skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP nokaitētas debates par Grieķijas ekonomisko korekciju

10/05/2016

Eiropas Parlamenta otrdienas debatēs par Grieķijas makroekonomiskās korekcijas programmu, EP politisko grupu viedokļi dalījās: kreisi orientētās grupas, piebalsojot arī Konservatīvajiem un Reformistiem, pieprasīja Grieķijas kreditoriem un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) neuzspiest valstij vēl vairāk reformu un piemērot parāda atvieglojumus. Savukārt centriski labējā Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa uzsvēra reformu nepieciešamību.

EP Ekonomikas komisārs Pjērs MOSKOVISI informēja par pirmdienas Eirogrupas sanāksmes pozitīvo iznākumu, norādot, ka ekonomiskā izaugsme Grieķijā varētu atjaunoties 2016.gada otrajā pusē un 2017.gadā budžeta deficīts varētu nokrist zem 3% atzīmes. Viņš norādīja, ka Eirogrupa 24.maija sanāksmē varētu vienoties par reformām un ārkārtas mehānismu (lai nodrošinātu primāro pārpalikumu 3,5 % no iekšzemes kopprodukta 2018. gadā), un izmaksas korekcijas programmas ietvaros varētu turpināties. Nākamais solis būtu sarunas par parāda atvieglojumiem, tomēr viņš uzsvēra, ka nomināla parāda norakstīšanu nenotiks.

Klikšķiniet uz saitēm, lai noklausītos debašu galveno dalībnieku paziņojumus:

Eiropas Tautas partijas grupas līderis Manfreds Vēbers (Vācija) kritizēja Grieķijas premjeru Cipru. Atgādinot par 0,7% ekonomisko izaugsmi 2014.gadā viņš vainoja Cipra vadīto valdību par izaugsmes "nolaišanu zem nulles" 2015.gadā un "kaitniecību valstij". Viņš norādīja uz Īrijas piemēru tam, kā valsts atguvusies no krīzes ekonomiskās korekcijas programmas reformu rezultātā.

Sociālistu un Demokrātu grupas vadītājs Džanni Pitella (Itālija) norādīja, ka problēma nav Atēnās, bet gan Starptautiskā Valūtas fonda pieprasītajos pasākumos, kuru pamatā ir provizoriskas taupības princips. "Ja SVF turpinās sabotēt vienošanos, mums būs jāiztiek bez viņiem", viņš teica.

Runājot Eiropas Konservatīvo un Reformistu vārdā, Notis MARIAS (Grieķija) teica, ka Grieķijas korekcijas programma ir "vardarbīga un ved uz sociālu Armagedonu".

Liberāļu un Demokrātu deputāte Silvī Gulāra (Francija) teica, ka Lielbritānijas referenduma un citu dalībvalstu vēlēšanu dēļ pārāk daudz jautājumu tiek atlikti uz 2018.gadu, un ka tas var draudēt ar kontroles zaudēšanu pār korekcijas programmu.

Apvienoto Kreiso vārdā Dimitrios Papadimulis kritizēja ETP vadītāju Vēberu par viņa uzbrukumu Cipram. "Viņš neradīja Grieķijas parādu. Grieķijas iedzīvotāji par viņu balsoja un vēlas, lai viņš joprojām paliktu premjerministra amatā."

Zaļo vadītājs Filips Lambērs (Beļģija) teica, ka nevar pievienoties optimismam par vakardienas eirogrupas rezultātiem. "Kreditoru un Starptautiskā Valūtas fonda pieprasītā taupība ir sociāli nepieņemama. Tā ir pārāk augsta cena."

Stīvens Vūlfe (EFDD, Lielbritānija) vainoja Eirogrupu un SVF par augstajiem bezdarba un pašnāvību rādītājiem Grieķijā un mudināja Grieķiju "izstāties no Eiropas Savienības, tāpat kā to 23.jūnijā darīs Lielbritānija".

Marsels de Grāfs (ENF, Nīderlande) teica, ka Grieķija ir bankrotējusi un mudināja "aizgriezt krānu, atteikties no eiro un atgriezties pie drahmas".

Plenārsesijas debašu videoierakstu var noskatīties EP Live un EbS+.

EP Live
EbS+ (10.05.2016.)

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu