skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Jana Kučaka slepkavība: EP deputāti rosina veikt ES izmeklēšanu, aizsargāt žurnālistus

15/03/2018
Piemiņas brīdis slovāku žurnālistam Janam Kučakam
Piemiņas brīdis slovāku žurnālistam Janam Kučakam
  • Nepieciešama neatkarīga un rūpīga izmeklēšana, pilnvērtīgi iesaistot Eiropolu;
  • Labāki ES un dalībvalstu noteikumi žurnālistu drošības garantēšanai;
  • Efektīvāka ES fondu līdzekļu izlietojuma uzraudzība

Eiropas Policijas birojam būtu pilnvērtīgi jāiesaistās Slovākijas pētnieciskā žurnālista Jana Kučaka un viņa dzīvesbiedres slepkavību izmeklēšanā, bet ES labāk jāaizsargā žurnālisti un trauksmes cēlēji.

Tas bija galvenais vēstījums trešdienas debatēs, kas tika organizētas pēc J.Kučaka un viņa dzīvesbiedres Martinas Kušnirovas slepkavības.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicināja nodrošināt neatkarīgu, starptautisku un rūpīgu izmeklēšanu, kuras rezultātā vainīgie noziedznieki tiktu saukti pie atbildības. Tāpat viņi uzstāja uz labākiem ES un dalībvalstu noteikumiem žurnālistu, blogeru un trauksmes cēlēju aizsardzībai.

EP deputāti arī apsprieda J.Kučaka pēdējā, pēc nāves publicētajā rakstā atklātās aizdomas par ES fondu ļaunprātīgu izlietošanu Slovākijā un iespējamu saikni starp organizēto noziedzību un valsts politiķiem. Viņi aicināja pārbaudīt šīs aizdomas, iesaistot Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF), un rosināja Eiropas Komisiju atsākt ikgadējā pretkorupcijas ziņojuma publicēšanu.

Debatēs tika apspriesti arī sešu deputātu delegācijas konstatējumi Slovākijā. Viņi valsti apmeklēja 8. un 9. martā, lai iepazītos ar faktiem uz vietas. Pēc debatēm tiks izstrādāta rezolūcija, un balsojums par to paredzēts aprīļa plenārsēdē Strasbūrā.

EP deputāti 28. februārī plenārsēdē ar klusuma brīdi pieminēja J.Kučaku un M.Kušnirovu. EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni stingri nosodīja slepkavības, aicinot Slovākijas varas iestādes atklāt patiesību.

Atsevišķo runātāju paziņojumi:

Debašu videoieraksts pieejams plenārsēdes mājas lapā un EP Live.

Papildu informācija

Bezmaksas foto, video un audiomateriāli: preses brīvība
Bezmaksas foto, video un audiomateriāli: ES – Slovākija

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu