skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlamenta deputāti aicina Baltkrieviju pārtraukt žurnālistu vajāšanu

04/10/2018

Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtā rezolūcijā nosoda žurnālistu vajāšanu un ieslodzīšanu, kā arī neatkarīgo masu mediju apspiešanu Baltkrievijā.

EP deputāti norāda, ka varas iestāžu īstenotā vadošās neatkarīgās ziņu vietnes charter97.org bloķēšana ir nepieņemama. Tāpat parlaments ir pret nesenajiem grozījumiem Baltkrievijas masu mediju likumā, kas tiek izmantoti, lai apgrūtinātu žurnālistu darbu un ierobežotu brīvu piekļuvi internetam.

EP deputāti uzsver, ka Baltkrievijas īstenotā represīvā politika pret žurnālistiem, advokātiem, politiskajiem aktīvistiem un pilsonisko sabiedrību kavē ciešāku attiecību veidošanu ar ES.

Rezolūcija arī aicina nekavējoties atbrīvot politiski ieslodzītos Mihailu Žmačužniju un Dzmitriju Paļijenku. ES ārlietu pārstāvei Federikai Mogerīni būtu cieši jāseko situācijai mediju brīvības jomā Baltkrievijā, norāda  EP deputāti.

Papildu informācija

Pieņemtais teksts būs pieejams šeit (04.10.2018)
Debašu videoieraksts (04.10.2018)
Bezmaksas foto, video un audiomateriāli

Plašākai informācijai
Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu