skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
10/03/2010

Aicina samazināt mazo uzņēmumu birokrātiskās izmaksas

Šodien Strasbūrā Eiropas Parlaments atbalstīja priekšlikumu, kas ļauj atbrīvot mikrouzņēmumus no pienākuma gatavot gada atskaites. Šis  izņēmums no ES grāmatvedības noteikumiem tomēr būs jāpiešķir katras dalībvalsts līmenī, un visiem uzņēmumiem arī turpmāk būs jāreģistrē savi ikdienas darījumi un finanšu stāvoklis

Atskaites saskaņā ar ES grāmatvedības noteikumiem ir jāsniedz apmēram 7,2 miljoniem no ES uzņēmumiem. No tiem 5,4 miljoni (ap 75%) uzskatāmi par mikrouzņēmumiem, kas atbilst diviem no šādiem kritērijiem: kopējā bilance nepārsniedz 500 000 eiro, neto apgrozījums nepārsniedz 1 000 000 eiro un/vai finanšu gadā bijušas nodarbinātas ne vairāk kā 10 personas. Šie uzņēmumi visbiežāk darbojas vietējā mērogā ar nelielu pārrobežu aktivitāti vai bez tās. Lai veicinātu šo uzņēmumu konkurētspēju un izaugsmi, likumdošanas priekšlikums ļauj dalībvalstīm  vienkāršot to darbību, atceļot prasību par ikgadējām grāmatvedības atskaitēm.
Eiropas Parlaments izmaiņas pašreizējos noteikumos atbalstīja ar 445 balsīm par, 196 pret un 21 atturoties.
Deputāti arī precizē, ka saglabājas mikrozuņēmumu pienākums iegrāmatot komercdarījumus un fiksēt finanšu stāvokli, lai nepasliktinātos darba organizācija un pārskatāmība.
Debatēs ziņojuma koordinators uzsvēra, ka priekšlikums ES Padomē nav pieņemts, jo vairākas dalībvalstis to bloķē.  
Cik varēs ietaupīt?
Saskaņā ar Eiropas Komisijas pārraudzībā veiktu pētījumu individuālu uzņēmumu izmaksas, kas rodas, pildot direktīvās iekļautās grāmatvedības prasības, ir vidēji 1558 eiro. No šīs summas 1169 eiro ir birokrātiskie izdevumi, kas rodas par informācijas apkopošanu un apstrādi tikai likumā noteikto prasību izpildei, bez reālas komerciālas nepieciešamības.

Procedūra: parastā likumdošanas procedūra (koplēmums, 1. lasījums)
Referents: Klaus-Heiner Lehne (EPP, DE)

Paziņojums presei pēc balsojuma komitejā: 28.01.2010. (angļu val.)
Juridisko lietu komitejas ziņojums
Eiropas Komisijas priekšlikums
Ietekmes novērtējums

Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 708 54 60 (Rīga)