skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Nīderlandes prezidentūra: atspēkot eiroskepsi, atrisināt bēgļu krīzi

20/01/2016

"Mums ir jāsniedz konkrēti, redzami rezultāti, kas atspēkotu visā Eiropā augošo skepticismu. (..) Dalībvalstu solījumu un vienošanos pildīšanai tagad būtu jākļūst par Eiropas normu. Vienošanās paliek vienošanās", teica Nīderlandes premjers Marks Rute Nīderlandes prezidentūras uzsākšanas debatēs trešdien.

Rute norādīja, ka daudzi jaunieši ES uzskata galvenokārt par nepamatotu iejaukšanos viņu dzīvēs, un ES priekšrocības viņu ikdienā īsti nav redzamas. "Eiropai jākļūst nozīmīgai cilvēku ikdienas dzīvēs. Un nākamo pāris mēnešu laikā Nīderlande palīdzēs to sasniegt", viņš teica.

Runājot par bēgļu krīzi, Rute norādīja, ka solījumi Turcijai ir jāpilda ātri, lai atslogotu ES ārējo robežu. Viņš uzsvēra, ka bēgļu uzņemšanas apstākļi ir jāpadara droši, lai atjaunotu kontroli pār to, kas notiek uz ārējās robežas, īpaši Grieķijā, izvietotu "uzņemšanas punktus" un sakārtotu bēgļu reģistrāciju. "Pašreizējie bēgļu pieplūduma apjomi nav ilgstoši uzturami. Mums sāk pietrūkt laika. Turpmākajās sešās līdz astoņās nedēļās krasi jāmazina bēgļu pieplūdums", viņš teica.

Citas prezidentūras prioritātes ir izaugsmes stimulēšana, eirozonas stabilitāte, vienotā digitālā un pakalpojumu tirgus saliedēšana, kā arī samazināt pārmērīgo regulējumu, kas ierobežo iedzīvotājus un uzņēmumus.

Lielākā daļa EP politisko grupu līderu kā prioritāti arī minēja bēgļu krīzi - Manfrēds Vēbers no Eiropas Tautas partijas grupas, liberāļu līderis Gijs Ferhofštads un citi teica, ka Eiropas Parlaments ir gatavs pasteidzināt likumdošanas procesus, lai pieņemtu Komisijas priekšlikumu par Eiropas Robežu un krasta apsardzes dienesta izveidošanu.

Viņi mudināja ES dalībvalstu ministrus nodrošināt solīto 3 miljardu eiro finansējumu Turcijai, lai cilvēki pārstātu no tās bēgt.

Džanni Pittella no S&D aicināja Nīderlandes prezidentūru beidzot panākt to, ka spēkā stātos ilgi gaidītā noguldījumu garantijas sistēma, un atbalstīt uzņēmējdarbības nodokļa reformu ES, lai daudznacionālie uzņēmumi nodokļos maksātu taisnīgu daļu no gūtās peļņas.

Sijeds Kamals no Konservatīvajiem un reformistiem piekrita prezidentūras ekonomiskajām un birokrātijas mazināšanas prioritātēm un aicināja veidot kapitālu tirgus savienību.

Marsels de Grāfs no "Nāciju un Demokrātijas Eiropa" iebilda pret vienošanos ar Turciju bēgļu jomā, sakot, ka Eiropas trīs miljardi nonāks "Ankaras briesmoņa kabatās". Viņš ieteica Rutem doties atpakaļ uz Hāgu un noslēgt robežas.

Pilnas debašu videoieraksts (20.01.2016)
Nīderlandes premjera Marka Ruttes uzruna
Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Nīderlandes prezidentūras prioritātes
Audio un video materiāli

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu