skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
24/11/2010

Parlamentam stingra nostāja par 2011.gada budžetu

Eiropas Parlamentam ir vienota un stingra nostāja par Eiropas Savienības 2011.gada budžeta sarunām. To apstiprina šodienas debates ar Komisijas priekšsēdētāju J.M.Barroso, Beļģijas prezidentūras pārstāvi Melchior Wathelet un komisāru budžeta jautājumos Janusz Lewandowski.

Debašu trīs galvenie jautājumi bija: 2001.gada budžets ciparos, budžeta elastīga izmantošana, lai īstenotu aktivitātes atbilstoši jaunajām prioritātēm un vajadzībām, kā arī Parlamenta iesaiste sarunās par nākošo daudzgadu finanšu perspektīvu un pašu resursiem.

EP priekšsēdētājs Ježijs Buzeks (Jerzy Buzek), atklājot debates, atgādināja, ka Parlaments bija gatavs apstiprināt Padomes piedāvāto budžetu saistību un maksājumu sadaļās. "Mēs vēlējāmies pretī saņemt vienošanos par budžeta elastīgu izmantošanu un Lisabonas līguma iedzīvināšanu attiecībā uz turpmākajām sarunām par daudzgadu finanšu perspektīvu un pašu resursiem.

Atbildot Beļģijas prezidentūras vārdā, Beļģijas valsts sekretārs budžeta jautājumos Melchior Wathelet norādīja, ka patiesā problēma Padomē bija politiskās nostājas jautājums par Parlamenta iesaisti, taču atzīstot, ka "mēs varam par to diskutēt. Tas ir ielikts līgumā, un mēs to īstenosi, lai arī varbūt vēlākā posmā."

EK priekšsēdētājs José Manuel Barroso, uzrunājot EP deputātus uzsvēra: "Visām iesaistītajām pusēm jādemonstrē izpratne, par to, ka Lisabonas līgums jāīsteno pilnībā, ka cieša institūciju sadarbība augstākajā politiskajā līmenī ir pilnīgi likumsakarīgs rezultāts mūsu vienotajiem centieniem apstiprināt atbilstošu turpmāko finansiālo ietvaru. Barroso norādīja, ka Komisija izmantos savas iniciatīvas tiesības nākt klajā ar priekšlikumiem par pašu resursiem nākošā gada jūnija beigās un konsultēsies ar Parlamentu izstrādes procesa laikā. Viņš arī atbalstīja Parlamenta nostāju jautājumā par budžeta elastību.

Parlamenta balsojums par budžeta sarunu rezolūciju notiks ceturtdien, 25.novembrī.


Papildu informācija

Pilna preses relīze par debatēm angļu valodā Jautājumi un atbildes par ES budžetu

Kontakti: Iveta ĶELPE  iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)