skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

ANO bēgļu komisārs Eiropas Parlamentam: pienācis brīdis apliecināt ES vērtības

08/03/2016

Atklājot Starptautiskajai sieviešu dienai veltīto EP ārkārtas sesiju kopā ar ANO Augsto komisāru bēgļu jautājumos Filipo Grandi, EP priekšsēdētājs Martins Šulcs norādīja uz Eiropas Parlamenta nemitīgajiem centieniem apkarot visu veidu vardarbību pret sievietēm - kā dalībvalstīs, tā arī bēgļu gaitās uz ES vai ierodoties ES. Grandi aicināja ES apliecināt savas pamatvērtības un noraidīt vispārēju bēgļu atpakaļ sūtīšanu, negarantējot viņu drošību.

Grandi norādīja, ka 20% no ģimenēm, kuras bēg no kara Sīrijā, galva ir sieviete, un sieviešu, kuras ceļo vienas, stāvoklī vai ar bērniem, skaits kopš 2016.gada sākuma pārsniedz vīriešu skaitu.

“Noziedzīgi tīkli un cilvēku kontrabanda meitenēm un sievietēm rada nesamērīgi lielu vardarbības un seksuālās izmantošanas risku,” viņš teica, aicinot garantēt drošus bēgļu ceļus, lai mazinātu  cilvēku kontrabandu.

EP priekšsēdētaja Martina Šulca, ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos Filipo Grandi un komisāra Dimitris Avramopulos uzrunu videoieraksti: 

·    Martina Šulca ievadvārdi

·    Filipo Grandi, ANO Augstais komisārs bēgļu jautājumos, (1.daļa)

·    Filipo Grandi (2.daļa)

·    Filipo Grandi (3.daļa)

·    Dimitris Avramopulos, EK komisārs

·    Politisko grupu paziņojumi:  Esteban González Pons (EPP, Spānija), GUILLAUME Sylvie Guillaume (S&D, Francija),  Timothy Kirkhope (ECR, Lielbritānija), Cecilia Wikström (ALDE, Zviedrija), Malin Björk (GUE/NGL, Zviedrija), Rebecca Harms (Green/EFA, Vācija), Rolandas Paksas (EFDD, Lietuva) SALVINI Matteo Salvini (ENF, Itālija) un Lampros Fountoulis (NI, Grieķija)

Saites:

Filipo Grandi preses konference Eiropas Parlamentā
ANO Bēgļu aģentūras tīmekļa vietne un Filipo Grandi uzruna

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu