skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Pieņem tehniskos noteikumus Eiropas dzelzceļa telpas izveidei

28/04/2016

Ceturtdien EP deputāti pieņēma noteikumus, kuru mērķis ir novērst šķēršļus, ES vienotās dzelzceļa telpas izveidei – dalībvalstu atšķirīgās tehniskās prasības un sadrumstalotās administratīvās procedūras. “Ceturtās dzelzceļa paketes” pirmais “tehniskais pīlārs” cita starpā ļaus ietaupīt laiku un līdzekļus, ko prasa drošības sertifikātu saņemšana pakalpojumu sniegšanai un tirgus atļauju saņemšana jaunām lokomotīvēm un vagoniem.

Ceturtdien pieņemtie noteikumi ir pirmā daļa no ceturtās dzelzceļa reformas tiesību aktu paketes, kuras mērķis ir uzlabot Eiropas dzelzceļa efektivitāti, veicināt investīcijas dzelzceļa nozarē, veicināt dzelzceļa pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu un palielināt dzelzceļa transporta izmantošanu. Galamērķis ir arī palīdzēt sasniegt ES mērķus saistībā ar izmešu samazināšanu transporta nozarē.

Pašlaik, piemēram, lokomotīvju un vagonu ražotājiem, kā arī operatoriem,  jāpiesakās atļauju un drošības sertifikātu saņemšanai katrā dalībvalstī atsevišķi. Turpmāk sertifikātus un atļaujas būs pilnvarota izsniegt ES dzelzceļa aģentūra, tādējādi operatoriem un ražotājiem būs mazāks administratīvais slogs, kā arī uzlabosies drošību uz ES dzelzceļiem.

Sertifikācijas un atļauju izsniegšanas procedūras
• Attiecībā uz pārrobežu pakalpojumiem operatoru drošības sertifikātus un lokomotīvju un vagonu tirgus atļaujas turpmāk izsniegs Eiropas Dzelzceļa aģentūra;
• Iekšzemes pakalpojumiem vai lokomotīvju un vagonu pārdošanai dalībvalsts ietvaros operatori un ražotāji varēs izvēlēties, vai pieteikties atļaujai Eiropas Dzelzceļa aģentūrā vai atbildīgajā dalībvalsts iestādē;
• “Viena pietura” pieteikumiem: Eiropas Dzelzceļa aģentūra izveidos informācijas un saziņas sistēmu, kas darbosies kā vienots pieņemšanas punkts drošības sertifikātu un tirgus atļauju saņemšanas pieteikumiem.

Eiropas Dzelzceļa aģentūrai būs lielāka ietekme arī uz kontroles un vadības sistēmas izveidošanu - tā izvērtēs paredzētos tehniskos risinājumus ikvienā publiskā iepirkuma konkursā attiecībā uz Eiropas Dzelzceļa satiksmes vadības sistēmas lauka iekārtu aprīkojumu.

Plašāku informāciju par noteikumiem skatīt šeit.

Nākamie soļi

Jaunās sertifikācijas un atļauju izsniegšanas prasības jāievieš trīs gadu laikā pēc tam, kad šie noteikumi būs stājušies spēkā. ES dalībvalstis var pagarināt šo periodu par vienu gadu, iepriekš to pamatojot Eiropas Dzelzceļa aģentūrai un Eiropas Komisijai.

Fakts: Lokomotīves pārdošanas atļaujas saņemšanas procedūra var izmaksāt līdz pat 10% no lokomotīves vērtības, un līdz atļaujas saņemšanai var paiet līdz pat diviem gadiem (Eiropas Komisijas informācija).

Saites:

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (klikšķināt uz 28.04.2016.)
Debašu videoieraksts (klikšķināt uz 28.04.2016.)
Preses konferences video (28.04.2016; laiks: 14.30)
EbS+ (28.04.2016.)
EP Izpētes dienesta analīze par 4.dzelzceļa paketi (2016.gada marts)
EP pētījums: 4.dzelzceļa paketes “tehniskais pīlārs”
Video - Roberts Zīle (ECR), viens no EP ziņotājiem Eiropas Komisijas virzītajai Ceturtajai dzelzceļa tiesību aktu paketei, tehniskajai daļai, par to, ko tas nozīme Latvijai:

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu