skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiroparlamentāriete Inese Vaidere piedalīsies delegācijas vizītē stāvokļa novērtēšanai Turcijā

05/02/2016

Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja (BUDG) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu (LIBE) komitejas deputāti no 8. līdz 11. februārim dosies vizītē uz Turciju, lai klātienē novērtētu bēgļu stāvokli. No Latvijas EP deputātiem delegācijas vizītē dosies Inese Vaidere (Eiropas Tautas partija / EPP), kura darbojas atbildīgajā EP Budžeta komitejā.

2015. gadā Eiropas Savienību (ES) ir sasnieguši vairāk nekā miljons migrantu un bēgļu, un lielākā daļa no viņiem devās cauri Turcijai, kas kļuvusi par vienu no aktīvākajiem bēgļu tranzīta ceļiem uz Eiropu. Pašlaik Turcijā atrodas vairāk nekā 2 miljoni bēgļu. Pērnā gada novembrī ES un Turcija vienojās rīcības plānu, lai ierobežotu migrantu plūsmu uz Eiropu. Savukārt ES piekrita piešķirt Turcijai 3 miljardu eiro finansējumu no ES un dalībvalstu budžetiem migrācijas problēmas risināšanai tās teritorijā.

Budžeta komitejas deputāti ar Turcijas amatpersonām pārrunās Eiropas pirms-pievienošanās fondu izlietojumu, kā arī apmeklēs bēgļu nometnes, lai novērtētu ES atbalsta pasākumu izmantošanu bēgļiem no Sīrijas un Irākas. Preses konference notiks trešdien, 10.februārī, plkst. 15:00 (vietējais laiks), Ankarā.

Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas deputāti arī apmeklēs bēgļu nometni, iepazīsies ar citiem projektiem bēgļu atbalstam, kā arī tiksies ar Turcijas sarunu biedriem, starptautiskām NVO un citiem partneriem, lai novērtētu situāciju uz vietas. Informācija par preses konferenci vel tiks precizēta.

EP delegāciju vadīs Budžeta komitejas priekšsēdētājs Jean Arthuis (Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienība / ALDE, Francija) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas deputāte Sylvie Guillaume (Eiropas sociālistu un demokrātu progresīvā alianse /S&D, Francija). Viņi vāks faktus, lai novērtētu sadarbību starp Turciju un ES migrācijas krīzes kontekstā, Ankarā tiekoties ar ministriem, kas atbildīgi par migrācijas jautājumiem, kā arī ar Turcijas parlamenta un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

ES „Bēgļu atbalsta mehānisms Turcijai” tika izveidots 2015. gada 24. novembrī. Tas ir koordinācijas mehānisms ar mērķi palīdzēt Turcijai tikt galā ar bēgļu pieplūdumu. Plānots, ka 500 miljonus eiro finansēs no ES budžeta un 2,5 miljardus eiro no dalībvalstu iemaksām. 

EP audio, video u.c. resursi mediju vajadzībām

• Dinamiska vietne ar visiem pieejamajiem audiovizuālajiem materiāliem
http://audiovisual.europarl.europa.eu/Page.aspx?id=2646
• Audiovizuālie materiāli no notikuma vietas:
Ms Amelia NEACSU
amelia.neacsu@europarl.europa.eu
+32.473.53.99.80
• Audiovizuālie materiāli Briselē
Ms Corinne WENGER (Europe by Satellite News desk)
corinne.wenger@europarl.europa.eu
+32.498.98.14.06
• “Eiropa no satelīta” vietne:
http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm?sitelang=en&page=3&institution=Parliament&date=02/09/2016

Medijiem

• Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu (LIBE) komitejas preses sekretāre
Ms Rikke ULDALL
rikke.uldall@europarl.europa.eu
+32.498.98.32.57
https://twitter.com/EP_Justice

• Budžeta komiteja (BUDG) preses sekretārs
Mr Armin WISDORFF
armin.wisdorff@europarl.europa.eu
+32.498.98.13.45
https://twitter.com/EP_Budgets

Sociālie tīkli
• Twitter: https://twitter.com/Europarl_EN (aktuāla, atjaunināta informācija no abu delegāciju vizītēm)
• Storify: https://storify.com/europarl_en/libe-budg-delegations-to-turkey
• Instagram: https://www.instagram.com/europeanparliament/

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu