skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti debatēs: Turciju nedrīkst "uzpirkt" ar ES vīzām

12/05/2016

Trešdienas vakara debatēs EP deputāti pauda nopietnas bažas par to, ka Turcija nepilda ES 18.martā izvirzītos vīzu liberalizācijas priekšnoteikumus. Eiropas Savienība 18.martā ar Turciju vienojās paātrināt vīzu liberalizāciju, apmaiņā pret palīdzību ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropas Savienību.

Nīderlandes aizsardzības ministre Žanīna Hennisa-Plashērta atgādināja, ka 18.marta vienošanās bijusi par jau aizsākta procesa paātrināšanu, saskaņā ar 2013.gadā apstiprinātu plānu: "Tā nav vienkārši dāvana vai piekāpšanās prezidentam Erdoganam, bet gan vienošanās, no kuras iegūsim mēs visi - miljoniem Eiropas tūristu un miljoniem turku, citstarp arī cilvēktiesību aktīvisti." Viņa tomēr atzina, ka "Turcijai vēl jāizpilda daudz mājasdarbu". Viņa ziņoja, ka ES Padomes Vīzu darba grupa šorīt sākusi likumdošanas darbu ar Eiropas Komisijas iesniegto priekšlikumu.

Komisārs Dimitris Avramopulos arī atzina, ka Turcijai vēl ir jāparāda progress, bet teica, ka ir "optimistisks" attiecībā uz to, ka Ankāra līdz jūnija beigām dos "pēdējo grūdienu" vajadzīgajām reformām. "Mēs nepazeminām savus standartus", viņš apgalvoja EP deputātiem.

Marija   GABRIELE (EPP, Bulgārija) pauda savas politiskās grupas atbalstu 18.marta nolīgumam, bet teica, ka Turcijai pirms Eiropas Parlamenta balsojuma ir jānodrošina atbilstība visiem vīzu liberalizācijas kritērijiem. "Mums ir rūpīgi jāizstrādā likumprojekta detaļas, jāizvērtē ES Padomes nostāja un jāpārliecinās, ka tajā iekļauti arī aizsardzības mehānismi," viņa teica.

Tanja Fajona (S&D, Slovēnija) arī teica, ka Eiropas Savienībai nevajadzētu dot solījumus, pirms izpildītas visas tās prasības. Citstarp ir jārisina arī terorisma novēršanas un datu aizsardzības jautājumi, viņa piebilda, brīdinot, ka "mēs nedrīkstam pieļaut izņēmumu, jo tam būs bumeranga efekts".

Helga Stīvensa (ECR, Beļģija) teica, ka pret Turcijai izvirzītajiem nosacījumiem ir jāizturas īpaši stingri, bez dubultstandartiem, jo tā ir kandidātvalsts. Viņa teica, ka izjūt "kaunu par Eiropas Komisijas bezatbildīgo rīcību darījumos ar diktatoru".

Turcijai ir jāizpilda kritēriji vīzu izsniegšanai uz atvieglotiem noteikumiem, norādīja Sofija Intefelda (ALDE, Nīderlande). Eiropa tiek "pakļauta prezidenta Erdogana šantāžai, jo mēs esam vāji un sašķelti". Viņa pauda nožēlu, ka ES vadītāji "slēdz vienošanās ar diktatoriem" tā vietā, lai vienotos par kopīgu Eiropas bēgļu politiku.

Marī-Kristīna VERŽIA (GUE/NGL, Francija) teica, ka prezidents Erdogana mērķis ir aizstāvēt un ieviest autoritāru režīmu. "Es atbalstu vīzu liberalizāciju, bet ne jau bez jebkādiem nosacījumiem, un ne jau pieverot acis uz to, kas patiesībā notiek Turcijā," viņa teica.

Rebeka HARMSA (Zaļie/EFA, Vācija) norādīja uz pieaugošo demokrātijas un cilvēktiesību pārkāpumu skaitu Turcijā un teica, ka ES nedrīkst būt atkarīga no Turcijas, bet tai kopīgi ar ANO jāuzņemas atbildība, lai atrastu bēgļu krīzes risinājumu. "Jaukt kopā bēgļu stratēģiju un kaimiņattiecību politiku ir kļūda", viņa piebilda.

Fabio Massimo Kastaldo (EFDD, Itālija) kritizēja ES un Turcijas “nelegālo vienošanos” un brīdināja, ka prezidents Erdogans "nedrīkst būt mūsu draugs".

Marīna Lepēna (ENF, Francija) nosauca ieceri par bezvīzu piekļuves došanu turkiem kā "pilnīgi vājprātīgu", piebilstot, ka prezidents Erdogans izmanto migrāciju kā ieroci pret Eiropas Savienību.

Papildinformācija

 

Debašu videoieraksts (skatīt 11.05.2016.)
EbS+ (11.05.2016.)
ES un Turcijas paziņojums (18.03.2016.)

Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu