skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
25/03/2010

Eiro zona: labāk jāuzrauga statistika, jāpārskata ekonomikas pārvalde

Ceturtdien pēc debatēm par eiro zonu ar Eiropas Centrālās bankas prezidentu Jean-Claude Trichet un komisāru Olli Rehn Eiropas Parlaments pieņēma rezolūcijas, prasot labāk uzraudzīt eiro zonas kandidātvalstu statistiku, nostiprināt eiro zonas valstu savstarpējās saistības un vairāk atbalstīt valstis, kas nav eiro zonā. Deputāti arī brīdina no algu samazināšanas.

Deputāti pieņēma trīs rezolūcijas: par eiro zonu un valstu finansēm, ECB (Eiropas Centrālās bankas) darbu 2008. gadā un tās viceprezidenta kandidatūru.  

ECB darba vērtējums
Rezolūcijā paustas šaubas, vai ECB 2008.gadā procentu likmes samazināja pietiekami agresīvi un vai tirgū iepludinātā papildu likviditāte sasniedza mērķi - mazos un vidējos uzņēmumus, jo vairākas bankas šo iespēju izmantoja, lai palielinātu savu peļņu un mazinātu zaudējumus.

Rezolūcija arī brīdina ECB nepārspīlēt inflācijas risku, lai neapslāpētu pirmās ekonomikas atlabšanas iespējas. Deputāti arī aicina sniegt lielāku palīdzību valstīm, kas nav eiro zonā. Viena no Parlamenta prasībām ir izveidot pārraudzības iestādi tādiem instrumentiem kā kredītriska maiņas darījumi eiro zonā.

Ekonomikas  pārvalde eiro zonā
Rezolūcija par eiro zonu un valstu finansēm aicina pārskatīt Ekonomiskās un monetārās  savienības principus un ekonomisko pārvaldi, tostarp dalībvalstu saistības vienai pret otru. Deputāti  pauž viedokli, ka deficītu un parāda samazināšana ir tikai daļa no risinājuma nelīdzsvarotības problēmai, un prasa labāku pārraudzību pār eiro kandidātvalstu statistiku.

Rezolūcija arī brīdina no algu samazināšanas, lai samazinātu budžeta deficītus, jo zemākas algas arī bremzē ekonomikas izaugsmi.

ECB viceprezidents
Deputāti arī pieņēma rezolūciju, kas ieteic apstiprināt Vitor Constâncio par ECB viceprezidentu. Galīgo lēmumu par šo kandidatūru pieņems Eiropadome.

Procedūra: iniciatīva
Referenti: - Sharon Bowles par ECB viceprezidentu
                 - Sven Giegold par eiro zonu un valsts finansēm
                 - Edward Scicluna par ECB gada pārskatu

Ziņojumu projekti (bez pieņemtajiem grozījumiem)

Par 2009. gada pārskatu par eiro zonu un valsts finansēm
Par ECB 2008. gada pārskatu

Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 708 54 60 (Rīga)