skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Apturēt teroristu naudas plūsmas!

01/03/2018
  • Izveidot finanšu izlūkošanas platformu terorisma novēršanai;
  • Veidot to fizisku un juridisku personu sarakstu, kuras darbojas nepietiekami pārredzamos režīmos;
  • Uzraudzīt aizdomīgas organizācijas un darījumus, priekšapmaksas kartes un kriptovalūtas.

Lai apturētu teroristu naudas plūsmas, ES valstīm būtu jāuzrauga aizdomīgi darījumi un labdarības organizācijas, kā arī aktīvāk jāapmainās ar izlūkdatiem, rosina EP deputāti.  

Lai sekmīgi cīnītos ar terorismu, nepieciešams apkarot nelegālu preču, ieroču, naftas, narkotiku un cigarešu tirdzniecību, deputāti norāda ceturtdien apstiprinātā rezolūcijā.

Viņi uzsver, ka daļa teroristu izmantotā finansējuma tiek iegūst Eiropā, pateicoties savstarpēji saistītām starptautiskām bezpeļņas organizācijām, labdarības organizācijām un fondiem, kas kalpo kā aizsegs ļaunprātīgai rīcībai.

Eiropas Parlamenta deputāti ES Padomi, Eiropas Komisiju un Eiropas Ārējās darbības dienestu aicina:

  • Izveidot ES pretterorisma finanšu izlūkošanas platformu, kas veicinātu informācijas apmaiņu un koordināciju starp finanšu iestādēm. To varētu pārvaldīt EUROPOL, iekļaujot platformā arī aizdomīgo darījumu datu bāzi.
  • Sagatavot to fizisku un juridisku personu sarakstu, kuras darbojas nepietiekami pārredzamos režīmos, un kurām ir augsti aizdomīgu finanšu darbību rādītāji.
  • Nopietnāk sekot līdzi aizdomīgām organizācijām, kuras iesaistītas nelikumīgā tirdzniecībā, kontrabandā, viltošanā un krāpnieciskā praksē.
  • Nodrošināt, ka bankas veic ciešu priekšapmaksas karšu uzraudzību, lai tās varētu no jauna papildināt tikai ar bankas pārskaitījumu un no personiski identificējamiem kontiem.
  • Uzraudzīt lūgšanu un izglītības iestādes, labdarības organizācijas un kultūras biedrības, ja pastāv pamatotas aizdomas par saiknēm ar teroristiskiem grupējumiem.
  • Izvērtēt, vai kriptovalūtas, blokķēžu un FinTech tehnoloģijas tiek izmantotas terorisma finansēšanā un vai tās būtu regulējamas ES līmenī.

Parlamenta ieteikumi tika apstiprināti ar 533 balsīm pret 24, 43 deputātiem atturoties.

Citāts: EP ziņotājs Javier Nart (ALDE, Spānija) sacīja: “Mēs piedāvājam jaunu “mikrofinansēšanas” pieeju, lai pārtrauktu naudas plūsmas džihādistu teroristiskajiem grupējumiem: stingrāku priekšapmaksas karšu uzraudzību, kultūras un lūgšanu centru saņemtā finansējuma pārbaudi, kā arī kopīgas informācijas platformas izveidi, kas ļautu labāk izsekot aizdomīgiem darījumiem.”

 .

Papildu informācija

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (01.03.2018)
Plenārsēdes debašu videoieraksts (01.03.2018)
EP pētījums par teroristu organizācijas Islāma valsts Irākā un Sīrijā finansējumu (angļu valodā)
Intervija ar EP ziņotāju Javier Nart (ALDE, Spānija)
Procedūras dokumentācija
 .

 

 

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185                      

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu