skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Cilvēktiesības: EP aicina Krieviju atbrīvot režisoru Oļegu Sencovu

14/06/2018

Deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus.

Krievijā sākoties Pasaules kausa izcīņai futbolā, Eiropas Parlaments aicina Krieviju rīkoties saskaņā ar tās iekšzemes un starptautiskajiem pienākumiem un nodrošināt cilvēktiesību - tostarp vārda un pulcēšanās brīvības - ievērošanu. Deputāti kritizē Krievijas “ārzemju aģentu” likumu, kas nosaka stingru valdības kontroli pār plašsaziņas līdzekļiem un nevalstiskajām organizācijām, kas saņem finansējumu no ārzemēm.

Deputāti pieprasa, lai Krievija nekavējoties atbrīvotu ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņu, kas nelikumīgi aizturēti Krievijā un Krimas pussalā.

Rezolūcijā arī nosodīti Krievijas veiktie starptautisko tiesību pārkāpumi okupētajā Krimā, tostarp Krievijas likumdošanas ieviešana, pussalas militarizācija, kā arī sistemātiski plaša mēroga cilvēktiesību pārkāpumi. Deputāti atgādina, ka Krievijai kā okupācijas varai ir pienākums pasargāt Krimas iedzīvotājus no patvaļīgiem tiesu iestāžu vai administratīviem pasākumiem, kā arī ievērot viņu tiesības.

Deputāti arī aicina ES dalībvalstis saglabāt Krievijai noteiktās sankcijas.

Rezolūcija tika apstiprināta ar 485 balsīm pret 76, 66 deputātiem atturoties.

Papildu informācija

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (14.06.2018)
Plenārsēdes debašu videoieraksts (14.06.2018)
EP Izpētes dienests: Major sporting events versus human rights (angļu valodā)
Procedūras dokumentācija

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu