skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments nobažījies par Nord Stream paplašināšanas plāniem

08/10/2015

Trešdienas vakarā EP deputāti debatēs ar ES enerģētikas komisāru Migelu Kaneti un Luksemburgas prezidentūras pārstāvi Nikolasu Šmitu pauda bažas par nesen paziņotajiem Gazprom un vairāku Eiropas enerģētikas uzņēmumu plāniem dubultot Nord Stream gāzes vada jaudu.

Lielākā daļa EP deputātu pauda bažas par šī projekta ietekmi uz ES drošību un ekonomikas/politikas stratēģiju, un prasīja Eiropas Komisijai novērtēt jebkādu iespējamo ietekmi uz ES energodrošību un Enerģētikas savienību.

Viņi uzsvēra, ka privāto uzņēmumu ekonomiskās intereses ir jālīdzsvaro ar visas Eiropas Savienības un arī tās kaimiņvalstu interesēm. EP deputāti uzsvēra energopiegādes dažādošanas, drošības un autonomijas nozīmi, kā arī apliecināja atbalstu Eiropas Enerģētikas savienības idejai un mērķiem, šauboties par to, vai Nord Stream jaudas palielināšanas projekts ieguldīs šo mērķu sasniegšanā.Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu