skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Debatēs par Eiropas nākotni Polijas premjerministrs runā par ekonomiku, jautājumi par tiesiskumu

04/07/2018
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
  • Polijas ekonomiskie panākumi, pateicoties jaunam sociālajam modelim un stingrākai nodokļu sistēmai;
  • ES drošībai nepieciešami augstāki ieguldījumi aizsardzībā un drošas robežas
  • ES ar vērienīgu kohēzijas politiku būtu jāmazina reģionālās atšķirības

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis trešdien ar Eiropas Parlamenta deputātiem un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski diskutēja par Eiropas nākotni.

“Polija bija viena no pirmajām valstīm, kuras piešķīra sievietēm balsstiesības, un tiesiskumam mūsu valstī ir dziļas saknes. Ja ne dzelzs priekškars, mēs būtu varējuši kļūt par vienu no ES dibinātājvalstīm. Tagad kā pilntiesīga dalībvalsts mēs vēlamies piedāvāt konstruktīvu programmu, kuras ietvaros tiek respektētas nacionālās identitātes un katrai valstij ir tiesības veidot tiesu sistēmu saskaņā ar savām tradīcijām,” sacīja M. Moraveckis.

“Eiropas projektam jākļūst atvērtākam, jo šodien daudzo krīžu dēļ esam nonākuši bezprecedenta situācijā,” teica M. Moraveckis, norādot uz migrācijas krīzi, Brexit un Krievijas īstenoto hibrīdkaru.

Polijas valdības vadītājs piedāvāja veidot drošu savienību, kas aizsargā pilsoņus no starptautisko uzņēmumu varas un mazina reģionālās atšķirības ar vērienīgu kohēzijas politiku. Viņš uzsvēra, ka Polija novērš trūkumus nodokļu iekasēšanas sistēmā un pastiprina cīnu ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, norādot uz pasīvu tiesu sistēmu kā šajā situācijā vainīgo.

Lielāko politisko grupu vadītāji izvaicāja M. Moravecki par izmaiņām tiesu sistēmā, kas apdraud tiesiskumu Polijā. Vairums deputātu Polijas valdībai pārmeta varas koncentrāciju savās rokas. Piekrītot Polijas premjerministram jautājumos par attīstības stratēģiju, energoapgādes drošību un aizsardzību, deputāti bija vienoti pārliecībā, ka ES jāveido uz tiesiskuma vērtību pamatiem.

EP deputāti atgādināja, ka Polija savulaik bija pirmā Eiropas valsts, kas savā konstitūcijā noteica varas dalīšanas principu. Viņi arī norādīja, ka tiesnešu piespiedu pensionēšana un pakļaušana politiskai kontrolei nav nacionālo tradīciju jautājums. EP deputāti arī pauda atbalstu cilvēkiem, kas Polijas pilsētu ielās protestē pret reformām.

Papildu informācija

Debates par Eiropas nākotni
Debates par Eiropas nākotni Youtube
Polijas premjerministra Mateuša Moravecka biogrāfija
Bezmaksas foto, video un audiomateriāli

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu