skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

“Tonijs Erdmanis”- 10. EP LUX kino balvas uzvarētājs

23/11/2016
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs sveic LUX kino balvas ieguvušās filmas “Tonijs Erdmanis” režisori Marenu Adi (Maren Ade) un viņas komandu
Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs sveic LUX kino balvas ieguvušās filmas “Tonijs Erdmanis” režisori Marenu Adi (Maren Ade) un viņas komandu

Svinīgā ceremonijā Strasbūrā, trešdien, Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs paziņoja 2016. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvas ieguvēju - laureāts ir Vācijas, Austrijas un Rumānijas kopdarbs - filma “Tonijs Erdmanis” (Toni Erdman). Tās sižetā atklātas sarežģītas attiecības starp tēvu un meitu mūsdienu korporatīvajā kultūrā.

Martins Šulcs sveica visus trīs finālistus, ieskaitot balvu ieguvušās filmas režisori Marenu Adi (Maren Ade) un viņas komandu, sakot: “Nododu savus sirsnīgākos sveicienus uzvarējušās filmas “Tonijs Erdmanis” komandai. Šī filma, kas ir tumšas komēdijas un jautras drāmas kombinācija, apraksta sarežģītas, trauslas un dažbrīd absurdas attiecības starp jaunu sievieti, kas emigrējusi, un viņas tēvu. Tā kodolīgi apraksta, kā ģimenes attiecības maina un ietekmē mūs šajā novecojošā un konkurējošā sabiedrībā. Filma nepiedāvā vienkāršas atbildes, bet caur jautrības viļņiem iedrošina mūs meklēt to, kas jāsargā un jālolo.”

Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni (Antonio Tajani, EPP, Itālija), kurš ir atbildīgs par LUX kino balvas organizēšanu, sacīja: "Lux balva simboliski un precīzi attīsta mūsu kino vājāko vietu - izplatīšanu. Ja Ziemeļamerikai ir vienots kino tirgus, tad Eiropai tas ir sadrumstalots gan fiziskā, gan valodu ziņā. Eiropas kino atspoguļo to, kādai būtu jābūt Eiropai un tās institūcijām - mūsu stipro pušu veiksmīgai sintēzei, kā industrijai, kas balstās uz inovācijām, radošumu un vērtībām.”

Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja Silvija Kosta (Silvia Costa, S&D, Itālija) teica: “Pateicoties EP LUX kino balvai, kas devusi balsi un acis Eiropas vēsturei, Eiropas kinoteātros desmit gados ir izrādītas simts filmas. Pateicoties tulkošanai 24 oficiālajās ES valodās, daudzi neatkarīgi režisori un autori sasnieguši arī citu valstu iedzīvotājus. Balva izcēlusi Eiropas kino daudzveidību un bagātību, tās tēmas, jūtas un valodas. Ieguldīšana Eiropas kinematogrāfijas naratīvā ir svarīgākais solis attīstot “Eiropas kultūru”, kurai mēs ticam. Mūsu apņemšanās nākotnē ir veicināt šo balvu, virzot finālistu filmas arī ārpus Eiropas, sākot no Vidusjūras reģiona valstīm.”

Pārējās divas filmas, kas tika nominētas 2016. gada finālam, bija Francijas, Tunisijas, Beļģijas un AAE kopdarbs “Atverot acis” (“À peine j´ouvre les yeux/As I open my eyes”), kuras režisore ir Leila Bouzida (Leyla Bouzid), un Francijas, Šveices kopdarbs “Mana dzīve kā ķirbjagalvai” (“Ma vie de courgette/My life as a courgette”) ar režisoru Klodu Barras (Claude Barras).

EP LUX kino balvas uzvarētāju katru gadu nosaka EP deputātu balsojumā. Eiropas Parlaments apmaksā visu trīs finālā tikušo filmu tulkošanu un subtitrēšanu 24 ES oficiālajās valodās. Turklāt uzvarējusī filma tiks pielāgota arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, kā arī saņems atbalstu tās starptautiskai popularizēšanai.

EP LUX kino filmu dienu pasākuma ietvaros, kas notiek no septembra līdz decembrim, visas trīs filmas tiek demonstrētas 28 Eiropas Savienības valstīs. Filmu izrādīšanas mērķis ir veicināt Eiropas kino apriti, lai dalītos ar tā daudzveidību eiropiešu vidū, cik daudz vien iespējams, un raisītu diskusijas par nozīmīgiem jautājumiem sabiedrībā, kas atspoguļoti izvēlētajās filmās.

Saites:

LUX balvas mājas lapa
2016. gada LUX balva - video materiāli no ceremonijas
2016. gada LUX balva - intervija ar laureātu
2016. gada LUX balva - intervijas ar filmu režisoriem
Filma ”Atverot acis”
Filma ”Mana dzīve kā ķirbjagalvai”
Filma „Tonijs Erdmanis“
 .

 Papildu informācijai:

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu