Fransu Timmermansu .
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā ievēlēs tikai kandidātu, kuru Eiropas politiskās partijas pirms 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām (#EE2019) būs izvirzījušas šim amatam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas deputāti vienojušies par savu nostāju sarunās par nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kurā vajadzētu paredzēt līdzekļus jaunu prioritāšu finansēšanai un kompensēt Apvienotās Karalistes izstāšanās radīto iztrūkumu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts (DG COMM) izsludinājis jaunu iespēju iesniegt pieteikumus partnerībai. Pieteikumu partnerībai var iesniegt līdz š.g. 28. februārim.   Tikai mediji ar partnerības statusu (atlasītie partneri) varēs pretendēt uz dotācijām saviem projektiem.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda Turcijas varas iestāžu mēģinājumus ar simtiem arestu apklusināt kritiku, kas vērsta pret uzbrukumu Afrīnas reģionā, Sīrijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina rūpīgi izvērtēt ziemas un vasaras laika maiņas lietderību un, ja nepieciešams, pārskatīt attiecīgos noteikumus.
Lasīt tālāk
EP deputātu ceturtdien pieņemtā rezolūcija aicina Krievijas varas iestādes nekavējoties atbrīvot aizturēto cilvēktiesību aktīvistu Ojubu Titjevu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta vietu skaitam pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās būtu jāsarūk no 751 līdz 705, paredzot vietas arī jaunām dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ir gatavs noraidīt ikvienu Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu, kurš pirms 2019. gada EP vēlēšanām nebūs izvirzīts kā “vadošais kandidāts”.
Lasīt tālāk
Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs
Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs otrdien kļuva par otro debašu cikla “Eiropas nākotne” dalībnieku un diskutēja ar Eiropas Parlamenta deputātiem.
Lasīt tālāk
Jauns likums CO2 izmešu samazināšanai
Deputāti otrdien pieņēma likumu, kas samazinās rūpniecības radīto CO2 izmešu apjomu. Tas būs solis ceļā uz Parīzes klimata vienošanās saistību izpildi.
Lasīt tālāk
Pircējiem tiešsaistē būs plašākas iespējas pirkt preces, rezervēt naktsmītnes vai iegādāties mūzikas festivālu biļetes.
Lasīt tālāk
Ceturtdien lemjot par izmaiņām ES noteikumos par starptautisku šķiršanās strīdu risinājumu, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti galveno uzmanību pievērsa bērnu interešu aizstāvībai.
Lasīt tālāk
EP deputāti nosaka vērienīgus mērķus efektīvākai enerģijas izmantošanai
EP deputāti ir gatavi sarunām ar ES valstu ministriem, lai noteiktu saistošus mērķus līdz 2030. gadam paaugstināt energoefektivitāti par 35% un atjaunojamo energoresursu īpatsvaru - līdz 35% enerģijas patēriņa.
Lasīt tālāk
Leo Varadkar, Antonio Tajani
Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, kura ietvaros ES valstu vadītāji diskutēs ar EP deputātiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) eksporta kontrole būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī cilvēktiesību pārkāpumos izmantojamas kibernovērošanas ierīces, trešdien lēma Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. EP tagad ir gatavs uzsākt sarunas ar ES dalībvalstu ministriem.
Lasīt tālāk
Brexit sarunu koordinators Guy Verhofstadt
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.
Lasīt tālāk
multimedia.europarl.europa.eu
Ceturtdien, 4. janvārī, Eiropas Parlaments atklāj digitālu Multimediju centru – jaunu platformu, kas aizstās pašreizējo EP audiovizuālo materiālu vietni --> multimedia.europarl.europa.eu
Lasīt tālāk
Jaunatnes Kārļa Lielā balva 2018
Eiropas Parlaments aicina pieteikties jauniešus vecumā no 16 līdz 30 gadiem Eiropas mēroga projektam -  Kārļa Lielā balvai 2018. Konkursa mērķis ir ES līmenī iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments šogad pieņēmis un parakstījis 74 jaunus tiesību aktus, t.sk., lai stiprinātu robežkontroles un drošību kopumā, saistībā ar jauniem ES tirdzniecības līgumiem, enerģētisko drošību, viesabonēšanas pilnīgu atcelšanu u.c., kā to gada noslēgumā uzsvēris Antonio Tajāni, kuru Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja amatā ievēlēja šogad janvārī.   Eiropas Parlamenta birojs Latvijā ir apkopojis 2017. gadā pieņemtos EP lēmumus, kas būtiski ikvienam ES un Latvijas iedzīvotājam - tādās jomās kā bizness, darbs, drošība un dzīves kvalitāte.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm jāstiprina sadarbība un ciešāk jāsadarbojas ar Eiropolu un IT nozari, lai apkarotu bērnu seksuālu izmantošanu, norāda EP deputāti.
Lasīt tālāk
Publiski pieejami uzņēmumu patieso īpašnieku reģistri, efektīva trauksmes cēlēju aizsardzība un stingrāki noteikumi starpniekiem ir priekšnosacījumi cīņai ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, norāda Eiropas Parlamenta deputāti.  
Lasīt tālāk
ES ārpolitikai un drošības politikai būtu jāstiprina dalībvalstu sadarbība aizsardzības jomā un jāsniedz pienācīga atbilde starptautiskajiem draudiem, trešdien norādīja EP deputāti.  
Lasīt tālāk
Šodien svinīgajā ceremonijā Eiropas Parlamentā Strasbūrā Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvji saņēma Saharova balvu par domas brīvību.   “Šī balva ir domāta visiem venecuēliešiem,” atklājot svinīgo ceremoniju, sacīja EP prezidents Antonio Tajāni. Viņš atzīmēja, ka cilvēktiesību situācija Venecuēla pasliktinās un aicināja “atgriezt brīvas velēšanas, kurās ļauts piedalīties visiem, lai Venecuēlas iedzīvotāji paši varētu izlemt savu nākotni.”  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments atzinīgi vērtē ES un Apvienotās Karalistes kopīgo progresa ziņojumu un aicina uzsākt Brexit sarunu otro fāzi.  
Lasīt tālāk
Rezolūcija, kas bloķētu Eiropas Komisijas priekšlikumu atļaut fosfātu piedevas kebabu gaļā, trešdien neguva nepieciešamo 376 deputātu atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar ES valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē.
Lasīt tālāk
ESIF, kas kopš 2015. gada sekmējis ekonomikas izaugsmi Eiropā, turpinās darboties līdz 2020.gadiem, un tam tiks atvēlēts vairāk līdzekļu, paredz otrdienas Eiropas Parlamenta balsojums.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku ES lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām.  
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien (13.12.) no rīta ar Eiropas Komisijas priekšsēdētaja pirmo vietnieku Fransu Timmermansu un Eiropas Savienības galveno Brexit sarunu vedēju Mišelu Barnjē debatēs par aizsardzības, sociālās politikas, izglītības un migrācija jautājumiem, kā arī par Brexit sarunām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti sarunās ar ES dalībvalstu ministriem panākuši vairāk līdzekļu cīņai ar jauniešu bezdarbu, kā arī papildu finansējumu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, pētniecībai un “Erasmus+” programmai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalsta plašāku tiešsaistes PVN maksājumu sistēmas izmantošanu, kas uzņēmumiem ļautu samazināt izmaksas, vienlaikus palielinot valstu budžeta ieņēmumus.
Lasīt tālāk
2015. gadā Eiropa piedzīvoja kopš II pasaules kara nepieredzētu migrācijas krīzi: konfliktu, vardarbības, cilvēktiesību pārkāpumu u.c. dēļ piespiedu kārtā pārvietots rekordliels cilvēku skaits - 65,3 milj., t.sk., 21,3 milj. bēgļu* Kopš 2015. gada septembra līdz šim brīdim Eiropas Parlaments, viens no diviem Eiropas Savienības (ES) likumdevējiem, pieņēmis virkni nozīmīgus lēmumus, lai risinātu migrācijas un bēgļu krīzi, kas ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā. Šodien, 16. novembrī, Eiropas Parlaments atbalstīja Pilsoņu brīvību komitejas (LIBE) sagatavoto Eiropas Parlamenta pozīciju sarunām ar dalībvalstīm par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.    
Lasīt tālāk
Lai risinātu ekonomiskās, sociālās un ar migrāciju saistītās problēmas, ko nereti papildina ieilgušas krīzes, nepieciešama labāka Āfrikas Savienības un ES sadarbība.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) ir gatavs uzsākt sarunas par Dublinas noteikumu reformu, lai nodrošinātu, ka katra valsts uzņem atbilstošu daļu patvēruma meklētāju.
Lasīt tālāk
Novembra beigās paredzētajā samitā ES un tās austrumu partneriem būtu jāvienojas par trasta fonda izveidi un jāatalgo sekmīgāko partneru veiktās reformas, piedāvājot iestāties muitas savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja stingrākus ES noteikumus cīņai pret importu par dempinga cenām un subsidētu importu.
Lasīt tālāk
Maltai jāstiprina tiesiskums, un Eiropas Komisijai cieši jāseko situācijai valstī, lai nodrošinātu objektīvu tiesībaizsardzību, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Automātiska bremzēšana, ātruma pielāgošana, gājēju atpazīšana - Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzskata, ka visi jaunie spēkrati obligāti jāaprīko ar vadītāja atbalsta sistēmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņēma ES mēroga noteikumus labākai patērētāju aizsardzībai un ātrākai negodīgu tirgotāju apturēšanai.
Lasīt tālāk
Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas kopražojuma filma “Sāmu asinis” ieguvusi 2017. gada LUX kino balvu, otrdien Strasbūrā paziņoja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti atkārtoti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar vispārēju Eiropas Savienības (ES) stratēģiju, tostarp izstrādājot likumprojektu, kas būtu vērsts pret visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm un dzimum vardarbību.
Lasīt tālāk
Demokrātiskā opozīcija Venecuēlā ir šī gada Saharova balvas par domas brīvību laureāte. Apbalvošanas ceremonija norisināsies šī gada 13. decembrī Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta deputāti atbalstīja vienotas elektroniskas sistēmas izveidi, kas paātrinās pārbaudes uz Šengenas zonas ārējām robežām un reģistrēs visus trešo valstu ieceļotājus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta atbildīga komiteja saņēmusi zaļo gaismu sarunām ar dalībvalstīm par grozītajiem noteikumiem darbinieku norīkošanai darbā uz ārzemēm.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru apsprieda “vadītāju dienaskārtību”.
Lasīt tālāk
Tādas jaunas psihoaktīvās vielas (JPV) kā “spaisu” ES līmenī aizliegs ātrāk, bet sodi par ražošanu un izplatīšanu tiks pielīdzināti sodiem par citu aizliegto vielu apriti.
Lasīt tālāk
Deputāti otrdien atbalstīja ieceri līdz 2022. gada decembrim pilnībā aizliegt glifosāta herbicīdus, nekavējoties nosakot ierobežojumus vielas izmantošanai.
Lasīt tālāk
Teju divas trešdaļas (65%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir nesusi ieguvumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā nosoda Krimas tatāru vajāšanu un aicina atcelt trīs aktīvistus notiesājošos spriedumus.
Lasīt tālāk
ĪSUMĀ: Pārpildīti cietumi var veicināt noziedzību; jāiegulda izglītībā, lai atbalstītu rehabilitāciju un novērstu radikalizāciju; dalībvalstīm iespēju robežās būtu jāmeklē alternatīvas cietumsodiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss trešdien debatēja par konstitūciju, tiesiskumu un pamattiesībām Spānijā, ņemot vērā notikumus Katalonijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Prokuratūra būs atbildīga par noziegumu pret ES budžetu izmeklēšanu un vainīgo saukšanu pie atbildības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien bloķēja Eiropas Komisijas priekšlikumu, kas būtu ļāvis atsevišķas vielas pesticīdos neidentificēt kā tādas, kas izraisa endokrīnās sistēmas darbības traucējumus.
Lasīt tālāk
ES jāiegulda vairāk līdzekļu kiberdrošībā, lai novērstu uzbrukumus būtiskai infrastruktūrai un mēģinājumus destabilizēt sabiedrību.
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni
Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka Brexit sarunās par ES prioritātēm nav panākts progress, kas ļautu uzsākt sarunas par pārejas periodu vai ES un Apvienotās Karalistes nākotnes attiecibām.
Lasīt tālāk
Pirmajās četrās Brexit sarunu kārtās nav panākts pietiekams progress ES svarīgākajos jautājumos, teikts EP rezolūcijas projektā.
Lasīt tālāk
Jaunieši apmekē EP
Būtisks finansējuma palielinājums ļautu atraisīt Erasmus+ potenciālu, bet reģionālā vai sociālā fona piesaiste ļautu palielināt programmas dalībnieku stipendijas.
Lasīt tālāk
zīme.
Tādi būtiski produkti un pakalpojumi kā telefoni, biļešu automāti un banku pakalpojumi turpmāk būs jāpadara pieejamāki cilvēkiem ar invaliditāti.
Lasīt tālāk
Mežs
EP deputāti trešdien atbalstīja plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot mežu spēju absorbēt ogļskābo gāzi.
Lasīt tālāk
Ž. K. Junkera uzruna 13.septembra EP plenārsesijā Strasbūrā
Politiskās grupas trešdien debatēs par situāciju ES atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera vērienīgās ieceres spēcīgas un vienotas Eiropas 2025 izveidei.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti apstiprināja 500 miljonu eiro budžeta palielinājumu Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai. Tā ir daļa no panāktā 1,2 miljardu eiro pieauguma 2017.-2020.gadā.
Lasīt tālāk
ES tuvākajā laikā tiks īstenota finansējuma shēma bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei.
Lasīt tālāk
EP deputāts Artis Pabriks - vienīgais no Baltijas EP Pretterorisma komitejā
Otrdien EP deputāti apstiprināja jaunās pretterorisma komitejas 30 locekļu sarakstu. Starp viņiem ir arī Latvijas eiroparlamentārieties Artis Pabriks. Viņš būs vienīgais Baltijas valstu EP deputāts šajā komitejā.
Lasīt tālāk
EP ziņotājs Jerzy Buzek (EPP, Polija)
Saskaroties ar gāzes piegādes krīzēm, Eiropas Savienības (ES) valstis varēs iedarbināt īpašu pārrobežu palīdzības mehānismu, paredz jauni Eiropas Parlamenta apstiprināti noteikumi.
Lasīt tālāk
Turpinot tradīciju, Latvijas eiroparlamentārieši atskaitās par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem savās Eiropas Parlamenta (EP) komitejās šī (8.) sasaukuma 3. gada laikā. Deputāti arī norādījuši, ko viņu padarītais dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni 25. Jūlijā Giornate degli Autori (Venēcijas dienu) ietvaros Romā nosaucis trīs filmas, kas šogad sacentīsies par EP piešķirto LUX balvu.
Lasīt tālāk
Tā kā Turcijā plānotās izmaiņas konstitūcijā neatbilst ES dalībvalstīm noteiktajiem kritērijiem, to īstenošanas gadījumā būtu jāiesaldē Turcijas pievienošanās sarunas ES, EP deputāti brīdina ceturtdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
EP deputāti apstiprināja īpašās komitejas izveidi, lai identificētu pretterorisma pasākumu un politikas trūkumus ES. Komisija izveidota uz 12 mēnešiem.
Lasīt tālāk
Jauni noteikumi padarīs grāmatas Braila rakstā vai klausāmgrāmatu formātā pieejamākas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien deva piekrišanu pirmajam Eiropas Savienības (ES) un Kubas sadarbības līgumam, iezīmējot pagrieziena punktu abu pušu attiecībās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien aicināja Eiropas Komisiju (EK) izstrādāt ilglaicīgas rīcības programmas ar HIV/AIDS, tuberkulozi un vīrushepatītu saistītu jautājumu risināšanai.
Lasīt tālāk
Lieliem starptautiskajiem uzņēmumiem jāpublisko informācija par katrā valstī nomaksāto nodokļu apjomu, paredz otrdien EP balsojumā atbalstīts noteikumu projekts. Komerciāli sensitīvas informācijas gadījumā būtu iespējams piemērot izņēmumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai, dalībvalstīm un ražotājiem būtu jādod patērētājiem iespēja iegādāties izturīgus augstas kvalitātes produktus, kurus iespējams labot un uzlabot.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā tradicionāli jau trešo gadu veicis “Vēlētāju gaidu” pētījumu, un šogad līdzās vērtējumam par Eiropas Savienības (ES) stabilitātes un izaugsmes prognozēm tas veltīts sabiedrībai aktuāliem jautājumiem - sociālai un transporta jomai. Pētījuma ietvaros īstenotas 250 padziļinātas intervijas ar konkrēto jomu interešu grupu pārstāvjiem - gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem - visā Latvijā, atklājot viņu gaidas no viena no ES likumdevējiem - Eiropas Parlamenta (EP).
Lasīt tālāk
Sākoties sarunām par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni un Brexit koordinators Gijs Ferhofštats vēlreiz uzsvēra nepieciešamību aizsargāt pilsoņu tiesības. Brexit vienošanās ir iespējama tikai ar EP piekrišanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) būtu jāizmanto “sadarbīgās” jeb “kopīgošanas” ekonomikas sniegtie ieguvumi, vienlaikus nodrošinot godīgu konkurenci, darba ņēmēju tiesību aizsardzību un nodokļu saistību izpildi.
Lasīt tālāk
EP deputāti uzskata, ka ES investīciju plānam – Eiropas Stratēģisko investīciju fondam (ESIF) – vajadzētu veiksmīgāk darboties trūcīgākajos ES reģionos, galveno uzmanību veltīt nākotnē vērstiem ieguldījumiem un atbalstīt projektus, kas citādi nesaņemtu atbalstu.
Lasīt tālāk
Lai izlīdzinātu vīriešu un sieviešu saņemtās pensijas, efektīvāk jācīnās ar dzimumu nevienlīdzību nodarbinātībā un jāmazina vīriešu un sieviešu atalgojuma atšķirības.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien pēc debatēm par ASV izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma atbalstīja jaunu, saistošu izmešu samazinājuma mērķu noteikšanu.
Lasīt tālāk
Migrācija, Brexit sarunas un aizsardzības jautājumi bija EP deputātu prioritātes debatēs ar Maltas pārstāvi un EK priekšsēdētaju Junkeru par jūnija Eiropadomes sanāksmes dienaskārtību.
Lasīt tālāk
Pietiekams finansējums, sinerģija starp fondiem un vienkāršoti noteikumi varētu uzlabot ES kohēzijas politiku pēc 2020.gada. Tās mērķis ir mazināt nevienlīdzības starp ES reģioniem.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien deva zaļo gaismu sistēmai, kas patērētājiem ļaus vieglāk izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku un samazināt tēriņus par elektrību.
Lasīt tālāk
Katru gadu divas dalībvalstis var izvēlēties Eiropas Kultūras galvaspilsētu, bet tagad reizi trīs gados programmā varēs piedalīties arī Norvēģija, Islande, Lihtenšteina un Šveice.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2017. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta labdarības maratona “Dod Pieci” komandai. #dodpieci
Lasīt tālāk
ES jāpiedāvā Ukrainai vairāk tirdzniecības koncesiju, vienlaikus nosakot izņēmumus attiecībā uz vairākiem lauksaimniecības produktiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) balsojums par iespēju e-grāmatām piemērot samazināto PVN likmi varētu tās padarīt lētākas.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pēdējā laikā vērojamo antisemītisma pieaugumu Eiropas Savienībā (ES), nepieciešama izlēmīgāka rīcība, ceturtdien apstiprināta rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Jaunnedēļ, 6. un 7.jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) Briselē norisināsies Eiropas Savienības (ES) vienotās patvēruma sistēmas izveidei veltīts seminārs žurnālistiem no visām ES dalībvalstīm (A Fair Share in Europe - Creating a Common Asylum System). Vienā no diskusiju paneļiem piedalīsies arī eksperte no Latvijas - sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce.
Lasīt tālāk
Latvijas uzņēmēji uz citu Eiropas Savienības (ES) valstu fona jau patlaban salīdzinoši veiksmīgi darbojas vairākos Āzijas reģionos, un līdzšinējā viņu pieredze apliecina - šajos tirgos ir liels potenciāls. Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā rīkotajā diskusijā par ES brīvās tirdzniecības līgumiem eksperti atzina - noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumus, potenciāls tikai pieaugs, jo jebkurš līgums atver vai vienkāršo pieeju tirgum, t.sk., samazinās tarifi, tiek vienkāršotas procedūras, kopumā samazinās eksporta izmaksas, uzņēmēji kļūst konkurētspējīgāki iepretim citu trešo valstu eksportētājiem u.c.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm jāpilda solījums uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, priekšroku dodot nepavadītiem nepilngadīgajiem, teikts ceturtdien pieņemtā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Čečenijas varas iestādēm jāpārtrauc homoseksuālu vīriešu vajāšana, un steidzami jāveic izmeklēšana, ceturtdien pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji, uzturoties citā Eiropas valstī, drīz varēs piekļūt mājās abonētajam tiešsaistes saturam – TV pārraidēm vai filmām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzinīgi vērtē 27 dalībvalstu un Eiropas Savienības (ES) institūciju vienotību Brexit jautājumā, vienlaikus aicinot veikt ES reformas iedzīvotāju labā.
Lasīt tālāk
Situācija Ungārijā ir pietiekams iemesls uzsākt procedūru, kas var izraisīt sankciju piemērošanu valstij, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti norāda trešdien pieņemtā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti rosina līdz 2030.gadam uz pusi samazināt ES izniekotās pārtikas daudzumu, atceļot pastāvošos pārtikas ziedojumu ierobežojumus un kliedējot derīguma termiņa vai “izlietot līdz” marķējuma radītās neskaidrības.
Lasīt tālāk
57% - vidēji tik Eiropas iedzīvotāju uzskata, ka dalība Eiropas Savienībā (ES) ir laba lieta - liecina jaunākā Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauja. Tas ir par 4 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada un teju tikpat, cik 2007.gadā, pirms finanšu un ekonomiskās krīzes, kad piederību ES pozitīvi vērtēja 58%. Latvijā šādu uzskatu pauduši 45%, kamēr abās kaimiņvalstīs - vairāk nekā vidēji ES: Lietuvā 65% un Igaunijā, kas jūlijā pārņems prezidentūras ES Padomē stafeti, 67% aptaujāto.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības (ES) valstīm būtu jāveicina mazo saimniecību piekļuve lauksaimniecības zemei, kā arī jāizskauž ar ražošanu nesaistīti darījumi ar lauksaimniecības zemi. Kaut gan zemes politika nedrīkst būt diskriminējoša pret citu ES valstu pilsoņiem, Eiropas Komisijai (EK) būtu jāizskaidro dalībvalstīm, kādi regulējuma pasākumi ir pieļaujami. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina EK apsvērt iespēju līdz šādu kritēriju izstrādei noteikt moratoriju uzsāktajām pārbaudes procedūrām. EK šādu procedūru uzsākusi arī pret Latviju.
Lasīt tālāk
Eiropa neaizver durvis Turcijai, taču notikumu attīstība pēdējā laikā vedina lūkoties pēc alternatīvām Turcijas dalībai ES, EP deputāti trešdien sacīja debatēs ar ES paplašināšanās sarunu komisāru Johannesu Hānu.
Lasīt tālāk
Politisko grupu līderi un citi EP deputāti pauda savu viedokli par jauno izglītības likumu, kas tiek vērtēts kā vēršanās pret Centrāleiropas Universitāti Budapeštā, stingrākiem nevalstisko organizāciju (NVO) darbības noteikumiem un bargāku attieksmi pret patvēruma meklētājiem, kā arī valdības veiktu aptauju ar nosaukumu “Nacionālā konsultācija – apturēsim Briseli!”
Lasīt tālāk
EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni uzsvēra ceturtdien, 27. aprīlī, atzīmējamās “Girls in ICT” jeb “Meitenes IKT nozarē” dienas nozīmi. Tās mērķis ir iedrošināt jaunas sievietes studēt un veidot karjeru dabaszinībās, tehnoloģiju jomā, inženierzinātnēs un matemātikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments mudina Krievijas varasiestādes atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju un citus aizturētos demonstrantus, nosoda miermīlīgo protestētāju apspiešanu, cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu arestus Baltkrievijā, kā arī prasa Bangladešas valdībai novērst trūkumus jaunajā likumdošanā, kas legāli pieļauj laulības ar bērniem, teikts trīs rezolūcijās, par ko EP balsoja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Ukrainas pilsoņi turpmāk būs atbrīvoti no vīzu režīma, lai ieceļotu un īslaicīgi uzturētos Eiropas Savienībā - to paredz Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātā iepriekš panāktā neformālā vienošanās ar ES Padomi (ES dalībvalstu ministriem).
Lasīt tālāk
Steidzami jāveic daudzpusēji pasākumus, lai pārvaldītu iepriekš nepieredzēta apmēra migrācijas plūsmu visā pasaulē un apturētu migrantu bojāeju Vidusjūrā - trešdien atbalstītajā rezolūcijā prasa EP deputāti.
Lasīt tālāk
Trešdien, 5.aprīlī, Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā norisinājās, iespējams, līdz šim vēsturiskākās debates Eiropas Savienības (ES) vēsturē - pirmo reizi, kopš ES izveides, fokusā dalībvalsts Lielbritānijas oficiāli uzsāktā izstāšanās no ES.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta pārstāvju (516 balsis PAR, 133 PRET, 50 ATTURĒJĀS) atbalstīja rezolūciju, kurā oficiāli izklāstīti EP galvenie principi un nosacījumi, lai EP apstiprinātu Lielbritānijas izstāšanās līgumu. Jebkuram šādam līgumam ES - Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt Eiropas Parlamenta atbalstu.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu trešdien apstiprinātie stingrākie noteikumi nodrošinās medicīnas ierīču, kā piemēram, krūšu vai gūžas implantu izsekojamību un atbilstību ES pacientu drošības prasībām. Savukārt otrs Eiropas Parlamenta (EP) deputātu pieņemtais likums pastiprina informēšanu un ētiskās prasības diagnostikā izmantojamām medicīnas ierīcēm, kā piemēram, grūtniecības un DNS testiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Priekšsēdētāju konference (EP priekšsēdētājs un politisko grupu līderi) trešdien, 29.martā, apstiprināja četru politisko grupu priekšsēdētāju un Konstitucionālo jautājumu komitejas (AFCO) sagatavoto rezolūcijas projektu - tajā izklāstīti nosacījumi, lai saņemtu EP gala apstiprinājumu jebkuram izstāšanās līgumam ar Apvienoto Karalisti. Debates un balsojums par rezolūcijas projektu notiks plenārsesijā nākamo trešdien, 5.aprīlī, Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Sestdien, 25. martā, aprit 60 gadi, kopš parakstīts Romas līgums jeb likti pamati mūsu Eiropas Savienībai. Atzīmējot svinīgo un vēsturisko notikumu, Latvijas eiroparlamenārieši dalās ar novēlējumu mūsu Eiropas Savienības un tās iedzīvotāju nākotnei.
Lasīt tālāk
Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi starptautisku prieka svinēšanas projektu “Globālā burbuļu parāde”. Tālāk tas sacentīsies ar citu ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem.   Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2017 uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments aicina atbrīvot Krievijā nelikumīgi aizturētos ukraiņus, pauž nožēlu par mācītāja Evan Mawarire arestu un politisko vardarbību pret cilvēktiesību aizstāvjiem Zimbabvē un mudina Filipīnas atbrīvot aizturēto cilvēktiesību advokāti, senatori Leila M. De Lima - teikts trīs ceturtdien atbalstītajās rezolūcijās.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja ieceri pastiprināt oficiālās pārtikas pārbaudes “no tīruma līdz šķīvim”. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pārtikas izsekojamību, cīnīties ar viltojumiem un atjaunot patērētāju uzticību pārtikas ķēdes integritātei, un par tiem EP jau panācis neformālu vienošanos ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Pārstrādājamo atkritumu daļai jāpieaug no pašreizējiem 44% līdz 70% 2030. gadā, - norādīts otrdien pieņemtajā tiesību aktu projektā. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) deputāti vēlas līdz 5% samazināt to atkritumu daļu, kas tiek apglabāta poligonos un nopietni ietekmē vidi, kā arī par 50% samazināt pārtikas atkritumu daudzumu līdz 2030. gadam. Tagad EP sāks sarunas ar ES Padomi.
Lasīt tālāk
Ieroči.
Stingrāka kontrole pār “tukšo patronu” ieročiem un neadekvāti dezaktivētiem ieročiem, kādus izmantoja Parīzes teroraktos, pienākums ES valstīm nodrošināt licenču izsniegšanas un atjaunošanas uzraudzības sistēmu, kā arī nodrošināt informācijas apmaiņu - tie ir galvenie atjauninājumi 1991.gada ES šaujamieroču direktīvā, ko otrdien apstiprināja EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izstrādājis interneta spēli “Tu - Eiropas Parlamenta deputāts?!”, kas visiem interesentiem pieejama vietnē zini.europarl.lv Mērķis - ar tematisku jautājumu palīdzību noskaidrot, par kuru jomu cilvēks “deg”, un rezultātā parādīt, kuri Latvijas eiroparlamentārieši atbildīgajās Eiropas Parlamenta komitejās strādā ar šiem jautājumiem un attiecīgi pieņem Eiropas likumus.
Lasīt tālāk
ES mēroga noteikumi strauji augošajā robotikas nozarē ir vajadzīgi, piemēram, lai ieviestu ētikas standartus vai noteiktu atbildību par negadījumiem, kuros iesaistītas automatizētas un autonomas automašīnas, norāda EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien.  
Lasīt tālāk
Cīņa pret terorismu ir viena no galvenajām prioritātēm Eiropas Parlamenta (EP) darba kārtībā, un ceturtdien, 16.februārī, Eiropas Parlaments atbalstīja jauno ES pretterorisma likumu, kā arī stingrākas pārbaudes uz ES ārējām robežām.
Lasīt tālāk
Lai pārvarētu gaidāmos politiskos izaicinājumus, uzlabotu ES rīcībspēju, atjaunotu iedzīvotāju uzticēšanos un palielinātu eirozonas noturību pret ārējiem šokiem, Eiropas Savienībai vispirms pilnībā jāizmanto Lisabonas līguma iespējas un tikai tad jāveic reformas, lai ES varētu paveikt vairāk.  Šī galvenā ziņa apvieno trīs rezolūcijas par ES attīstību nākotnē, ko Eiropas Parlaments atbalstīja ceturtdien.
Lasīt tālāk
Lai cīnītos ar pieaugošajiem draudiem, ko rada ārvalstu kaujinieki, kuri terorisma nolūkos pārvietojas starp dažādām konfliktu zonām, kā arī tā dēvētie “vientuļie vilki”, kuri plāno “solo uzbrukumus”, Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES pretterorisma noteikumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) trešdien atbalstījis ES-Kanādas visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA). Tā mērķis - veicināt preču un pakalpojumu tirdzniecību un investīcijas. Provizoriski  šī būtiskā vienošanās stāsies spēkā 2017.gada aprīlī.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) 8. sasaukuma vidū nule kā ievēlēts jauns EP prezidents, un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā apkopojis informāciju: par ko šī EP sasaukuma pirmajā pusē (2,5 gadi: 2014.gada jūlijs - 2016.gada decembris) ziņojuši un ēnojuši Latvijas EP deputāti jeb kā viņi vadījuši ES likumu pieņemšanu?
Lasīt tālāk
EP deputāti aicina uz adopcijas pārrobežu atzīšanu
Lai aizsargātu adoptēto bērnu intereses, ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta deputāti aicina Eiropas Komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem vienotiem tiesību aktiem, kas visām ES dalībvalstīm pieprasa automātiski atzīt vienai otras adopcijas nolēmumus. Rezolūcijā ieteikts izveidot Eiropas adopcijas apliecību, lai paātrinātu automātiskās atzīšanas procesu.
Lasīt tālāk
Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle)
Neatkarīgi no nodarbinātības veida, visiem darba ņēmējiem jānodrošina pamata tiesības, ceturtdien pieņemot rekomendācijas gaidāmajam “Eiropas Sociālo tiesību pīlāram” uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Lasīt tālāk
EP Vidusposma vēlēšanas
Pēc Eiropas Parlamenta jaunā prezidenta ievēlēšanas, EP deputāti trešdien divās balsojumā kārtās ievēlēja 14 priekšsēdētāja vietniekus. Lai tiktu ievēlēti, kandidātiem bija jāiegūst absolūtais derīgo balsu vairākums. Jaunie priekšsēdētāja vietnieki pārstāv sešas dažādas politiskās grupas. EP deputāti ievēlēja arī 5 kvestorus.
Lasīt tālāk
Otrdien, 17.janvārī, par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu ievēlēja Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija). Latvijas eiroparlamenārieši komentē vēlēšanu rezultātus un un dalās ar novēlējumu viņam turpmākajā darba cēlienā. 
Lasīt tālāk
EP Prezidents Antonio Tajani
Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija) otrdien vēlu vakarā ar 351 balsi ievēlēts par Eiropas Parlamenta jauno prezidentu, apsteidzot Džanni Pitella (Gianni Pittella, S&D, Itālija), kurš ieguva 282 balsis.
Lasīt tālāk
Tava ikdiena, bizness, darbs, drošība, dzīves kvalitāte - Eiropas Parlaments (EP) 2016.gadā pieņēmis ne mazums Latvijas iedzīvotājiem būtiskus lēmumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta ceturtdien apstiprinātie jaunie noteikumi paredz ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem gadījumos, kad ES valstis saskarsies ar nelegālu migrācijas pieaugumu vai drošības riskiem.
Lasīt tālāk
ES ostas: EP deputāti atbalsta noteikumus par skaidrām lietošanas maksām un publisko atbalstu
Ar Eiropas Parlamenta (EP) trešdien apstiprinātajiem noteikumiem maksām un atbalstam, ko ES ostas saņem no kuģošanas kompānijām un valdībām, jākļūst skaidrākām.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentārieši atbalsta jaunus noteikumus, lai veicinātu ceļošanu pa dzelzceļu
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) apstiprinātie noteikumi prasa turpmāk Eiropas Savienībā (ES) līgumus vietējo pasažieru dzelzceļa pakalpojumu nodrošināšanai slēgt konkursa kārtā. To mērķis ir arī veicināt ieguldījumus un komercpakalpojumu attīstību.
Lasīt tālāk
Eiroparlamentāriešu darba caurspīdības uzlabošana
Otrdien vakarā Eiropas Parlamenta deputāti ar 548 balsīm (pret balsojot 145 deputātiem, bet 13 atturoties) atbalstīja Eiropas Parlamenta Reglamenta vispārīgu revīziju. Izmaiņas, ko sagatavoja Ričards Korbets (Richard Corbett, S&D, Lielbritānija), precizē esošos noteikumus, lai uzlabotu pārredzamību un efektivitāti. Netiks pieļauta rasistiskas un nepatiesas runas un rīcība.
Lasīt tālāk
Lamija Adži Bašara un Nadia Murada saņem Saharova balvu
Islāma valsts vardarbību pārdzīvojušās Irākas jezīdu aktīvistes Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar) otrdien, 13. decembrī, saņēma Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību. Abas sievietes tika apbalvotas par jezīdu minoritātes un Islāma valsts seksuālās vardarbības upuru aizstāvēšanu. “Vairāk nekā 3500 bērnu un sieviešu tiek turētas Islāma valsts/Daesh gūstā. Katru dienu viņi mirst tūkstošiem reižu,” ceremonijā teica Lamija Adži Bašara.
Lasīt tālāk
ES 2017.gada budžets
Nākamā gada ES budžetā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nodrošinājuši lielāku atbalstu jauniešiem bez darba un Erasmus+, kā arī iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam, transporta infrastruktūras projektiem un izpētei. ES 2017.gada saistību daļa noteikta 157,8578 miljardu eiro, bet maksājumu daļa - 134,49 miljardu eiro apjomā.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības un Turcijas karogi
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas uz laiku iesaldēt sarunas ar Turciju par tās pievienošanos Eiropas Savienībai. Ceturtdien atbalstītajā rezolūcijā EP deputāti norāda, ka jebkurā gadījumā Turcijai jāpaliek cieši saistītai ar ES. Viņi arī apņemas pārskatīt savu nostāju, kad “nesamērīgie, represīvie pasākumi”, kas pieņemti ārkārtas stāvokļa laikā Turcijā, tiks atcelti.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceļ trauksmi  pret ES vērsto propagandu no Krievijas un islāmistu teroristu organizācijām
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamenta deputāti brīdina, ka pieaug pret Eiropas Savienību vērstais propagandas spiediens no Krievijas un islāma teroristu grupējumiem. Tā cenšas sagrozīt patiesību, raisīt bailes, šaubas un šķelt Eiropas Savienību. Lai novērstu pret ES vērsto kampaņu, EP deputāti iesaka stiprināt nelielo “stratēģiskās komunikācijas” darba grupu un vairāk ieguldīt izpratnes veicināšanā, izglītošanā, tiešsaistes un vietējos medijos, pētnieciskajā žurnālistikā un informācijas lietotprasmē.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs sveic LUX kino balvas ieguvušās filmas “Tonijs Erdmanis” režisori Marenu Adi (Maren Ade) un viņas komandu
Svinīgā ceremonijā Strasbūrā, trešdien, Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs paziņoja 2016. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvas ieguvēju - laureāts ir Vācijas, Austrijas un Rumānijas kopdarbs - filma “Tonijs Erdmanis” (Toni Erdman). Tās sižetā atklātas sarežģītas attiecības starp tēvu un meitu mūsdienu korporatīvajā kultūrā.
Lasīt tālāk
Eiropas aizsardzības savienība
Terorisms, hibrīda draudi, kibernoziegumi un nedroša energoapgāde Eiropas Savienības dalībvalstīm neatstāj citu izvēli kā pašām stiprināt sadarbību savai drošībai un aizsardzībai, tādējādi bruģējot ceļu Eiropas Aizsardzības savienībai, rezolūcijā, otrdien atbalstītajā rezolūcijā norāda EP deputāti. Viņi iesaka 2% no IKP novirzīt aizsardzībai, izveidot daudznacionālos spēkus un ES štābu krīžu vadības operāciju plānošanai un vadībai, kas ļautu ES reaģēt, ja NATO to nevēlētos darīt. 
Lasīt tālāk
Atbildes apgalvojumam
79% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka tas, kas vieno Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņus, ir svarīgāks par to, kas viņus atšķir. Salīdzinājumā ar šī gada aprīli, Latvijā atbalsts šim apgalvojumam palielinājies par 8 procentpunktiem - tas ir lielākais kāpums starp visām ES dalībvalstīm. Eiropā vidēji šim apgalvojumam piekrīt 71% respondents.
Lasīt tālāk
Parīzes traģēdijas gadskārta
Svētdien, 13.novembrī, apritēs gads, kopš Parīzē notika traģiskais terorakts. Cīņa pret terorismu un radikalizāciju ir viena no Eiropas Parlamenta prioritātēm. To, ka cīņai pret terorismu ir jābūt Eiropas Savienības prioritātei Nr.1, norāda iedzīvotāji visās ES dalībvalstīs, arī Latvijā (ES par galveno prioritāti to atzīst 82%, Latvijā - 76%) - tā liecina Eiropas Parlamenta pasūtītā Eirobarometra aptauja.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu. Pirmo reizi bezmaksas seansi notiks ne tikai Rīgā, bet arī ārpus galvaspilsētas - Valmierā.
Lasīt tālāk
Ko Latvijas vēlētāji gaida no Eiropas Parlamenta?
Konkrēta rīcība Eiropas Savienības funkcionalitātes stiprināšanai, īpaši pēc “Brexit”, iedzīvotāju drošības garantēšana, atbalsts jaunu tirgu apguvei un ekonomiskai sadarbībai, panākot abpusēji izdevīgas vienošanās par ārējiem tirdzniecības līgumiem (tai skaitā, ES-ASV brīvās tirdzniecības līgumu jeb TTIP u.c.) - savas gaidas no Eiropas Parlamenta atklāj Latvijas iedzīvotāji pēc Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) pasūtījuma veiktajā ikgadējā izpētē.
Lasīt tālāk
2016. gada Saharova balvas ieguvējas ir Nadia Murada un Lamija Adži Bašara
Pēc Eiropas Parlamenta prezidenta Martina Šulca un politisko grupu līderu kopīgi pieņemtā lēmuma 27. oktobrī, par 2016. gada Saharova balvas par domas brīvību laureātēm kļuvušas jezīdu kopienas pārstāves Nadia Murada un Lamija Adži Bašara. Saharova balvas pasniegšanas ceremonija notiks Strasbūrā 14. decembrī.
Lasīt tālāk
Vieglāka piekļuve tiešsaistes pakalpojumiem personām ar īpašām vajadzībām un gados vecākiem cilvēkiem
Saskaņā ar jauniem ES mēroga noteikumiem, kurus Eiropas Parlaments pieņēma trešdien, valsts pārvaldes, slimnīcu, tiesu un citu publiskā sektora tīmekļa vietnes un mobilās lietotnes būs jāizstrādā tā, lai tās kļūtu pieejamas ikvienam. Tīmekļa pieejamības direktīva, par kuru jau panākta vienošanās Eiropas Parlamenta un ES Padomes sarunās, atvieglos personu ar invaliditāti un vecāka gadagājuma cilvēku piekļuvi datiem un pakalpojumiem internetā, piemēram, lai iesniegtu nodokļu deklarāciju, pieteiktos uz pabalstu, veiktu maksājumus vai iestātos augstskolā.
Lasīt tālāk
Trans-taukskābes (TTS)
Eiropas Savienībai vajadzētu noteikt obligātus ierobežojumus rūpnieciski ražotajām trans-taukskābēm (TTS), kas var palielināt sirds un asinsvadu slimību, neauglības, Alcheimera, diabēta un aptaukošanās risku cilvēkiem, teikts trešdien apstiprinātajā EP rezolūcijā. TTS iedzīvotāji galvenokārt uzņem, lietojot rūpnieciski ražotas daļēji hidrogenētas augu eļļas.
Lasīt tālāk
Eiro naudaszīmes
Eiropas Savienībai jāpapildina tās Daudzgadu finanšu plāns (MFF), lai spētu tikt galā ar neparedzētām krīzēm - šādu pozīciju MFF pārskatīšanai trešdien apstiprināja eiroparlamentārieši. Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Eiropas Komisijas piedāvājums drīzumā gaidāmajai ES Daudzgadu budžeta pārskatīšanai atbilst EP jūlija prasībai pēc lielākas elastības un ES krīžu rezerves. Tomēr viņi vīlušies, ka nav izmaiņu resursu daļā.
Lasīt tālāk
2 Eiro monēta
Eiropas Parlaments ar plenārsēdes balsojumu prasa vairāk naudas, lai palīdzētu jauniešiem atrast darbu, veicinātu ekonomikas izaugsmi un palīdzētu trešajām valstīm ar mērķi mīkstināt migrācijas krīzi. Viņuprāt, ES Padomes domas par budžeta cirpšanu ir jāmaina pretējā virzienā. Daļu no finansējuma šim izmaiņām eiroparlamentārieši cer rast, pārskatot ES Daudzgadu budžetu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienības karogs
Eiropas Parlamenta deputāti vēlas, lai Eiropas Komisijas darbu programma būtu saskaņā ar Eiropas Savienības iedzīvotāju galvenajām bažām un gaidām. Debatēs otrdienas vakarā ar EK pirmo priekšsēdētāja vietnieku Fransu Timmermanu EP deputāti koncentrējās uz ES politikas sociālo dimensiju, investīcijām, tirdzniecību, migrāciju un drošību.
Lasīt tālāk
Saharova balvas laureāti: Kans Dundars (Can Dündar), Mustafa Džemiļevs (Mustafa Dzhemilev), Nadia Murada Basē un Lamija Adži Bašara (Nadia Murad Basee un Lamiya Aji Bashar)
Par šī gada Saharova balvas finālistiem balsojumā 11. oktobrī nosaukti žurnālists Kans Dundars kopā ar citiem domas un vārda brīvības aizstāvjiem Turcijā, Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs un jezīdu aktīvistes Nadia Murada Basē un Lamija Adži Bašara. Laureātu izvēlēsies Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs un politisko grupu līderi 27. oktobrī. Apbalvošanas ceremonija notiks Strasbūrā 14. decembrī.
Lasīt tālāk
Materiāli saskarē ar pārtiku
Eiropas līmeņa drošības noteikumi būtu jāpiemēro plašākam to materiālu klāstam, kas saskaras ar pārtiku (piemēram, pārtikas iepakojumam, virtuves piederumiem un traukiem), nekā tas ir pašlaik - tā ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā prasa Eiropas Parlamenta deputāti. Viņi atgādina, ka tikai daži no šiem materiāliem, piemēram, plastmasa un keramika ir pilnībā pārbaudīti attiecībā uz to nekaitīgumu cilvēka veselībai. Citi materiāli, piemēram, lakas un pārklājumi, tintes un līmes vēl ir pilnībā jāpārbauda.
Lasīt tālāk
COP22
Parīzes Klimata vienošanās paredz ierobežot globālo sasilšanu krietni zem 2 grādiem, tādēļ visām līguma Pusēm būs jāpaaugstina to apņemšanās samazināt izmešus, un tas iekļaujams arī ES mērķos 2030.gadam, ceturtdien atbalstītajā rezolūcija norāda EP deputāti. Ņemot vērā otrdien (04.10.2016.) ratificēto vienošanos, ES koncentrējas uz vajadzīgajiem instrumentiem savu nosprausto mērķu īstenošanai, kas tiks pārrunāti nākamajā sarunu kārtā (COP22) Marokā.
Lasīt tālāk
Pārredzamības reģistrs
Eiropas Parlamenta deputāti apsveica Eiropas Komisijas ideju pastiprināt Pārredzamības reģistra noteikumus. Reģistrs aptver visas neatkarīgās organizācijas un citus lobijus, kas vēlas piekļūt ES institūcijām. Galvenās piedāvātās izmaiņas: sistēmā iekļaut arī ES Padomi jeb dalībvalstis (patlaban tajā ir EK un EP), precizēt definīcijas, uzlabot uzraudzību un iekļaut sodus par noteikumu pārkāpumiem.
Lasīt tālāk
EP ziņotāja Marietje Schaake (ALDE, Nīderlande)
EP deputāti otrdien apstiprināja pārskatītos ES noteikumus, kuru mērķis ir novērst tirdzniecību ar precēm un pakalpojumiem, ko var izmantot spīdzināšanai vai nāvessoda izpildei. Sarunās ar ES dalībvalstīm par iepriekš sagatavotajiem noteikumu projektiem, Eiropas Parlaments iekļāva aizliegumu attiecībā uz tirdzniecību un tranzītu tādām iekārtām, ko var izmantot nežēlīgai, necilvēcīgai vai pazemojošai rīcībai pret trešo valstu iedzīvotājiem.
Lasīt tālāk
Parīzes Klimata līgums
Pērn decembrī ANO Klimata pārmaiņu konferencē (UNFCCC) Parīzē panāktā vienošanās cīņai ar klimata pārmaiņām ir pirmais universāls, juridiski saistošs pasaules klimata līgums, kas stāsies spēkā nākamajā mēnesī - visi izvirzītie nosacījumi ir izpildīti daudz agrāk, nekā prognozēts, un Eiropas Parlaments otrdien, 4.oktobrī, vēsturiskā balsojumā atbalstīja līguma ratifikāciju no ES puses. ES pievienosies ASV, Ķīnai un Indijai, citiem globālajiem spēlētājiem un lielākajiem siltumnīcefekta gāzu izmešu veidotājiem, novembrī gaidāmajā Parīzes Klimata līguma Pušu (CMA) tikšanās Marakešā, Marokā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta un deputātu darbs
Turpinot tradīciju, visi 8 Latvijas eiroparlamentārieši atskaitās par nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem savās Eiropas Parlamenta komitejās šī sasaukuma 2.gada laikā. Deputāti arī norādījuši, ko šie darbi dos Latvijai.
Lasīt tālāk
Džulians Kings
Eiropas Parlaments devis “zaļo gaismu” sera Džuliana Kinga iecelšanai Eiropas Drošības savienības komisāra amatā. Lielbritānijas valdība viņu nominēja pēc lorda Džonatana Hila atkāpšanās jūnija “Brexit” balsojuma ietekmē.
Lasīt tālāk
jauns Eiropas ceļošanas dokuments
Ceturtdien, 15.septembrī, Eiropas Parlaments pieņēma Eiropas Komisijas priekšlikumu par standartizētu Eiropas ceļošanas dokumentu, lai paātrinātu no trešajām valstīm ieceļojošo personu, kuras ES dalībvalstīs uzturas nelegāli - bez derīgas pases vai identitātes kartes, atgriešanu to izcelsmes valstīs. Galvenais EP deputātu mērķis ir stiprināt dokumenta drošības elementus un tehniskos aizsardzības pasākumus, lai veicinātu tā atzīšanu trešajās valstīs. Lai lēmums stātos spēkā, jaunā regula vēl ir oficiāli jāapstiprina ES Padomei (dalībvalstu ministriem).
Lasīt tālāk
Polijas karogs
EP deputāti aicināja Polijas valdību atrisināt valsts konstitucionālo krīzi triju mēnešu laikā, kā to noteikusi Eiropas Komisija 27. jūlijā. Risinājumam jābūt kompromisam starp visām parlamenta partijām un jāatbilst Venēcijas Komisijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem.
Lasīt tālāk
Jean-Claude JUNCKER
Populisms, bezdarbs un sociālā netaisnība ir starp galvenajiem ES izaicinājumiem, trešdien ikgadējā uzrunā par situāciju ES teica Eiropas Komisijas (EK) prezidents Jean-Claude JUNCKER. Ar Eiropas Parlamenta (EP) politisko grupu līderiem un citiem deputātiem tika pārrunāta arī bēgļu krīze, “Brexit” un cīņa pret terorismu. Eiroparlamentārieši izklāstīja savas vīzijas, kā atbildēt uz cilvēku lielākajām bažām par nākotni.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm būs jāievieš stingrāka “tukšo patronu” ieroču kontrole, lai nepieļautu to pārveidošanu par reāliem šaujamieročiem, trešdien lēma EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas (IMCO) deputāti, balsojot par grozījumiem ES šaujamieroču direktīvā. EP deputātu prasītās izmaiņas nodrošinātu, ka jebkurš šaujamierocis, kas ir pārveidots tikai tukšo patronu izšaušanai, joprojām ir pakļauts ES šaujamieroču uzraudzības noteikumiem, tādējādi novēršot juridiskās nepilnības, kuras izgaismoja pērn Parīzē notikušie terorakti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdienas balsojumā bloķēja Komisijas plānus atļaut apgalvojumus, ka saldināti un enerģijas dzērieni ar kofeīnu palīdz uzlabot modrību un koncentrēšanās spēju. Šo apgalvojumu izvietošana uz dzērienu skārdenēm var veicināt cukura patēriņu pusaudžu vidū. Pusaudži ir lielākā enerģijas dzērienu patērētāju grupa.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jāatjaunina tās Daudzgadu finanšu shēma (MFF), lai to pielāgotu jaunām prioritātēm un tas palīdzētu risināt jaunās problēmas, kā masveida migrāciju, iekšējo drošību un jaunatnes bezdarbu, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi sniedz politiskus ieteikumus Eiropas Komisijai, ko ņemt vērā, drīzumā pārskatot Daudzgadu finanšu shēmu. Veicot shēmas grozījumus, jānovērš arī pastāvīgā nenomaksāto rēķinu krāšanās, un jāieskicē nākotnē pēc 2020.gada, viņi piebilst.
Lasīt tālāk
Lai nodrošinātu atbilstību tehnoloģiskajam progresam, A-G energoefektivitātes marķējuma skala ir jāatjaunina, nosakot stingrākas prasības, saka EP deputāti trešdienas balsojumā. Pateicoties ražošanas attīstībai, lielākā daļa ierīču tirgū pašlaik atbilst A klases prasībām, kas izvirzītas 2010.gadā, tāpēc marķējumam tiek pievienots arvien vairāk plusu (A+, A++, A+++). EP deputāti ir pārliecināti, ka stingrāku prasību izvirzīšana stimulēs energoefektivitātes vēl lielāku pieaugšanu.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti atbalstīja plānu par ES ārējās robežas apsardzes sistēmas izveidi, apvienojot ES robežu aģentūras FRONTEX un dalībvalstu robežsardzes dienestu spēkus. Saskaņā ar šo plānu, dalībvalstis joprojām veiks ikdienas robežapsardzi, bet, pieaugot spiedienam uz ES ārējo robežu, tās varēs lūgt palīdzību Eiropas robežu un krasta apsardzei (ERKA), kas varēs strauji piesaistīt robežsargu brigādes nosūtīšanai uz attiecīgajām vietām.
Lasīt tālāk
Uzņēmumiem, kas sniedz pamatpakalpojumus, piemēram, enerģētikas, transporta, banku un veselības jomā, vai arī digitālos pakalpojumus, kā meklētājprogrammas vai mākoņdatošana, būs jāuzlabo sava spēja pretoties kiberuzbrukumiem. To paredz pirmie ES mēroga kiberdrošības noteikumi, ko EP apstiprināja trešdien.
Lasīt tālāk
ES vadītājiem no Lielbritānija izstāšanās balsojuma ir jāmācās vairāk aizstāvēt ES projektu, vairot tā pārredzamību, sociālo taisnīgumu, kā arī jākļūst dzirdīgākiem pret iedzīvotāju paustajām bažām, pauda EP deputāti otrdienas rīta debatēs ar Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku un Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru par pagājušās nedēļas ES samitu.
Lasīt tālāk
Cīņai pret terorismu ir jābūt Eiropas Savienības prioritātei Nr.1, kam seko bezdarba risināšana, cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā, migrācija, ārējo robežu un vides aizsardzība - tā saskaņā ar jaunāko Eiropas Parlamenta pasūtīto Eirobarometra aptauju vērtē lielākā daļa cilvēku. Latvijas iedzīvotāju vērtējumā jomas, kam būtu jābūt ES galvenajām prioritātēm, ir - cīņa pret terorismu (ES par galveno prioritāti to atzīst 82%, Latvijā - 76%) un veselība un sociālā drošība (ES - 63%; Latvijā - 73%) Latvijā 3.prioritāti dala cīņa pret bezdarbu (ES - 77%; LV - 72%) un cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā (ES - 75%; LV - 72%). Respondenti tika iztaujāti par virkni jomu: vai ES ar savu rīcību būtu jāiesaistās vairāk vai mazāk nekā pašlaik - rezultāti par visām ES valstīm aplūkojami interaktīvā infografikā.
Lasīt tālāk
Otrdien Briselē atklājot Eiropas Parlamenta (EP) ārkārtas plenārsesiju, tā priekšsēdētājs Martins Šulcs (S&D, Vācija) norādīja, ka nekad iepriekš plenārsesija nav tikusi sasaukta tik īsā laikā, tomēr arī Apvienotās Karalistes (AK) iedzīvotāju lēmums pamest ES ir bezprecedenta gadījums.
Lasīt tālāk
Apvienotajai Karalistei (AK) pilnībā jāievēro un nekavējoties jāīsteno iedzīvotāju vairākuma izteiktā griba, oficiāli izstājoties no ES, pirms runāt par jaunām attiecībām ar ES, saka Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien ārkārtas plenārsesijā pieņemtā rezolūcijā. Viņi arī uzsver, ka steidzami vajadzīga dziļa ES reforma, lai veidotu Savienību, kas saviem iedzīvotājiem spēj sniegt to, ko viņi vēlas.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti pieņēma ES daudzgadu plānu mencas, reņģes un brētliņas krājumu apsaimniekošanai Baltijas jūrā. Šis ir pirmais reģionālais daudzgadu plāns reformētās ES zivsaimniecības politikas ietvaros, kurā ņemta vērā mijiedarbība starp dažādām zivju sugām. Tā mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu zivsaimniecību un ilgtermiņā radīt labākus ekonomiskos apstākļus zvejniekiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments 8.jūnijā paziņoja “Panamas dokumentu” izmeklēšanas komitejas 65 locekļu vārdus - EP deputātus, kas izmeklēs ES tiesību aktu pārkāpumus saistībā ar naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Komitejas nosaukuma saīsinājums EP sistēmā būs PANA.
Lasīt tālāk
EP Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma (ENVI) komitejas deputāti atbalstīja plānus stingrākām uzraudzības un sertifikācijas procedūrām, lai nodrošinātu tādu medicīnisko ierīču kā, piemēram, krūšu implantu vai gūžu protēžu drošumu un izsekojamību. EP deputāti arī apstiprināja stingrākus informācijas un ētiskas noteikumus diagnostikas medicīniskajām ierīcēm, ko izmanto, piemēram, grūtniecības un DNS testēšanā. Abi dokumenti ir neformāli saskaņoti ar ES Padomes Nīderlandes prezidentūru.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien atbalstīja ES pievienošanos Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) nolīgumam starp ES un 24 pasaules valstīm, ieskaitot arī Japānu, Ķīnu un ASV, kas paredz atcelt muitas nodokļus 201 jauno tehnoloģiju izstrādājumiem, piemēram, videospēļu konsolēm, medicīniskās attēlveidošanas aparatūrai un skārienjutīgiem ekrāniem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma jaunus ES noteikumus, kuru mērķis ir veicināt iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ES, vienkāršojot procedūras dažu publisko dokumentu, piemēram, dzimšanas vai laulības apliecību, atzīšanai citās ES dalībvalstīs. Lai izvairītos no prasības pēc tulkojuma, noteikumi paredz jaunu daudzvalodu ES veidlapu pievienošanu ikvienam dokumentam.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas ierosināto Nodokļu apiešanas novēršanas direktīvu, tomēr prasīja stingrākus ierobežojumus pārmaksāto nodokļu atmaksai un attiecībā uz ārvalstīs gūtiem ienākumiem. Viņi prasīja arī vairāk pārredzamības ieguldījumu (trastu) fondiem, vienotus noteikumus par “patentlodziņa” atlaidēm attiecībā uz intelektuālā īpašuma ieņēmumiem, un izveidot nodokļu oāžu “melno sarakstu”.
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlaments nosodīja Eiropas Komisijas kavēšanos publicēt zinātniskos kritērijus, pēc kuriem definē un ierobežo hormonālās sistēmas darbības traucējumus izraisošas vielas, ko Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzskata par pasaules mēroga apdraudējumu sabiedrības veselībai. Rezolūcijā EP atgādina, ka Komisijas rīcība ir arī pretrunā ar ES tiesību aktiem, jo minētie kritēriji bija jāpublicē līdz 2013.gada beigām.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā vienojās izveidot izmeklēšanas komiteju, kurā izmeklēs “Panamas dokumentos” iekļautās ziņas par ofšoriem. Komiteja izmeklēs iespējamos ES un dalībvalstu tiesību aktu pārkāpumus un administratīvas kļūmes, piemērojot noteikumus par cīņu pret naudas atmazgāšanu, nodokļu apiešanu un nemaksāšanu. Komitejā būs 65 locekļi un tai būs divpadsmit mēneši laika sagatavot noslēdzošo ziņojumu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas debatēs ar Eiropas Komisijas vicepriekšsēdētāju Jirki Katainenu gadu pēc "Junkera plāna" izziņošanas pauda krasi atšķirīgus viedokļus par €315 miljardu investīciju plānu Eiropas izaugsmes veicināšanai. Kamēr Eiropas Tautas partija un Sociālisti un Demokrāti kopumā atzinīgi vērtēja darbu pie "Eiropas Stratēģisko investīciju fonda" un Komisijas paziņojumu par plāna pagarināšanu, deputāti no mazākām politiskajam grupām plāna panākumus vērtēja skeptiski.
Lasīt tālāk
Otrdienas plenārsesijā Eiropas Parlaments ar komisāru Dimitri Avramopulu apsprieda ierosinātos uzlabojumus ES “zilās kartes” noteikumos, lai vienkāršotu augsti kvalificētu darba ņēmēju iekļūšanu ES un uzlabotu viņu dzīves apstākļus, kā arī rīcības plānu migrantu veiksmīgai integrācijai Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Pirmdienas vēla vakara debatēs ar Eiropas Komisiju EP deputāti pauda bažas par Astravjecas atomelektrostacijas (AES) būvniecības drošumu un atbilstību starptautiskajiem noteikumiem.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa EP deputātu otrdienas debatēs atzinīgi vērtēja ES plānus pastiprināt sadarbību ar trešajām valstīm, īpaši Āfriku, palielinot publiskos un privātos ieguldījumus šo valstu ekonomikas un sociālās jomas attīstībā, lai samazinātu migrācijas plūsmas. Daudzi EP deputāti gan brīdināja neatkārtot tādus darījumus, kā ES noslēdza ar Turciju.
Lasīt tālāk
EP otrdien pieņemtajā rezolūcijā prasa Eiropas Komisijai ierosināt tiesību aktus pret negodīgu tirdzniecības praksi pārtikas piegādes ķēdē, lai nodrošinātu taisnīgus ienākumus lauksaimniekiem un plašu izvēli patērētājiem. Ar likumu jānodrošina taisnīgas un pārredzamas attiecības starp pārtikas ražotājiem, piegādātājiem un izplatītājiem. Taisnīga tirdzniecība varētu novērst arī pārprodukciju un pārtikas izšķērdēšanu, viņi saka.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, “Bitcoin” izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai jāturpina sarunas ar ASV, lai novērstu ierosinātā “privātuma vairoga” nepilnības, kas neļautu pietiekami aizsargāt uz ASV komercdarbības nolūkos pārsūtītos ES iedzīvotāju datus, EP saka ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa EP deputātu, kas izteicās trešdienas vakara debatēs ar Komisijas viceprezidentu digitālā tirgus jautājumos Andrusu Ansipu, atzinīgi vērtēja Komisijas tikko publiskotos ierosinājumus ar mērķi paplašināt patērētāju un uzņēmēju iespējas pirkt un pārdot produktus un pakalpojumus tiešsaistē. Parlamentam attiecībā uz vienotā digitālā tirgus izveides tiesību aktiem būs vienlīdzīgas lēmumu pieņemšanas tiesības ar ES ministriem.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā pieprasa sniegt patērētajiem vairāk ietekmes uz enerģijas tirgu. Viņi rosina stimulēt kolektīvo iepirkumu, enerģijas ražošanu mājsaimniecībās, cenu salīdzināšanas iespējas un prasa atvieglot enerģijas piegādātāja vai tarifa maiņu. Rezolūcijā, kas ir EP ieguldījumu Enerģētikas savienības veidošanā, deputāti arī prasa ES energoefektivitātes ieguldījumus vairāk pielāgot enerģētiskās nabadzības novēršanai.
Lasīt tālāk
51% Latvijas jauniešu Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptaujā atzīst: krīzes iespaidā viņi ir izstumti no ekonomiskās un sociālās dzīves. Vidēji ES šādi jūtas 57% jauno eiropiešu.
Lasīt tālāk
Dalībvalstīm ir jādara vairāk, lai aizsargātu cilvēku tirdzniecības upurus, īpaši sievietas, un jāīsteno īpaši cilvēku dzimumam pielāgoti novēršanas, palīdzības un atbalsta pasākumi, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti nosoda faktu, ka ES dalībvalstis nepietiekami īsteno pašlaik jau spēkā esošos ES tiesību aktus.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā atkārtoti aicina ieviest obligātu izcelsmes valsts norādi ES ražotajai gaļai un pienam. Deputāti norāda, ka obligāts marķējums palīdzēs saglabāt patērētāju uzticēšanos pārtikas produktiem, nodrošinot to piegādes ķēdes pārredzamību.
Lasīt tālāk
Kamēr Ķīna nav nodrošinājusi atbilstību pieciem ES tirgus ekonomikas kritērijiem, tās eksportam uz Eiropu antidempinga un antisubsīdiju izmeklēšanās jāpiemēro "nestandarta" metodes, saka EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma ceturtdien. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu taisnīgus konkurences apstākļus ES uzņēmumiem un aizsargātu ES darbavietas, viņi uzsver.
Lasīt tālāk
Trešdienas vakara debatēs EP deputāti pauda nopietnas bažas par to, ka Turcija nepilda ES 18.martā izvirzītos vīzu liberalizācijas priekšnoteikumus. Eiropas Savienība 18.martā ar Turciju vienojās paātrināt vīzu liberalizāciju, apmaiņā pret palīdzību ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropas Savienību.
Lasīt tālāk
Pasu pārbaudes atjaunošana uz Šengenas valstu robežām apdraud vienu no galvenajiem un praktiskākajiem Eiropas projekta ieguvumiem, uzsvēra lielākā daļa EP deputātu, kas izteicās trešdienas vakara debatēs ar Komisiju un Padomi. Viņi vienojās, ka, lai atjaunotu normālu Šengenas zonas darbību, ir pienācīgi jānostiprina ES ārējās robežas.
Lasīt tālāk
ES "Dublinas noteikumi", kas nosaka, kura dalībvalsts ir atbildīga par patvēruma pieteikumu apstrādi, nedarbojas, atkārtoja EP deputāti trešdienas debatēs par ES Komisijas priekšlikumu to reformai. Šie noteikumi ir jāaizvieto ar efektīvu patvēruma sistēmu, kuras pamatā ir solidaritāte starp ES dalībvalstīm, lai ļautu tām efektīvi apstrādāt patvēruma pieteikumus.
Lasīt tālāk
EP deputāti noteikuši jaunas pilnvaras ES policijas aģentūrai Eiropols cīņai pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem pārkāpumiem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā 2017.gada 1. maijā. ES policijas aģentūra Eiropols drīz varēs pastiprināt pasākumus cīņā pret terorismu, kibernoziegumiem un citiem kriminālpārkāpumiem, kā arī ātrāk reaģēt uz draudiem. To paredz jaunie pārvaldības noteikumi, ko Parlaments apstiprināja trešdien. Jaunās pilnvaras tiks līdzsvarotas ar stingriem datu aizsardzības pasākumiem un demokrātiskiem pārraudzības instrumentiem.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti pieņēma harmonizētus ES noteikumus, kuru mērķis ir vienkāršot iespējas trešo valstu iedzīvotājiem studēt vai veikt pētījumus ES universitātēs. Jaunie noteikumi uzlabos nosacījumus arī trešo valstu praktikantiem, brīvprātīgajiem, skolniekiem un viesauklēm (au-pair).
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta otrdienas debatēs par Grieķijas makroekonomiskās korekcijas programmu, EP politisko grupu viedokļi dalījās: kreisi orientētās grupas, piebalsojot arī Konservatīvajiem un Reformistiem, pieprasīja Grieķijas kreditoriem un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) neuzspiest valstij vēl vairāk reformu un piemērot parāda atvieglojumus. Savukārt centriski labējā Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa uzsvēra reformu nepieciešamību.
Lasīt tālāk
Nord Stream 2 projekta īstenošana ir pretrunā Enerģētikas savienības mērķiem. Tas kaitēs ES dalībvalstu solidaritātei, un tas ir jāizvērtē kā no ģeopolitiskā, tā no ekonomikas viedokļa, teica EP deputāti pirmdienas vakara debatēs ar ES klimata politikas komisāru Migelu Ariasu Kanjeti.
Lasīt tālāk
Svinīga ceremonijā Āhenē, Vācijā, pasniegta Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva 2016 - Itālijas projektam bēgļu integrācijas atbalstam InteGREAT, iedrošinot iesaistīties jauniešus no visas Eiropas. Balvā jaunieši ieguva 5000 eiro.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībā ir jāpiešķir oficiāls statuss mājsaimniecībās nodarbinātajiem un aprūpētājiem, no kuriem lielākā daļa ir migrantes. Viņu darbs ir jāatzīst par “īstu” darbu, lai novērstu izmantošanu, piespiedu darbu un cilvēku tirdzniecību, saka EP deputāti šonedēļ sesijā pieņemtajā rezolūcija. EP deputāti, minot Beļģijas un Francijas piemērus, rosina izveidot vienkārši pārvaldāmus modeļus likumīgām darba devēja un nodarbinātāja attiecībām, lai mazinātu nestabilitāti un nedeklarētu darbu mājsaimniecībās.
Lasīt tālāk
Tieši bērniem nākas maksāt, ja ES dalībvalstis nespēj sadarboties un aizsargāt bērnu intereses tiesvedībā, piemēram, pārrobežu strīdos par aizgādību vai adopcijas lēmumos, Eiropas Parlaments uzsver ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti vēlas lai ES dalībvalstis izveidotu īpašas palātas bāriņtiesās vai pārrobežu starpniecības institūcijās, kas nodrošinātu pārnacionālu ar bērniem saistītu lietu ātru atrisināšanu.
Lasīt tālāk
Ceturtdien EP deputāti pieņēma noteikumus, kuru mērķis ir novērst šķēršļus, ES vienotās dzelzceļa telpas izveidei – dalībvalstu atšķirīgās tehniskās prasības un sadrumstalotās administratīvās procedūras. “Ceturtās dzelzceļa paketes” pirmais “tehniskais pīlārs” cita starpā ļaus ietaupīt laiku un līdzekļus, ko prasa drošības sertifikātu saņemšana pakalpojumu sniegšanai un tirgus atļauju saņemšana jaunām lokomotīvēm un vagoniem.
Lasīt tālāk
Ceturtdienas rīta debatēs par ES-Turcijas bēgļu darījuma īstenošanu, tā juridiskajiem aspektiem un demokrātisko kontroli EP deputāti Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniekam Timmermanam un Nīderlandes prezidentūras pārstāvim Daikhofam piekodināja, ka Turcijai nedrīkst dot nekādas atlaides attiecībā uz bezvīzu režīma kritēriju izpildi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāts (DG COMM) izsludina jaunu iespēju iesniegt projektus partnerībai un dotācijām, lai līdzfinansētu komunikācijas aktivitātes ar mērķi vairot izpratni par Eiropas Parlamenta identitāti un politisko lomu. Projekti tiek gaidīti divās jomās:
Lasīt tālāk
Dalībvalstīm ir jāpasludina moratorijs attiecībā uz apkures atslēgšanu ziemā par rēķinu nemaksāšanu, lai neviena ģimene aukstumā nepaliktu bez energoapgādes, saka EP deputāti rezolūcijas projektā, ko pieņēma ceturtdien. Lai pastiprinātu cīņu pret nabadzību ES, samazinot energoresursu izmaksas mājsaimniecībās, EP deputāti aicina palielināt atbalstu trūcīgām ģimenēm un vairāk ieguldīt energoefektivitātes projektos, lai samazinātu komunālo pakalpojumu rēķinus.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments apstiprināja jauno direktīvu, kas regulēs Pasažieru Datu reģistra (PDR) datu izmantošanu Eiropas Savienībā – novēršanas, noteikšanas, izmeklēšanas un terorisma un citu nopietnu noziegumu izmeklēšanas vajadzībām. Jaunie noteikumi prasīs lidsabiedrībām nodot dalībvalstu iestādēm pasažieru datus par visiem lidojumiem starp ES un trešajām valstīm.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdien atbalstīja jaunos ES datu aizsardzības tiesību aktus, kas atgriež iedzīvotājiem kontroli pār viņu privātajiem datiem, radīs vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus noteikumus visā ES. Jaunie noteikumi arī nosaka minimālos noteikumus datu izmantošanai policijas un tiesu darba vajadzībām.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nopietnas bažas par glifosāta kancerogenitāti un graujošo ietekmi uz hormonālo sistēmu, EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Komisiju atjaunot herbicīda glifosāta pārdošanas atļauju tikai uz septiņiem, nevis 15 gadiem, un atļaut tā lietošanu tikai speciālistiem. Šo herbicīdu plaši izmanto zemnieku saimniecībās un dārzos. EP aicina arī publicēt visus zinātniskos pierādījumus, ko Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) ņēmusi vērā, izvērtējot glifosātu.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti ar Padomes priekšsēdētāju Tusku un Komisijas prezidentu Junkeru apsprieda ES 18. marta vienošanos ar Turciju par migrantu un patvēruma meklētāju atgriešanu no Grieķijas salām uz Turcijas teritoriju.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jāspēj sevi aizstāvēt. Dalībvalstīm jāuzņemas vairāk atbildības par kolektīvo drošību, mazāk jāpaļaujas uz ASV un jāapvieno spēki Eiropas Aizsardzības savienības izveidei, saka EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Vismaz 2% no ES dalībvalstu iekšzemes kopprodukta līdz 2024.gadam jāpiešķir aizsardzības izdevumiem, teikts rezolūcijā, kas ir Eiropas Parlamenta ieguldījums ES jaunajā globālās drošības stratēģijā.
Lasīt tālāk
Trešdienas plenārsēžu balsojumos Eiropas Parlaments apstiprināja Slovēnijas, Latvijas, Čehijas Republikas un Slovākijas kandidātus Eiropas Revīzijas palātas locekļu amatiem, bet noraidīja Polijas kandidātu, pamatojoties uz Budžeta kontroles komitejas ieteikumiem. Toni Abela, kandidāts no Maltas, jau iepriekš bija atsaucis savu kandidatūru, reaģējot uz komitejas negatīvo viedokli. Galīgo lēmumu par iecelšanu amatā Luksemburgā esošajā iestādē pieņems ES Padome.
Lasīt tālāk
Parlaments trešdien nobalsoja par 100 miljonu eiro piešķiršanu ārkārtas palīdzībai bēgļiem Eiropas Savienībā un 2 miljonu eiro piešķiršanu papildu personāla nolīgšanai Eiropola Eiropas Pretterorisma centrā (ECTC). Sakarā ar šo pasākumu steidzamību EP deputāti 2016.gada pirmajā budžeta grozījuma projektā piemēroja paātrināto apstiprināšanas procedūru, to noslēdzot mēneša laikā.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai un dalībvalstīm ir jāiegulda vairāk pūļu, lai apkarotu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un naudas atmazgāšanu, uzsvēra EP deputāti otrdienas pēcpusdienas debatēs, kuru iemesls bija Panamas ofšoru skandāls – dokumentu noplūde par 200 000 ofšoru uzņēmumiem un to slēptajiem īpašniekiem.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti debatēs ar Komisijas priekšsēdētaju Žanu-Klodu Junkeru un Nīderlandes aizsardzības ministri Žanīni Hennisu-Plasšātu apsprieda ES rīcībā pašlaik esošos un vajadzīgos jaunos instrumentus terorisma novēršanai un apkarošanai, ES iedzīvotāju aizsardzībai un vainīgo kriminālvajāšanai. Debatēs piedalījās arī ES Augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerini.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien, 12.aprīlī, pieņēma rezolūciju par visaptverošu pieeju ES migrācijas politikai. Latvijas eiroparlamentārieši pauž viedokli – kā, viņuprāt, risināt migrācijas krīzi?
Lasīt tālāk
Centralizēta patvēruma sistēma ļaus ES efektīvāk tikt galā ar joprojām augošo migrantu un patvēruma meklētāju pieplūdumu, EP deputāti saka otrdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti prasa arī nodrošināt iespējas, kā bēgļi droši un likumīgi varētu pieteikties patvērumam Eiropas Savienībā, nemeklējot cilvēku kontrabandistu pakalpojumus un neriskējot ar savām dzīvībām.
Lasīt tālāk
Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas nacionālo uzvarētāju atzinusi Liepājas Bērnu un jaunatnes centra “Jauniešu māja” īstenoto jauniešu apmaiņas projektu “E-POSS”. Tālāk tas Eiropas mērogā sacentīsies ar pārējo ES valstu nacionālajiem uzvarētājiem par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu 2016 – naudas prēmijām 5000 eiro (1.vietai), 3000 eiro (2.vietai) vai 2000 eiro (3.vietai) apmērā.
Lasīt tālāk
Pašreizējā ES patvēruma sistēma neļauj tikt galā ar joprojām augošo migrantu pieplūdumu, tāpēc vajadzīga radikāla tā saukto Dublinas noteikumu pārskatīšana, trešdien pieņemtajā rezolūcijā norāda EP Pilsoņu Brīvību komiteja. EP deputāti ierosina izveidot centralizētu patvēruma pieteikumu pieņemšanas un patvēruma piešķiršanas sistēmu. Šajā sistēmā jānosaka arī uzņemšanas kvotas katrai ES dalībvalstij, un tās pamatā jābūt tā sauktajiem “karstajiem punktiem”, no kuriem bēgļi tiktu sadalīti tālāk.
Lasīt tālāk
Lai apkarotu arvien pieaugošo baktēriju rezistenci pret mūsdienu antibiotikām, jāierobežo pašreizējo pretmikrobu medikamentu lietošana, un jāizstrādā jauni, ceturtdien pieņemtajos tiesību akta grozījumos norāda EP deputāti. Balsojumā par uzlabojumiem ES veterinārās medicīnas tiesību aktos EP deputāti iebilst pret dzīvnieku kolektīvu un profilaktisku ārstēšanu ar antibiotikām, un atbalsta pasākumus jaunu medikamentu izstrādei.
Lasīt tālāk
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta (EP) deputātu trešdien pieņemtajā rezolūcijā mudināja Eiropas Komisiju (EK) neatjaunot pretkontrabandas un pret viltošanas vienošanos ar Philip Morris International (PMI), kas beigsies 2016.gada jūlijā. Viņi prasa Eiropas Savienībai (ES) tā vietā izmantot ES un starptautiskos tiesību instrumentus, lai cīnītos pret cigarešu kontrabandu.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdien atbalstīja jaunus noteikumus, lai nodrošinātu, ka nepilngadīgie un bērni, kuri tiek apsūdzēti vai turēti aizdomās par nozieguma izdarīšanu, saņemtu taisnīgu tiesu. Direktīva, kurai ES Padome neoficiāli piekritusi pagājušā gada decembrī, atzīst ikviena līdz 18 gadiem tiesības uz advokātu un uz personas, kam ir vecāku atbildība, klātbūtni lielākajā daļā tiesas procesa.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas debatēs ar Eiropadomi un Eiropas Komisiju (EK) pieprasīja atklāt detaļas par ES vadītāju vienošanos ar Turciju attiecībā uz migrantu un bēgļu plūsmu pārvaldību, jo īpaši vēloties izvērtēt vienošanās atbilstību starptautiskajiem patvēruma noteikumiem. Lielākā daļa politisko grupu vadītāju uzsvēra, ka nedrīkst Turcijas pievienošanās sarunas un vīzu liberalizāciju Turcijas iedzīvotājiem saistīt ar bēgļu jautājumu.
Lasīt tālāk
Atklājot Starptautiskajai sieviešu dienai veltīto EP ārkārtas sesiju kopā ar ANO Augsto komisāru bēgļu jautājumos Filipo Grandi, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs norādīja uz Eiropas Parlamenta nemitīgajiem centieniem apkarot visu veidu vardarbību pret sievietēm - kā dalībvalstīs, tā arī bēgļu gaitās uz ES vai ierodoties ES. Grandi aicināja ES apliecināt savas pamatvērtības un noraidīt vispārēju bēgļu atpakaļ sūtīšanu, negarantējot viņu drošību.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti pieņēma pasākumus ar mērķi novērst un ierobežot dzīvnieku slimību, kā, piemēram, putnu gripas vai Āfrikas cūku mēra uzliesmojumus. Jaunajā ES tiesību aktā, ar mērķi ierobežot pārnēsājamās dzīvnieku slimības, kas potenciāli apdraud arī cilvēkus, lielāks uzsvars ir uz preventīvu rīcību, kā arī uz jomas speciālistu informētību par jaunākajiem zinātnes atklājumiem.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti pieņēma savas prasības attiecībā uz ES jūras ostu pakalpojumu (pietauvošana, vilkšana u.c.) organizēšanu, lai palielinātu to kvalitāti un samazinātu izmaksas. EP deputāti prasa pārredzamību attiecībā uz pakalpojumu maksas noteikšanu un ostu saņemto publisko finansējumu. Tomēr viņi uzskata, ka, nodrošinot atbilstību minimālajām prasībām, spēkā varētu palikt dalībvalstu individuālie ostu pārvaldības modeļi.
Lasīt tālāk
Reformējot ES migrācijas un patvēruma procedūras, jāatzīst ar bēgļu dzimumu saistīti aspekti un patvēruma meklētāju sieviešu, kuras bieži ceļo ar maziem bērniem un citām apgādībā esošām personām, īpašās drošības vajadzības, otrdien pieņemtajā rezolūcijā saka Eiropas Parlaments.
Lasīt tālāk
Bērni visā ES drīz varēs baudīt priekšrocības, ko sniegs dāsnāk finansētas skolu piena, augļu un dārzeņu programmas, kā arī labāka apmācība par veselīgas ēšanas paradumiem. Jaunie tiesību akti, ko EP pieņēma otrdien, apvieno pašlaik atsevišķi finansētās un organizētās ES skolu piena un augļu programmas, palielinot to gada budžetu par 20 miljoniem EUR.
Lasīt tālāk
EP deputāti ceturtdien pieņēma noteikumus, kas uzlabos Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) efektivitāti, t.sk., izveidojot ES līmeņa datu bāzi darba meklētājiem un piedāvātājiem. Jauno noteikumu mērķis ir cīņa pret bezdarbu, uzlabojot darba tirgus piedāvājuma atbilstību pieprasījumam. Uzlabotie noteikumi, kam jau piekritušas dalībvalstis, pievērsīs vairāk uzmanības pārrobežu reģioniem un jauniešiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdien Eiropas Parlaments pieņēma prasību izveidot ES līmeņa datu bāzi apmaiņai ar kaķu un suņu reģistrācijas datiem, lai cīnītos pret lolojumdzīvnieku nelikumīgu tirdzniecību. Lolojumdzīvnieku, tostarp arī savvaļas un eksotisko dzīvnieku, kontrabanda ir arvien vairāk saistīta ar organizēto noziedzību, tā rada bažas par dzīvnieku labturību un draudus sabiedrības veselībai, uzsver EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja (BUDG) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu (LIBE) komitejas deputāti no 8. līdz 11. februārim dosies vizītē uz Turciju, lai klātienē novērtētu bēgļu stāvokli. No Latvijas EP deputātiem delegācijas vizītē dosies Inese Vaidere (Eiropas Tautas partija / EPP), kura darbojas atbildīgajā EP Budžeta komitejā.
Lasīt tālāk
EP deputāti trešdienas vakarā ar komisāri Korinu Krecu apsprieda seksuālo uzmākšanos un vardarbību pret sievietēm publiskās vietās. Jādara viss iespējamais, lai atrastu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības, neatkarīgi no tā, no kādas kultūras viņi cēlušies, uzsvēra EP deputāti.
Lasīt tālāk
Pašlaik notiekošajās sarunās par Pakalpojumu tirdzniecības nolīgumu (TiSA) ar 22 citām valstīm Eiropas Savienībai (ES) jāpanāk noteikumi, kas uzlabotu ES uzņēmumu piekļuvi trešo valstu pakalpojumu tirgum, bet nespiestu dalībvalstis un pašvaldības atvērt konkurencei sabiedriskos pakalpojumus, saka EP deputāti trešdien apstiprinātajos ieteikumos Komisijai.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti tomēr neizmantoja savas veto tiesības attiecībā uz priekšlikumu paaugstināt pieļaujamo slāpekļa oksīdu (NOx) izmešu apjomu dīzeļdzinējiem, kā pirmo soli ceļā uz to, lai ieviestu izmesu testēšanu reālās braukšanas apstākļos. EP lēmuma maiņa sekoja Eiropas Komisijas (EK) solījumam iekļaut robežvērtību pārskatīšanas klauzulu, turklāt Komisija iesniegusi arī tiesību akta priekšlikumu ar mērķi ilgtermiņā mainīt automobiļu tipu apstiprināšanas procedūru Eiropas Savienībā (ES).
Lasīt tālāk
ES Komisijai ir jāatsauc piešķirtā atļauja lietot pārtikā un dzīvnieku barībā ģenētiski modificētās sojas pupas, kas ir izturīgas pret glifosāta herbicīdiem, teikts Eiropas Parlamenta trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti uzsver, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) glifosātu klasificējusi kā "iespējami kancerogēnu vielu" un ka ES ir atļāvusi lietot ĢMO bez dalībvalstu atbalsta.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai (ES) ir jāpārvar paralizējošās bailes un šķelšanās, lai tā varētu efektīvi pārvaldīt migrāciju un bēgļu plūsmas, teica daudzi no EP deputātiem, kas piedalījās otrdienas plenārsesijas debatēs ar Nīderlandes prezidentūru un ES Komisiju. Lai nosargātu Šengenas zonu, būtiska ir ES ārējo robežu efektīva aizsardzība, viņi teica. Daži arī aicināja uz neiecietību pret rasismu un vardarbīgiem uzbrukumiem, kas vērsti pret migrantiem un bēgļiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdien balsojumā apstiprināja tiesību aktus ar mērķi izveidot “Eiropas platformu“ nedeklarēta darba apkarošanai, kas pastiprinātu sadarbību starp ES dalībvalstu darba lietu ministrijām, ES arodbiedrībām un darba devēju apvienībām, lai kopīgi risinātu problēmu, kas kaitē ES ekonomikai un kropļo ES darba tirgu. Nedeklarētās ekonomikas īpatsvars sasniedz 18% no ES iekšzemes kopprodukta.
Lasīt tālāk
Krievijai ir jāpārtrauc tiešā un netiešā iesaiste konfliktos Gruzijas, Moldovas un Ukrainas teritorijās un jābeidz stāties ceļā šo valstu izvēlētajam ceļam uz ES, saka EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā, kurā izvērtē trīs kaimiņvalstu reformu progresu, kopš spēkā stājušies asociācijas un brīvās tirdzniecības nolīgumi ar ES. Viņi arī ieskicē katras valsts galvenās problēmas, apsveic Moldovu ar jaunu valdību un min Nīderlandes 6.aprīļa referendumu par nolīgumu ar Ukrainu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ceturtdienas balsojumā apstiprināja jaunās izmeklēšanas komitejas, kas izmeklēs krāpšanos ar automobiļu izmešu testēšanas ierīcēm, locekļus un darbības jomu. Komitejā darbosies 45 deputāti, kuru vidū ir arī deputāts no Latvijas Krišjānis Kariņš. Komiteja pētīs iespējamo Komisijas un dalībvalstu nolaidību, kuras dēļ nav īstenoti ES noteikumi. Tā 6 mēnešu laikā pēc darba sākšanas sagatavos starpposma ziņojumu un gada laikā — galīgo ziņojumu.
Lasīt tālāk
Trešdien vakarā Eiropas Parlaments atjaunoja ES noteikumus par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem (piem., glābšanas vestes vai velosipēdu ķiveres), gāzes iekārtām (no prīmusiem līdz boileriem) un trošu ceļu iekārtām (kā funikulieri vai gaisa tramvaji). Trīs regulas, kurām neoficiāli piekrituši arī ES dalībvalstu ministri, paredz harmonizētus noteikumus, kas vērsti uz labāku lietotāju aizsardzību, vienlaikus samazinot birokrātisko nosacījumu apjomu, kas jāizpilda ražotājiem.
Lasīt tālāk
"Mums ir jāsniedz konkrēti, redzami rezultāti, kas atspēkotu visā Eiropā augošo skepticismu. (..) Dalībvalstu solījumu un vienošanos pildīšanai tagad būtu jākļūst par Eiropas normu. Vienošanās paliek vienošanās", teica Nīderlandes premjers Marks Rute Nīderlandes prezidentūras uzsākšanas debatēs trešdien.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā lēma izmantot savas veto tiesības un bloķēt Komisijas noteikumus, kas joprojām ļautu zīdaiņu pārtikai saturēt līdz pat trim reizēm vairāk cukura, nekā to rekomendē Pasaules Veselības organizācija (PVO). Deputāti noraidīja ierosinātos deleģētos noteikumus, kuros pieļaujamais cukura sastāvs bija atstāts iepriekšējā līmenī, raizējoties par to, ka tas neļautu pietiekami pasargāt bērnus no aptaukošanās.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien balsojumā atbalstīja Latvijas pievienošanos ES automobiļu reģistrācijas datu automātiskās apmaiņas sistēmai. Transportlīdzekļu reģistrācijas datu apmaiņu veiks, lai novērstu un izmeklētu noziedzīgus nodarījumus un terorismu. ES dalībvalsti šajā sistēmā uzņem tikai pēc tam, kad tā pieņēmusi noteiktus datu aizsardzības noteikumus.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijas lēmums sākt dialogu ar Polijas pārvaldi par tiesiskuma un preses brīvības jautājumiem tika kaismīgi apspriests plenārsesijas debatēs otrdien, piedaloties Polijas premjerministrei Beātai Šidlo. Dažu politisko grupu vadītāji kritizēja viņas vadīto valdību par demokrātijas pārkāpumiem, kamēr citi piekrita viņas apgalvojumiem, ka Polijā tiesiskuma principi nav pārkāpts.
Lasīt tālāk
Ģeobloķēšana – prakse, kad patērētāja IP adreses, pasta adreses vai kredītkartes izdošanas valsts dēļ viņam liegta piekļuve precēm vai pakalpojumiem, ir nepamatota, un tā ir jāpārtrauc, saka Eiropas Parlaments otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Eiropas Komisijai nekavējoties jāiesniedz solītie sešpadsmit tiesību aktu ierosinājumi vienotā digitālā tirgus un inovācijas stimulēšanai, saka deputāti.
Lasīt tālāk
Pirmdien vakarā Eiropas Parlamenta deputāti ar iekšējā tirgus komisāri Elžbetu Bienkovsku apsprieda priekšlikumu paaugstināt pieļaujamo slāpekļa oksīdu (NOx) izmešu apjomu līdz 110%, pēc tam, kad stāsies spēkā izmešu līmeņa testēšanas procedūra reālās braukšanas apstākļos. EP par to balsos nākamajā plenārsesijā.
Lasīt tālāk
Uzņēmumiem, kas sniedz sabiedrībai svarīgus pakalpojumus, piemēram, enerģētikas, transporta, finanšu un veselības aprūpes nozarēs, vai arī digitālo pakalpojumu - meklētājprogrammas, datu uzglabāšana (mākoņdatošana) u.c. - sniedzējiem, turpmāk būs jārīkojas, lai uzlabotu aizsargspējas pret kiberuzbrukumiem. To paredz jaunie noteikumi, par kuriem pērn 7.decembrī Eiropas Parlaments (EP) un ES Padome panāca neformālu vienošanos un kurus šodien apstiprināja EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejā ar 34 balsīm par un 2 pret. Tagad noteikumi vēl ir jāatbalsta EP plenārsesijas balsojumā un ES Padomē.
Lasīt tālāk
Tava ikdiena, bizness, valsts attīstība - Eiropas Parlaments (EP) 2015.gadā pieņēmis daudzus Latvijas iedzīvotājiem būtiskus lēmumus.
Lasīt tālāk
Ņemot vērā nesenās izmaiņas drošības vidē pie ES ārējām robežām, ES dalībvalstīm ir stingrāk jāpiemēro astoņi ES ieroču eksporta kritēriji, saka Eiropas Parlaments ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. Tas uzsver, ka ieroču tirdzniecība nav tiešās ES drošības interesēs, un nedrīkst pieļaut, ka dalībvalsts lēmumus par ieroču eksporta licenču izsniegšanu pieņem, pamatojoties uz politiskiem vai ekonomiskiem apsvērumiem.
Lasīt tālāk
Ceturtdien, 17.decembrī, Eiropas Parlaments atbalstīja īpašas izmeklēšanas komitejas izveidi, kurā darbosies 45 EP deputāti, lai izmeklētu ES noteikumu pārkāpumus saistībā ar automobiļu izmešu testu rezultātu viltošanu un iespējamo ES dalībvalstu un Eiropas Komisijas nespēju nodrošināt ES standartu ievērošanu. Komiteja 6 mēnešu laikā iesniegs starpposma ziņojumu, un 12 mēnešu laikā pēc darba uzsākšanas sagatavos gala ziņojumu.
Lasīt tālāk
Jaunie ES datu aizsardzības tiesību akti, par kuru galīgo redakciju Eiropas Parlaments un ES Padome neoficiāli vienojās otrdien, bet apstiprināja EP Pilsoņu Brīvību komitejā ceturtdienas rītā, radīs vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus datu aizsardzības noteikumus visā Eiropas Savienībā. Tie uzlabo arī tiesisko paredzamību uzņēmējiem un palielina iedzīvotāju uzticēšanos digitālajam vienotajam tirgum. Viens no jaunajiem noteikumiem, piemēram, paredz, ka būs jāsaņem nepārprotama personas piekrišana datu apstrādei, un uzņēmējiem, kas to neievēros, paredzēti stingri naudas sodi.
Lasīt tālāk
Pilnu  INFOGRAFIKU var apskatīt zem šīs saites.
Trešdien pieņemtajā ierosinājumā Eiropas Parlaments norāda vēlamos likumdošanas un politikas soļus, lai uzlabotu uzņēmumu ienākuma nodokļa pārredzamību, koordināciju un saskaņotību ES līmenī. EP iniciatīva ir atbilde 2014. gada novembrī publiskotajai informācijai (Luxleaks) par Luksemburgas šaubīgajiem nodokļu darījumiem ar lieliem starptautiskiem uzņēmumiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai ir jāatsauc izsniegtā atļauja lietot pārtikā un dzīvnieku barībā ģenētiski modificētās kukurūzas šķirni NK603xT25, kas ir noturīga pret glifosāta herbicīdiem, saka EP trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti uzsver, ka Pasaules veselības organizācija glifosātu klasificējusi "varbūtēji kancerogēnu", un mudina Komisiju pārtraukt izsniegt atļaujas ģenētiski modificētām sugām, kamēr nav uzlabota ES atļauju izsniegšanas procedūra.
Lasīt tālāk
ES līderu 17.un 18.decembra samitā jāatbalsta Eiropas robežu un krasta apsardzes dienesta izveidošana un jāpieņem lēmums par ciešāku sadarbību terorisma apkarošanā, teica EP deputāti trešdienas debatēs ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru un Padomes prezidentvalsts pārstāvi Nikolasu Šmitu. Daži EP deputāti uzsvēra vajadzību rīkoties, lai nepieļautu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.
Lasīt tālāk
"Raifs Badavi bija pietiekami drosmīgs, lai izteiktu savu viedokli un stātos pretī viņu barbarismam. Tāpēc viņš tika pērts," 16. decembrī Strasbūrā, saņemot 2015. gada Saharova balvu ieslodzītā Saūda Arābijas cilvēktiesību aktīvista Raifa Badavi vārdā, sacīja viņa sieva Ensafa Haidara. Piešķirot balvu, Eiropas Parlaments godina Raifa Badavi cīņu par vārda un domas brīvību Saūda Arābijā.
Lasīt tālāk
Komisijas priekšlikums pārveidot Frontex aģentūru par Eiropas robežu un krasta apsardzes dienestu, ko steidzamas nepieciešamības gadījumā varētu nodarbināt pat bez attiecīgās dalībvalsts piekrišanas, guva plašu atbalstu Eiropas Parlamenta otrdienas vakara debatēs ar Komisijas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Frānsu Timmermanu un komisāru Dimitri Avramopulu.
Lasīt tālāk
Pilnīga ES elektroenerģijas tīkla integrācija varētu samazināt rēķinus par vismaz 2 EUR/MWh un tādējādi ļaut ES elektrības patērētajiem ap 2030.gadu ietaupīt jau līdz 49 miljardiem EUR gadā līdz 2030.gadam, saka EP deputāti rezolūcijā, ko pieņēma otrdien. Lai sasniegtu šo mērķi, dalībvalstīm vispirms jāveic 150 miljardu EURO ieguldījumu nacionālo elektrotīklu savienošanā.
Lasīt tālāk
ES Enerģētikas savienībai ir jānodrošina iedzīvotāji ar drošu, ilgtspējīgu un cenu ziņā pieejamu enerģiju, saka EP deputāti otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Lai to panāktu, ES dalībvalstīm ir jāsadarbojas, lai ierobežotu atkarību no ārējās enerģijas piegādes, integrējot enerģijas iekšējo tirgu, ierobežojot pieprasījumu un vairāk paļaujoties uz atjaunojamiem energoresursiem
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma izmaiņas noteikumos par preču zīmēm, lai padarītu reģistrāciju lētāku, ātrāku un uzticamāku. Jaunie noteikumi, kam jau piekritusi arī ES Ministru padome, ļaus aizturēt arī viltotu preču tranzītu cauri ES teritorijai.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar jaunāko Eiropas Parlamenta pasūtīto Eirobarometra aptauju, arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka mūsu valsts ir guvusi labumu no dalības ES. Šādu viedokli pauduši 66% respondentu, kas ir par 6 procentpunktiem vairāk nekā vidēji ES. Turklāt salīdzinājumā ar 2013.gada jūniju tā domā par 9 procentpunktiem vairāk Latvijas iedzīvotāju. Pieaugusi arī Latvijas iedzīvotāju interese par ES poliskajiem procesiem – tas ir svarīgi 57% (+ 15 procentpunkti salīdzinājumā ar 2013.g.jūniju), kas ir vairāk nekā vidēji ES (54%) un viens no straujākajiem kāpumiem Eiropā.
Lasīt tālāk
Teroristu uzbrukumi Parīzē vēlreiz atgādinājuši par steidzamo vajadzību pēc koordinētas ES dalībvalstu rīcības, lai novērstu ES iedzīvotāju radikalizāciju un apkarotu terorismu - trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver Eiropas Parlaments. Rezolūcijā izvirzīti konkrēti priekšlikumi visaptverošai cīņai pret ekstrēmismu, kas īpaši jāīsteno cietumos, tiešsaistē, kā arī ar izglītības un sociālās integrācijas palīdzību.
Lasīt tālāk
Politiķu vēlme celt savu akciju vērtību ar izteikumiem, kas pielīdzina bēgļus teroristiem, tikai vairo naidu un maldus, kas savukārt motivē cilvēkus pievienoties teroristu grupējumiem, trešdienas debatēs uzvēra daudzi EP deputāti. Tā vietā, lai ierobežotu Eiropas brīvības un mazinātu toleranci, dalībvalstīm ir jācenšas stiprināt drošība, pastiprinot izlūkdienestu sadarbību un apmaiņu ar datiem. Jāveic ieguldījumi arī cīņai pret terorismu vajadzīgajās prasmēs un tehnoloģijā, teica EP deputāti.
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā EP izklāsta ieteikumus par to, kā panākt taisnīgāku uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošanu visā Eiropas Savienībā. EP deputāti uzskata, ka ES dalībvalstīm ir jāvienojas par kopēju obligātu prasību lielajiem starptautiskajiem uzņēmumiem ziņot par ikvienā dalībvalstī gūto peļņu un maksātajiem nodokļiem, kā arī jāievieš kopēja konsolidēta uzņēmumu ienākuma nodokļa bāze, jānosaka kopējas definīcijas nodokļu terminiem, kā arī jāievieš pārredzamība un publiskums līdz šim slepenajiem dalībvalstu nodokļu nolēmumiem.
Lasīt tālāk
Trešdien Eiropas Parlaments pieņēma Eiropas Savienības budžetu nākamajam gadam, nosakot 2016.gada budžeta izdevumu apjomu - 155 miljardi eiro maksājumu saistībās un 143,9 miljardus eiro faktiskajiem maksājumiem, atbilstoši EP un ES Padomes 15.novembrī panāktajam kompromisam. Sarunās EP sarunvedējiem izdevās panākt vairāk finansējuma bēgļiem un migrācijai, studentu apmaiņas programmai “Erasmus+” un pētniecības un izstrādes programmai “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020).
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs otrdien, 24. novembrī, Strasbūras plenārsēžu zālē paziņoja, ka filma 2015. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvu ieguvusi filma "Mustangs" - Francijas, Vācijas, Turcijas un Kataras kopražojums. Tas ir stāsts par piecām māsām no Turcijas, kam draud izdošana pie vīriem pret pašu gribu, bet kas nolemj savu dzīvi dzīvot pašas un izraujas no tradīcijas jūga.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien vakarā pieņēma oficiālu pieprasījumu mainīt ES vēlēšanu likumu, norādot: 2019.gada Eiropas vēlēšanu kampaņā ir oficiāli jāizvirza ES mēroga kandidāti uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatu. Šiem kandidātiem pašiem jākandidē Eiropas Parlamenta vēlēšanās, un tos oficiāli jāizvirza vismaz 12 nedēļas pirms vēlēšanām.
Lasīt tālāk
Latvijas dzimšanas dienas nedēļā Rīgā notiks LUX Kino balvas dienas - ikvienam valsts iedzīvotājam būs iespēja bez maksas noskatīties trīs ievērojamas filmas, kas izvirzītas Eiropas Parlamenta LUX Kino balvai.
Lasīt tālāk
Tā kā pieaug bezpilota lidaparātu jeb dronu lietošana komerciālām vajadzībām vai hobijam, ir jānodrošina, lai tie neradītu draudus sabiedrības drošībai un personu privātumam, saka EP deputāti rezolūcijas projektā, ko pieņēma ceturtdien.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs un politisko grupu vadītāji 29. oktobrī nolēma 2015. gada Saharova balvu par domas brīvību piešķirt blogerim no Saūda Arābijas Raifam Badavi. Viņš pašlaik izcieš 10 gadu cietumsodu par sociālu, politisku un reliģisku debašu uzsākšanu savā tīmekļa vietnē, kas tika uzskatītas par islāmu zaimojošām. Apbalvošanas ceremonija notiks 16. decembrī Strasbūrā.
Lasīt tālāk
Iespējams, esat jau dzirdējuši par čia sēklām un noni sulu, vai pat pagaršojuši tos. Eiropas Savienībā šos produktus pieskaita pie "jaunās pārtikas" – produktiem, kas pirms 1997. gada nav ievērojamā daudzumā patērēti cilvēku uzturā. Eiropas Parlaments 28. oktobra plenārsesijā ar 359 balsīm par, 202 pret un 127 atturoties pieņēma jaunus noteikumus, kas vienkāršos atļauju izsniegšanu jauniem pārtikas produktiem, tajā pašā laikā saglabājot aizsardzību cilvēku veselībai.
Lasīt tālāk
Trešdien EP deputāti atbalstīja Eiropas Komisijas plānu noteikt stingrākus dalībvalstu ierobežojumus sešām galvenajām atmosfēru piesārņojošām vielām, t.sk., slāpekļa oksīdam, sēra dioksīdam un cieto daļiņu piesārņojumam. Gaisa piesārņojums izraisa 400 000 priekšlaicīgu nāvju gadā. Jaunie ierobežojumi ļautu līdz 2030.gadam ietaupīt arī 40 miljardus eiro izmaksu, ko rada gaisa piesārņojums.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien noraidīja likumprojektu, kas mainītu pašreizējo ģenētiski modificētas pārtikas vai barības pārdošanas un lietošanas regulējumu un ļautu ES dalībvalstīm savās teritorijās ierobežot vai aizliegt ES līmenī atļautas ĢMO pārtikas un barības pārdošanu un lietošanu. EP deputāti pauduši bažas, ka šis tiesību akts varētu nebūt īstenojams praksē vai arī novest pie robežkontroles atjaunošanas starp dalībvalstīm. Viņi aicina Komisiju izstrādāt jaunu priekšlikumu.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstu ministru kopīgais plāns par to, kā nodrošināt apmaiņu ar informāciju par nolēmumiem nodokļu jomā attiecībā uz starptautiskiem uzņēmumiem, ir „zaudēta iespēja” dot prettriecienu agresīvai nodokļu plānošanai, saka Eiropas Parlaments otrdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti pauž sarūgtinājumu par Ekonomikas un finanšu padomes (ECOFIN) 6.oktobra vienošanos, kas nepamatoti ierobežo „automātiskās apmaiņas” direktīvas piemērošanas jomu un liedz Eiropas Komisijas piekļuvi informācijai.
Lasīt tālāk
Automobiļu izmešu testu rezultātu viltošana ir rūpīgi jāizmeklē un atbildīgajiem jāsaņem atbilstošs sods, otrdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Viņuprāt, izmešu testēšanas sistēma ir jāuzlabo: tai jānodrošina atbilstība ES izmešu robežvērtībām, un transportlīdzekļi, kas šīs normas pārsniedz, ir operatīvi jāidentificē. Viņi arī iesaka apsvērt ES līmeņa uzraudzības iestādes izveidošanu.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti apstiprināja noteikumus, kas ceļotājiem, kuri internetā iegādājas „komplekso ceļojumu” (piemēram, aviobiļete + viesnīca + automobiļa noma), piemēros tāda paša līmeņa aizsardzību kā tiem, kuri šādas ceļojumu paketes pērk no ceļojumu aģentūrām. EP deputāti noteikumos ieviesuši papildinājumus, kas paplašina ceļotāju tiesības lauzt līgumu un saņemt izsmeļošu informāciju par to, kam jāuzņemas atbildība sarežģījumos.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments pieņēma jauno telekomunikāciju tiesību aktu paketi, kas no 2017.gada jūnija vairs neļaus piemērot viesabonēšanas uzcenojumu, iedzīvotājam lietojot mobilo tālruni citā ES dalībvalstī. Jaunie noteikumi nodrošina arī vienlīdzīgas tiesības uz piekļuvi internetam.
Lasīt tālāk
Turpinot tradīcijas, Latvijas iedzīvotāju astoņi ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti atskaitās par sava darba prioritātēm un konkrētiem rezultātiem Latvijai EP jaunā sasaukuma (2014.-2019.) pirmā gada laikā - tas darbu sāka 2014.gada jūlijā.
Lasīt tālāk
Visi Latvijas jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem aicināti piedalīties Eiropas mēroga projektā - Kārļa Lielā balva 2016. Konkursa mērķis ir ES mērogā iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.
Lasīt tālāk
Svinīgā ceremonijā Eiropas Parlamentā Briselē, piedaloties augstām EP amatpersonām, sveikti 2015.gada Eiropas Pilsoņu balvas laureāti, t.sk. laureāte no Latvijas - labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Kopumā svinīgajā ceremonijā sveikti 47 Eiropas Pilsoņu balvas laureāti no ES dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar jaunāko Eiropas Parlamenta pasūtīto Eirobarometra aptauju, vidēji 66% respondentu ES uzskata, ka lēmumi par migrāciju vairāk jāpieņem ES līmenī, nevis nacionālo valdību līmenī. Latvijā šādu viedokli paudusi vairāk nekā puse aptaujāto - 52%.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ANO klimata sarunās Parīzē ir jāpanāk apņemšanās līdz 2030.gadam par 40% samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus, un palielināt finansējumu klimatam, EP norāda trešdien vakarā pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti iesaka novirzīt EU oglekļa dioksīda tirgus ienākumus klimata finansēšanai, savukārt aviācijas un kuģniecības nozarēm līdz 2016.gada beigām sākt pasākumus izmešu samazināšanai.
Lasīt tālāk
Pirmais Jaunatnes dienu pasākums (European Youth Event - EYE) 2014. gada maijā Strasbūrā pulcēja tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas un ļāva dalīties ar idejām par Eiropas nākotnes uzlabošanu. Vēlāk jauniešu idejas tika apkopotas un iesniegtas Parlamenta komitejās. Jaunatnes dienas atgriežas ar 2016. gada izlaidumu. Reģistrējies jau tagad!
Lasīt tālāk
ES jaunie noteikumi par maksājumu pakalpojumiem varētu turpmāk mazināt to izmaksas, ļaujot tirgū ienākt jauniem dalībniekiem, kas piedāvā klienta vārdā veikt maksājumu ar mobilo vai tiešsaistes rīku starpniecību. Atjauninātos noteikumus EP deputāti pieņēma ceturtdienas balsojumā. Noteikumi, kam neoficiāli piekritušas arī dalībvalstis, uzlabos arī maksājumu pakalpojumu drošību, atrunājot datu aizsardzības un finansiālās atbildības noteikumus, kas jāievēro visiem tiešsaistes maksājumu pakalpojumu nodrošinātājiem.
Lasīt tālāk
Trešdienas vakarā EP deputāti debatēs ar ES enerģētikas komisāru Migelu Kaneti un Luksemburgas prezidentūras pārstāvi Nikolasu Šmitu pauda bažas par nesen paziņotajiem Gazprom un vairāku Eiropas enerģētikas uzņēmumu plāniem dubultot Nord Stream gāzes vada jaudu.
Lasīt tālāk
Francijas prezidents Fransuā Olands un Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien oficiāli uzrunāja Eiropas Parlamentu, pēc tam uzklausot EP politisko grupu vadītāju replikas par pašreizējo stāvokli Eiropas Savienībā, kas saskaras ar vēl nebijušiem izaicinājumiem.
Lasīt tālāk
Trešdienas balsojumā Eiropas Parlaments atbalstīja jaunus ES sēra dioksīda un slāpekļa oksīda izmešu ierobežojumus no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām, ko izmanto, piemēram, elektrības ražošanai vai dzīvojamo ēku apkurei. Noteikumus neoficiāli jau atbalstījuši arī ES dalībvalstu ministri. Jomās, kur šie izmeši pārkāpj ES gaisa kvalitātes standartus, ES dalībvalstīm būs jāizvērtē iespēja noteikt stingrākus ierobežojumus.
Lasīt tālāk
Pēc šodienas balsojuma Eiropas Parlamentā turpmāk vairāk iedzīvotāju un mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) varēs izmantot vienkāršotu ES procedūru, lai risinātu pārrobežu strīdus par nelielām naudas summām. Šīs izmaiņas, kas vēl oficiāli jāapstiprina ES dalībvalstu ministriem, paaugstina vienkāršotajai procedūrai pakļautās “nelielās summas” griestus - no 2000 eiro uz 5000 eiro.
Lasīt tālāk
Foto: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas arhīvs;
Siguldas novada pašvaldība;
Rēzeknes pilsētas pašvaldība.
ES līmenī jāaizsargā ne vien tradicionālās receptes un pārtikas produkti, bet arī reģionālas un vietējas nozīmes nelauksaimnieciski un amatnieku produkti, kuru izgatavošanas pamatā ir tradicionālas prasmes vai zināšanas (kā, piemēram, Latgales keramika vai Baldones dūņas u.c.). To Eiropas Parlaments pieprasa otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Tas palīdzētu ekonomikai, veicinātu tūrismu, stiprinātu patērētāju uzticēšanos, kā arī palīdzētu saglabāt kultūras mantojumu un tradicionālās prasmes.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments ārkārtas balsojumā ceturtdien atbalstīja priekšlikumu pārcelt 120 000 patvēruma meklētāju no Grieķijas, Itālijas un Ungārijas uz citām ES dalībvalstīm.
Lasīt tālāk
Ģeogrāfiskās izcelsmes aizsardzība vajadzīga arī reģionālas un vietējas nozīmes nelauksaimnieciskām precēm un amatnieku produktiem, kuru izgatavošanas pamatā ir tradicionālas zināšanas un metodes. Tas ļautu vairāk aizsargāt vietējo kultūras mantojumu, kā arī veicinātu izaugsmi, pieņemtajā rezolūcijā norāda EP Juridisko lietu komitejas deputāti. EP deputāti mudina Komisiju cik vien drīz iespējams ierosināt Eiropas instrumentu nelauksaimniecisku produktu ģeogrāfisko norāžu aizsardzībai.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments prasa ES Padomei izveidot sarakstu ar Krievijas amatpersonām, kuras atbildīgas par Igaunijas virsnieka Estona Kohvera, Ukrainas lidotājas Nadjas Savčenko, kinorežisora Oļega Sencova un aktīvista Oleksandra Kolčenko nolaupīšanu un nelikumīgo notiesāšanu, un sarakstā iekļautajām amatpersonām noteikt ES vīzu izsniegšanas aizliegumu un iesaldēt viņiem vai viņu ģimenes locekļiem piederošos finanšu aktīvus Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments šodienas balsojumā Strasbūrā atbalstīja ārkārtas pasākumus pirmo 40 000 patvēruma meklētāju pārvietošanai no Itālijas un Grieķijas uz citām ES dalībvalstīm. Tas notika īsi pēc tam, kad Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Junkers uzrunā "Par stāvokli Eiropas Savienībā" paziņoja par nākamo ārkārtas pasākumu 120 000 bēgļu pārvietošanai, sarakstu ar "drošajām" bēgļu izcelsmes valstīm, uz kurām patvēruma meklētājus drīkstētu sūtīt atpakaļ, kā arī saistošu ilgtermiņa mehānismu bēgļu pārcelšanai.
Lasīt tālāk
"Pašlaik galvenā prioritāte ir bēgļu krīzes atrisināšana," šodien Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā, uzstājoties ar savu pirmo runu par stāvokli Eiropas Savienībā (ES), sacīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. "ES apdraud migrācija, ekonomikas krīze un kari tās kaimiņu apgabalos – mums jāsniedz savs ieguldījums šo izaicinājumu risināšanā," atklājot debates sacīja EP priekšsēdētājs Martins Šulcs.
Lasīt tālāk
ES Padomes ierosinājums samazināt 2016.gada budžetu, atņemot finansējumu migrācijai, vājinot pētniecības nozari un arī ES ietekmi pasaulē, ir nepieņemams un nekonsekvents, teica EP deputāti debatēs pēc tam, kad Luksemburgas prezidentūra bija Parlamentu iepazīstinājusi ar dalībvalstu kopīgo nostāju par ES budžeta projektu 2016.gadam. Budžeta apjoms ir līdzvērtīgs vienam procentam no ES nacionālā kopienākuma.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments otrdienas balsojumā prasa Komisijas sākotnēji ierosināto lauksaimniecības dzīvnieku klonēšanas aizliegumu paplašināt, un noteikt arī klonēto lauksaimniecības dzīvnieku pēcteču un no viņiem iegūto produktu aizliegumu un importu Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk
Topošajiem priekšlikumiem par ES autortiesību likumu reformu digitālajā laikmetā jānodrošina taisnīgs līdzsvars starp autoru un patērētāju interesēm, teica EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi aicināja uzlabot piekļuvi tiešsaistes saturam pāri dalībvalstu robežām, vienlaikus atzīstot teritoriālo (ģeogrāfiski ierobežoto) licenču nozīmi īpaši attiecībā uz televīziju un filmu uzņemšanu.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai jāsāk efektīvāk lietot dabas resursus. Līdz 2030. gadam palielinot resursu produktivitāti par 30%, ES IKP varētu pieaugt gandrīz par 1%, un radīt papildus 2 miljonus pastāvīgu darba vietu, norāda EP deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā. Šim nolūkam ES jānosaka mērķi atkritumu apjoma samazināšanai, jāuzlabo Ekodizaina direktīva, un jāmazina saikne starp izaugsmi un resursu patēriņu. Deputāti aicina Eiropas Komisiju līdz 2015. gada beigām iesniegt atbilstošus likumprojektus.
Lasīt tālāk
Lieliem un biržas sarakstos iekļautiem uzņēmumiem būtu jāatklāj ikvienā dalībvalstī gūtā peļņa, maksātie nodokļi un saņemtās valsts subsīdijas, Eiropas Parlaments pieprasa trešdien apstiprinātajā direktīvas projektā. EP deputāti vēlas uzlabot pārredzamību nodokļu jomā un veicināt to, lai akcionāri uzņemtos ilgtermiņa atbildību par uzņēmumu darbību, kā arī spētu ietekmēt uzņēmumu vadības atalgojumu.
Lasīt tālāk
ES tirdzniecības nolīgumam ar ASV ir jādod ES uzņēmējiem vairāk piekļuves ASV tirgum, bet tas nedrīkst pazemināt Eiropas Savienības standartus - datu aizsardzības, pārtikas drošības un citās jomās, saka EP deputāti šodien pieņemtajā rezolūcijā. Viņi pieprasa privātās arbitrāžas sistēmu (ISDS) investoru un valstu strīdu risināšanai aizvietot ar jaunu mehānismu, kurā darbojas publiski iecelti tiesneši, un kas pakļauta pārredzamības prasībām.
Lasīt tālāk
Grieķijas premjerministra Alekša Cipra klātbūtnē Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien piedalījās karstās debatēs par to, kā risināt Grieķijas krīzi. Daži EP deputāti kritizēja premjeru par konkrētu priekšlikumu trūkumu, taču citi slavēja viņa nostāju un daži pat aicināja uz Grieķijas izstāšanos no eirozonas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdienas balsojumā apstiprināja ar ES ministriem panākto vienošanos par ES siltumnīcefekta gāzu emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS) reformu. Reformas mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda izmešu kredītpunktu pārpalikumu ETS sistēmā, lai paaugstinātu cenu par piesārņošanas tiesībām. Jaunā ETS tirgus stabilitātes rezerves sistēma darbu sāks 2019. gadā.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir jāpalīdz lauksaimniekiem gūt taisnīgākus ienākumus, salīdzinājumā ar citiem pārtikas piegādes ķēdes dalībniekiem, jāievieš rīki, kas ļautu noturēties tirgus svārstībās, un jāpalīdz atrast jauns eksporta tirgus produktiem, kurus importa aizlieguma dēļ vairs nevar realizēt Krievijas tirgū, saka EP deputāti divās rezolūcijās, ko pieņēma otrdien. Viņi arī aicina dalībvalstis vairāk stimulēt lauksaimniekus uz spēku apvienošanu ražotāju organizācijās.
Lasīt tālāk
Jūnija beigās Latvija nodeva ES Padomes prezidentūras stafeti Luksemburgai. Šodien, atklājot plenārsesijas debates Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Latvijas ministru prezidente Laimdota Straujuma sacīja, ka Latvijas pirmā prezidentūra notikusi izaicinājumu pilnā un dinamiskā periodā. Dzīve ienesa savas korekcijas sākotnēji uzstādītajās prioritātēs:"Teroristu uzbrukumi un humanitārā krīze pie Eiropas robežām prasīja nekavējošu Eiropas Savienības rīcību. Savukārt, šobrīd visu domas ir par Grieķiju." Debatēs, kurās piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers, EP deputāti izteica savu viedokli arī par Grieķijas krīzi.
Lasīt tālāk
Otrdien 9:30 (LV laiks) Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar mūsu valsts premjeri Laimdotu Straujumu ("Vienotība") pārrunās Latvijas Prezidentūras ES Padomē rezultātus. EP politisko grupu novērtējumi sekos, bet - kā šo pusgadu vērtē pašas Latvijas eiroparlamentārieši.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments (EP) atbalstījis Eiropas Komisijas (EK) novembrī iesniegto €315 miljardu "Junkera investīciju plānu", kura mērķis ir veicināt dzīvotspējīgu ieguldījumu finansēšanu Eiropā. Likumdošanas sarunās ar ES Padomi EP izdevās pielāgot fonda finansēšanas struktūru, panākt ietekmi uz fonda vadītāju izraudzīšanos un nodrošināt vairāk demokrātiskās pārredzamības.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments pauž nožēlu, ka nesenās apsūdzības par korupciju starptautiskajā futbola federācijā FIFA ir nopietni iedragājušas starptautiskā futbola reputāciju. Ceturtdien pieņemtajā ziņojumā EP deputāti pieprasa pilnīgu neiecietību pret korupciju futbolā uzsverot, ka steidzami vajadzīgas padziļinātas strukturālas reformas FIFA organizācijā.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieprasīja Komisijai izvērtēt stāvokli Ungārijā un izveidot ES mehānismu, lai uzraudzītu demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību ievērošanu dalībvalstīs. Nāvessoda atjaunošana Ungārijā pārkāptu ES Līgumus un Pamattiesību Hartu, savukārt Ungārijas valdības uzsāktā aptauja par migrāciju ir tendencioza, maldinoša un neobjektīva, uzskata EP deputāti.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai ir būtiski jāpārvērtē tās attiecības ar Krieviju, ko smagi iedragājis Krievijas tīšais demokrātisko principu, pamattiesību un starptautisko tiesību pārkāpums, kā arī vardarbība pret kaimiņvalstīm un to politiskā destabilizācija, norāda EP deputāti trešdien pieņemtajā rezolūcijā. Eiropas Savienībai tagad jāizstrādā nevardarbīgs ārkārtas rīcības plāns, lai radītu pretsvaru agresīvajai un šķeltnieciskajai politikai.
Lasīt tālāk
Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 47 šāgada balvas laureātus no visas ES: no Latvijas tā piešķirta labdarības fonda Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai. Balvu pasniedz pilsoņiem un organizācijām par izciliem sasniegumiem, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un ciešāku integrāciju, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu.
Lasīt tālāk
Topošajam ES un ASV tirdzniecības nolīgumam ievērojami jāpalielina ES uzņēmēju piekļuve ASV tirgum, bet nav pieļaujami kompromisi attiecībā uz ES standartiem. Tas nedrīkst ierobežot ES, dalībvalstu un pašvaldību tiesības uz regulējumu sabiedrības interesēs, pauž Eiropas Parlamenta (EP) Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti rekomendācijā, ko pieņēma ceturtdienas vakarā. Viņi arī pieprasa reformēt un uzlabot investoru un valstu strīdu risināšanas mehānismu.
Lasīt tālāk
Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija 2015. gada Eiropas Pilsoņu balvai apstiprinājusi labdarības fonda ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu. "Cilvēki kā Rūta Dimanta latviešiem liek justies vienotiem. Viņas veikums kalpo kā ievērojams pierādījums tam, kā apvienot sabiedrību un atvērt cilvēku sirdis cēliem mērķiem," uzsver nacionālās žūrijas pārstāvji, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.
Lasīt tālāk
Kad pirms diviem gadiem mēs tikāmies pēdējā Austrumu partnerības samitā Viļņā, neviens nevarēja paredzēt tālākos dramatiskos notikumus. Krimas nelegālā aneksija ir satricinājusi Eiropas drošības arhitektūru, un konflikts Austrumukrainā turpina būtiski ietekmēt mūsu attiecības ar Krieviju. Tomēr laikā starp pasākumiem Viļņā un Rīgā viena lieta ir mainījusies: krietni uzlabojusies ES kopējā spēja reaģēt uz cilvēku cerībām par labāku nākotni un izaicinājumiem reģionā.
Lasīt tālāk
Uzņēmumi, kas Eiropas Savienībā importē alvu, tantalu, volframu un zeltu no konfliktu skartām un augsta riska teritorijām, jāpakļauj ES sertifikācijas procesam, lai nodrošinātu, ka ES līdzekļi neveicina bruņotus konfliktus un cilvēktiesību pārkāpumus pasaulē, norāda EP deputāti trešdien pieņemtajos ierosinājumos likumprojektam, ko atbalstīja ar 402 balsīm par, 118 pret un 171 atturoties.
Lasīt tālāk
Uzņēmumu faktiskie īpašnieki būs jāreģistrē ES dalībvalstu centrālajos reģistros, kas būs pieejami gan kompetentajām iestādēm, gan personām, kam ir likumīga interese par šo informāciju, piemēram, pētnieciskajiem žurnālistiem. To paredz trešdien apstiprinātā vienošanās starp Eiropas Parlamentu un ES Padomi. Jaunās direktīvas mērķis ir cīnīties pret noziegumiem nodokļu jomā un teroristu organizāciju finansēšanu. Apstiprināti arī jaunie noteikumi, kas uzlabos naudas līdzekļu pārvedumu izsekojamību.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti pieņēma rezolūciju, kurā ierosina pasākumus pacientu drošības uzlabošanai Eiropas Savienībā, risinot cilvēku un dzīvnieku pieaugošo rezistenci pret antibiotikām un novēršot "nevēlamos notikumus" veselības aprūpes laikā, piemēram, slimnīcās iegūtām infekcijām, kas skar 8-12% pacientu ES slimnīcās.
Lasīt tālāk
Par demokrātijas veicināšanu, kā arī Eiropas Parlamenta (EP) padarīšanu daudz redzamāku, dzirdamāku un saprotamāku, ceturtdien, 14. maijā, Āhenē, Vācijā, šā gada Kārļa Lielā balva tika pasniegta EP Prezidentam Martinam Šulcam. Tāpat novērtēta viņa loma t.s. Spitzenkandidaten* procesā pirms 2014. gada EP vēlēšanām.
Lasīt tālāk
2015. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā kā uzvarētājs godināts Luksemburgas Universitātes studentu projekts "@RealTime WW1", kas sociālajā tīklā Twitter publicē ierakstus par I Pasaules karu. Balvā jaunieši ieguva 5000 eiro. No Latvijas uz balvu pretendēja BEST - Riga organizētais "Eiropas BEST inženieru sacensības 2014" fināls.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs piedalīsies Austrumu partnerības samitā Rīgā, 21. un 22. maijā, lai paustu EP viedokli par Austrumu partnerības politikas nākotnes virzienu.
Lasīt tālāk
Ceļotāji, kas paši internetā komplektē savas brīvdienas, saņems tādu pašu aizsardzību kā tie, kas iegādājas ceļojumus no tradicionālajiem ceļojumu aģentiem, - šādu vienošanos panākuši Eiropas Parlaments (EP) un ES Padome.
Lasīt tālāk
Eiropas Savienībai jādara viss iespējamais, lai novērstu jaunas traģēdijas Vidusjūrā. Tai jāpaplašina operācijas “Triton” pilnvaras, lai tā varētu veikt meklēšanu un glābšanu visā ES piederošajā Vidusjūras daļā, norāda EP trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti prasa arī saistošas kvotas patvēruma meklētāju sadalei starp ES dalībvalstīm, lielākas iemaksas pārvietošanas programmās, vairāk sadarbības ar trešām valstīm un stingrākus pasākumus pret cilvēku kontrabandistiem.
Lasīt tālāk
Pateicoties Eiropas Sociālā fonda noteikumu grozījumiem, ko trešdien apstiprināja EP, dalībvalstis 2015. gadā varēs saņemt ES finansējumu miljarda eiro apmērā, lai 650 000 jauniešu varētu iesaistīt darba tirgū. Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai piešķirtais finansējums papildinās Eiropas Sociālā Fonda līdzekļus 20 dalībvalstu reģionos, kur jaunatnes bezdarbs pārsniedz 25%.
Lasīt tālāk
Eiropas Komisijai vēlākais 2016.gadā jāiesniedz priekšlikums noteikumiem par uzturvērtības un sastāvdaļu norādīšanu uz alkoholisku dzērienu etiķetēm, prasa Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti aicina pieņemt jaunu ES stratēģiju alkohola jomā, kas vērstos pret alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū, braukšanu alkohola reibumā un alkohola lietošanu grūtniecības laikā.
Lasīt tālāk
Otrdien EP deputāti atbalstīja likumprojektu ar mērķi ierobežot biodegvielas ražošanu no šim nolūkam īpaši audzētiem kultūraugiem, kas paātrinās pāreju uz alternatīvām biodegvielas ražošanas metodēm, Likuma mērķis ir mazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus, ko netieši rada tas, ka arvien vairāk lauksaimniecības platību atvēl biodegvielas graudaugu audzēšanai.
Lasīt tālāk
Parlaments otrdien apstiprināja daudzgadu pārvaldības plānu Baltijas mencas, brētliņas un reņģes krājumu apsaimniekošanai. Šis ir pirmais plāns, ko pieņems, īstenojot kopējo zivsaimniecības politiku (KZP), kas stājās spēkā 2014.gadā. Tas vairāk balstīts ilgtermiņa pārvaldībā, nevis ikgadējos plānos, lai arī zvejnieki varētu labāk plānot savu uzņēmējdarbību.
Lasīt tālāk
Jaunajā ES meža stratēģijā uzsvars ir jāliek uz mežu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, atbalstot izejvielu efektīvu izmantošanu un veicinot meža nozares konkurētspēju, lai radītu jaunas darbavietas, teikts neleģislatīvajā rezolūcijā, kuru Eiropas Parlaments pieņēma otrdien.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar šodien Eiropas Parlamentā apstiprinātajiem noteikumiem ES dalībvalstīm būs krasi jāsamazina visbiežāk izplatīto un piesārņojošāko plastmasas maisiņu patēriņš.
Lasīt tālāk
Saskaņā ar Eiropas Parlamenta šodienas balsojumu, no 2018. gada 31. marta visos jaunajos vieglo auto un mikroautobusu modeļos būs jāiebūvē avārijas zvanu ierīces, kas automātiski brīdina glābšanas dienestus par negadījumu (eCall). Eiropas Savienībā ceļu satiksmes negadījumi 2014. gadā ir paņēmuši 25,700 dzīvību. Jaunā ierīce varētu samazināt šo skaitu par 10% gadā.
Lasīt tālāk
Tā kā oglekļa monoksīds var nogalināt, gāzes plītis būtu jāuzstāda un jāuztur kārtībā profesionāļiem, savukārt uz virtuves cimdiem nav jāattiecina ES drošības noteikumi, ja vien tie nav marķēti kā "aizsargājoši". Šādu viedokli ceturtdienas vakara balsojumā pauda Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas deputāti.
Lasīt tālāk
Armēnijai un Turcijai jāizmanto genocīda atceres simtgadei veltītie pasākumi, lai atjaunotu diplomātiskās attiecības, atvērtu robežu un liktu pamatu ekonomiskajām attiecībām, saka Eiropas Parlaments (EP) trešdien vakarā pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti uzsver, ka Turcijai ir jāatzīst genocīds, lai tādējādi “liktu pamatu patiesam turku un armēņu izlīgumam”, kā arī pauda atbalstu pāvesta Franciska 12. aprīļa uzrunai par armēņu genocīdu.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta (EP) Veselības komiteja otrdien vakarā vienojusies par ierosinājumiem pacientu drošības uzlabojumiem, tostarp - ar inovācijām un atbildīgākām ārstēšanas metodēm cīnīties pret pieaugošo mikrobu rezistenci pret cilvēku un veterinārajām antibiotikām.
Lasīt tālāk
Tā kā 2014. gadā stājās spēkā jaunā Kopējā zivsaimniecība politika (KZP), Eiropas Parlamenta Zivsaimniecības komitejas locekļi otrdien, 31. martā, apstiprināja pirmo ilgtermiņa plānu zvejošanas uzraudzībai un kontrolei. Tas attiecas uz mencu, brētliņu un reņģu zvejniecību Baltijas jūrā un dod lielākas iespējas zvejniekiem prognozēt izmaiņas.
Lasīt tālāk
ES dalībvalstīm ir pārredzamāk jāpieņem lēmumi par nodokļiem, jo netaisnīgas nodokļu sistēmas kropļo konkurenci starp uzņēmumiem un var izraisīt arī netaisnīgu konkurenci starp dalībvalstīm, brīdināja EP deputāti trešdienas vakara debatēs ar nodokļu komisāru Pjēru Moskovisi.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta deputāti trešdien vēlu vakarā atbalstīja priekšlikumu aizdot Ukrainai €1,8 miljardus, lai palīdzētu tai segt steidzamus izdevumus, kuriem trūkst līdzekļu valsts budžetā. Naudu aizdevumam Eiropas Savienība aizņemsies starptautiskajos finanšu tirgos un pēc tam aizdos to tālāk Ukrainai. Līdzekļus izmaksās apmaiņā pret Ukrainas apņemšanos risināt strukturālās problēmas, kas daļēji izraisījušas pašreizējo krīzi.
Lasīt tālāk
Šī gada Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas uzvarētājs ir BEST-Riga organizētais "Eiropas BEST inženieru sacensības 2014" fināls, kas pērn augustā Rīgā pulcēja 116 labākos inženierzinātņu studentus no visas Eiropas. BEST-Riga maijā pārstāvēs Latviju Kārļa Lielā balvas konkursa finālā Āhenē, pretendējot uz vienu no trim galvenajām balvām attiecīgi 5000, 3000 un 2000 eiro apmērā.
Lasīt tālāk
Šonedēļ Euronest Parlamentārās asamblejas ceturtajā kārtējā sesijā Erevānā, Armēnijā, Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar Austrumu sadarbības valstu deputātiem diskutēs par EP atbildes rīcību saistībā ar notiekošajām radikālajām izmaiņām Eiropas Savienības austrumu kaimiņvalstīs, ko radījusi Krievijas agresija Ukrainā un ar Ukrainu, Moldovu un Gruziju noslēgtie ES asociācijas līgumi. Latviju šajā sesijā pārstāvēs EP deputātes Sandra Kalniete un Tatjana Ždanoka.
Lasīt tālāk
EP deputāti prasa veikt neatkarīgu starptautisku Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības izmeklēšanu, teikts rezolūcijā, ko EP pieņēma ceturtdien. Deputāti to nosauca par "nozīmīgāko politisko slepkavību Krievijas jaunāko laiku vēsturē" un pauž nopietnas bažas par demokrātijas stāvokli un cilvēktiesībām Krievijā, kas kļūst par valsti, ko raksturo "represijas, naida kurināšana un bailes".
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā Parlaments aicina ieguldīt vairāk pūļu, lai izmeklētu bērnu seksuālu izmantošanu tiešsaistē, sauktu pie atbildības pārkāpējus, aizsargātu cietušos un dzēstu nelikumīgu interneta saturu. Deputāti uzsver, ka ES datu aizsardzības reforma paredz izmaiņas, kas ļaus efektīvāk aizsargāt bērnu tiesības tiešsaistē. Vairāk nekā 80 % upuru ir jaunāki par 10 gadiem.
Lasīt tālāk
Lai nodrošinātu vīriešu un sieviešu patiesu līdztiesību, jāmaina sabiedrības pārvaldes metodes, saka Eiropas Parlaments rezolūcijā, ko pieņēma otrdien ar 441 balsīm par, 205 pret un 52 atturoties. Neraugoties uz uzlabojumiem dažās jomās, vēl daudz jāpaveic, lai nodrošinātu patiesi vienādu atalgojumu, likvidētu "karjeras griestus" sievietēm, sniegtu iespēju līdzsvarot darbu un privāto dzīvi, risināt vecāku atvaļinājumus, kā arī aizsargāt sieviešu piekļuvi kontracepcijai un abortam.
Lasīt tālāk
EP deputāti otrdien pieņēma noteikumus, kas ļaus projektēt "apaļīgāka" dizaina kravas automobiļus, kā arī ievieš svara un garuma "atlaides", ja kravas pārvadātājs izmanto alternatīvās degvielas dzinējus vai veic videi draudzīgākos intermodālos pārvadājumus. Par jaunajiem noteikumiem EP jau vienojies ar Padomi Itālijas prezidentūras laikā pagājušā gada decembrī.
Lasīt tālāk
Komisijas maksu, ko bankas iekasē no mazumtirgotāja par maksājumu ar karti apstrādi, turpmāk ierobežos ES mēroga "griesti", lēma Eiropas Parlaments otrdienas balsojumā. "Griesti" būs spēkā uz komisijas maksu par maksājumu karšu darījumiem gan citās ES dalībvalstīs, gan vienas dalībvalsts robežās, un tie samazinās izmaksas arī pircējiem.
Lasīt tālāk
Latvijas iedzīvotāji jūtas salīdzinoši labi informēti par Eiropas Parlamenta (EP) darbu un aktualitātēm, liecina jaunākā Eirobarometra aptauja. Tā atzinuši 35% respondentu, kas ir par 5 procentpunktiem labāks rādītājs nekā visā Eiropas Savienībā (ES) kopumā. 76% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzina, ka ir dzirdējuši par EP no masu medijiem, šajā rādītājā krietni pārsniedzot vidējo līmeni ES (58%).
Lasīt tālāk
Parlaments ceturtdien pieņēma lēmumu izveidot īpašu parlamentāro komiteju, kas izvērtēs ES dalībvalstu lēmumus nodokļu jomā un citus “līdzīga rakstura” pasākumus, kā arī nāks klajā ar atzinumiem un ierosinājumiem. Komitejā būs 45 deputāti un tā sākotnēji izveidota uz sešiem mēnešiem.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments trešdien pieņēma grozījumus direktīvā par dalībvalstu apmaiņu ar satiksmes noteikumu pārkāpēju datiem, kas paredz autovadītājus turpmāk sodīt arī par Lielbritānijā, Īrijā un Dānijā veiktiem pārkāpumiem. Jauno noteikumu mērķis ir nodrošināt taisnīgu attieksmi pret šoferiem visā Eiropas Savienībā un uzlabot drošību uz ceļiem.
Lasīt tālāk
Trešdien pieņemtajā rezolūcijā EP deputāti pieprasa norādīt izcelsmes valsti gaļai, kas ir pārstrādātu produktu, piemēram, cīsiņu, pelmeņu vai saldētās picas sastāvā. Pašlaik izcelsmes valsts obligāti jānorāda tikai svaigai liellopu gaļai. Viņi aicina Komisiju izstrādāt atbilstošas izmaiņas tiesību aktos, lai atjaunotu sabiedrības uzticēšanos pēc „zirga gaļas skandāla” un citiem gadījumiem, kad pārtikas produktu tirgū notikusi patērētāju maldināšana.
Lasīt tālāk
EP deputāti ar komisāri Marianni Tīsenu otrdienas rītā apsprieda priekšlikumu jau 2015.gadā piešķirt miljardu eiro Jaunatnes Nodarbinātības iniciatīvai. Lielākā daļa runātāju atbalstīja ieceri paātrināt līdzekļu apguvi cīņai pret jaunatnes bezdarbu, vienlaikus arī izstrādājot ilgtermiņa risinājumus un īstenojot strukturālās reformas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlamenta Pilsoņu Brīvību komitejā ceturtdien apstiprināja noteikumus, kas uzliek visām ES dalībvalstīm nepilngadīgiem aizdomās turētajiem nodrošināt advokāta palīdzību visos kriminālprocesa posmos. EP pieprasa arī veikt individuālu un kvalificētu izvērtējumu ikvienam aizturētajam bērnam, kā arī nosaka pienākumu viņus uzklausīt, ļaut paust viedokli tiesā, kā arī nodrošināt brīvības atņemšanu atsevišķi no pieaugušajiem, arī pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas.
Lasīt tālāk
Eiropas Parlaments 3. un 4. februārī rīko "Eiropas Parlamentu nedēļu", pulcējot parlamentāriešus no visas Eiropas Savienības, lai apspriestus ekonomikas, budžeta un sociālos jautājumus. Otrās dienas programmai "saimnieks" ir arī ES Padomes Prezidējošās valsts Latvijas Saeima.
Lasīt tālāk
Maksa, ko bankas iekasē no mazumtirgotājiem par pircēju maksājumu karšu apstrādi, tiks ierobežota saskaņā ar ES izstrādātajiem noteikumiem. To otrdien balsojumā apstiprināja Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejas deputāti. Šis balsojums apstiprina neoficiālo vienošanos ar ES Padomi, kas tika panākta decembrī. Ierobežojumi attieksies gan uz pārrobežu, gan iekšzemes karšu darījumiem un samazinās izmaksas karšu lietotājiem.
Lasīt tālāk
ES ieviestās sankcijas pret Krieviju var atcelt tikai tad, kad tā mainīs savu agresīvo politiku Ukrainā, ievēros pamieru, atsauks karaspēku no Ukrainas un pārstās atbalstīt separātistus, teikts rezolūcijā, par kuru Parlaments balsoja otrdien. EP deputāti nosoda teroraktus Ukrainā un mudina ES izstrādāt plānu pret Krievijas īstenoto informatīvo karu, vairāk palīdzēt Ukrainai īstenot reformas, kā arī humanitārajā, veselības un aizsardzības jomā.
Lasīt tālāk
Trešdien, 14. janvārī, Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma Eiropas Parlamenta plenārsesijā pirmo reizi "starmešu gaismā", visas Eiropas iedzīvotāju un viņu tieši vēlētā likumdevēja priekšā, iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un tās pamatotu. Ņemot vērā nesenos terora aktus Francijā, Straujuma uzvēra, ka ir svarīgi aizstāvēt Eiropas vērtības. Debatēs deputāti atzinīgi novērtēja apņemšanos strādāt pie pasažieru datu reģistra ar mērķi uzlabot drošību. Viņi arī uzsvēra nepieciešamību strādāt pie ieguldījumiem un ekonomikas izaugsmes, kā arī pie vienotā digitālā tirgus izveides.
Lasīt tālāk
Otrdien Eiropas Parlaments atbalstīja tiesību aktu, kas ļaus ES dalībvalstīm ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētu augu kultivēšanu savās teritorijās, pat ja to būs atļāvusi Eiropas Savienība. Priekšlikumu, par ko Parlaments un Padome neoficiāli vienojās pagājušā gada decembrī, iesniedza jau 2010. gadā, tomēr kopīgas nostājas panākšana dalībvalstīm prasīja četrus gadus.
Lasīt tālāk
Eiropas Attīstības gadā svarīgi strādāt tā, lai attīstības politika īstenotos dzīvē un izietu ārpus dokumentu kalniem un politikas koridoriem – parādot, ka Tūkstošgades attīstības mērķi ir palīdzējuši īstiem cilvēkiem, kam ir īsts vārds un seja - piektdien Attīstības gada atklāšanas pasākumā Rīgā uzsvēra Eiropas augstākā līmeņa politiķi.
Lasīt tālāk
Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā 2014.gada nogalē iesākām. Šogad 2015.gadā notika ar Ivetas Grigules vizīte Dobelē, Inese Vaidere Jelgavā, Tatjana Ždanoka Rēzeknē un Sandra Kalniete Saldū.
Lasīt tālāk
Eiropas dienā, 9.maijā, no pl. 11.00 līdz 15.00 aicinām uz ES māju, Aspazijas bulvārī 28! Programmā: radošā darbnīca bērniem "Mūzikas instrumentu ceļojums" - no dažādiem materiāliem varēs gatavot bungas un piedalīties orķestrī; viktorīna gudrībai un iespēja salikt ES karti - atpazīstot tradicionālos ēdienus un iepazīstot pilsētas un ievērojamas personības. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā, piemēram, praksi. Eiropas dienu svin visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, jo tieši 1950. gada 9. maijā dzima ideja par Eiropas Savienības izveidi.
Lasīt tālāk
Lai gan panākt vienotu Eiropas Datu aizsardzības reformas „rāmi” ir liels izaicinājums, šī likumu „paka” ir operatīvi jāvirza uz priekšu, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja rīkotajā diskusijā ar Latvijas interešu grupu pārstāvjiem teica EP deputāte Marju Lauristina (EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa/ Igaunija). Viņa ir viena no ES datu reformas ziņotājiem - atbildīgajiem par tās virzību caur ES „koridoriem”. ES Padome norāda, ka optimistiskā gadījumā kopīgs dalībvalstu viedoklis par Datu reformu varētu būt gaidāms jūnijā.
Lasīt tālāk