skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
25/02/2010

Budžeta grozījumi Lisabonas līguma uzdevumu izpildei

Parlaments ceturtdien apstiprināja finansējumu 150 amata vietu izveidei Eiropas Parlamentā un budžeta palielinājumam deputātu asistentu pieņemšanai darbā. Ņemot vērā to, ka ar Lisabonas līgumu ievērojami paplašinās Parlamenta pilnvaras, tā politiskajās grupās, administrācijā un deputātu darba atbalstam ir nepieciešams papildu personāls.

Kopējās "Lisabonas personāla" izmaksas būs 13,4 miljoni eiro, kas veido 0,8% no Parlamenta  2010. gada budžeta (1,6 miljardi eiro). Lai kompensētu šos izdevumus, Parlaments nolēma samazināt Parlamenta  ēkām paredzēto rezervi 4 miljonu eiro apmērā, tā nodrošinot, ka Parlaments nepārsniedz paša noteikto budžeta ierobežojumu, proti, EP izdevumi nedrīkst pārsniegt 20% no Eiropas Savienības iestāžu administratīvā budžeta. Šo iemeslu dēļ, kā arī ES paplašināšanās un deputātu nolikuma spēkā stāšanās rezultātā, kuri nozīmē, ka algas tiek maksātas no Eiropas Parlamenta, nevis dalībvalstu nacionālā budžeta, Parlamenta budžets ir palielināts līdz robežām, kādas atļautas ES ilgtermiņa budžeta ietvaros.

Jauns personāls
Parlamenta balsojums atļauj pieņemt darbā papildu 75 ierēdņus  un 75 personas darbam politiskajās grupās. Lielākā daļa ierēdņu - kopumā 70 - tiks pieņemta darbam parlamentārajās komitejās, kur tiek izskatīti likumdošanas priekšlikumi, un palīdzēs darbā tādos jautājumos kā lauksaimniecība, tieslietas, iekšlietas, ekonomika  un finanšu politika. Piecas personāla vietas tiks izveidotas, lai pastiprinātu sadarbību ar dalībvalstu parlamentiem, kuru loma līdz ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos ir paplašinājusies.

Savukārt budžets EP palīgu pieņemšanai darbā, ko pārvalda EP administratīvie dienesti un ko nemaksā paši deputāti, tiks palielināts par 1500 eiro mēnesī uz deputātu, kas ļaus deputātiem nodarbināt labāk kvalificētus palīgus darbam ar jaunajiem papildu likumdošanas pienākumiem.

Turpmākie soļi
Pēc plenārsesijas balsojuma Komisija, kura ir vienīgā ES iestāde, kas var ierosināt budžeta grozījumus, iesniegs priekšlikumu, kuru aprīlī Padome un Komisija varēs apstiprināt galīgi.


Procedūra:  budžets
Referents: Vladimír MAŇKA (S&D, SK)

Likumdošanas dokumenti
Referenta CV
Parliamenta interneta lapa par Lisabonas līgumu
Plašāk par 20 % noteikumu (angļu val.) šeit
Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 708 54 60 (Rīga)