skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments mudina uz Lielbritānijas strauju izstāšanos un ES reformu

28/06/2016

Apvienotajai Karalistei (AK) pilnībā jāievēro un nekavējoties jāīsteno iedzīvotāju vairākuma izteiktā griba, oficiāli izstājoties no ES, pirms runāt par jaunām attiecībām ar ES, saka Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien ārkārtas plenārsesijā pieņemtā rezolūcijā. Viņi arī uzsver, ka steidzami vajadzīga dziļa ES reforma, lai veidotu Savienību, kas saviem iedzīvotājiem spēj sniegt to, ko viņi vēlas.

Pēc EP politisko grupu vadītāju debatēm ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu-Klodu Junkeru un Nīderlandes prezidentūras pārstāvi Žanīni Hennisu-Plashārti, EP otrdien pieņēma rezolūciju par “lēmumu izstāties no ES, ar ko noslēdzās AK referendums”. Tekstu apstiprināja ar 395 balsīm par, 200 pret un 71 atturoties.

EP aicina AK valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, aktivizējot  īstenot Līguma par Eiropas Savienību 50. pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.

Lai “novērstu nenoteiktību”, kas nelabvēlīgi ietekmē visus, un aizsargātu Savienības integritāti, AK premjerministram ir jāpaziņo referenduma rezultāti jau Eiropadomes šī gada 28.–29. jūnija sanāksmē, lai varētu pēc iespējas ātrāk sākt izstāšanās procedūru un sarunas, mudina EP.

Jāatceļ Lielbritānijas prezidentūra

EP arī aicina Padomi paredzēt izmaiņas prezidentūru grafikā, lai izstāšanās neapdraudētu ES pārvaldību. Pēc pašreizējā grafika AK būtu jāuzņemas Padomes prezidentūra 2017.gada otrajā pusē.

EP arī norāda, ka ieviesīs izmaiņas savā iekšējā struktūrā, lai atspoguļotu AK pilsoņu gribu izstāties no ES.

ES nākotne

EP deputāti norāda, ka pašreizējās problēmas “liek pārdomāt ES nākotni”, un uzskata, ka ES ir jāreformē, lai to padarītu “labāku un demokrātiskāku” un tā nodrošinātu iedzīvotājiem to, ko viņi vēlas. “Lai arī dažas dalībvalstis var izvēlēties lēnāku vai mazāka apjoma integrāciju, ir jāpastiprina ES kodols un jāizvairās no à la carte risinājumiem,” viņi pauž pieņemtajā tekstā.

Saites

Pieņemtais teksts (2016/2800(RSP) būs pieejams šeit (klikšķināt uz 28.06.2016)
Debašu videoieraksts
Storify

Papildu informācija:

Marta Rībele,

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja

Tālr.: + 371 29296524

E-pasts: marta.ribele@europarl.europa.eu