skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 
23/06/2011

Patērētāju tiesības: apstiprina jaunus ES noteikumus par pirkumiem internetā

Ceturtdien Parlaments galīgajā lasījumā atbalstīja jaunus noteikumus par patērētāju tiesībām - turpmāk visā ES teritorijā patērētāji par internetā iegādātas preces paturēšanu vai atteikšanos varēs izlemt divu nedēļu laikā no tās saņemšanas, turklāt tiks piemērotas jaunas prasības attiecībā uz informācijas pieejamību pircējam par preces vai pakalpojuma kopējo cenu.

"Mēs vēlējāmies regulējumu lielākoties tirdzniecībai internetā, jo pārrobežu tirdzniecība aktīvi noris tieši šajā segmentā," teica ziņojuma gatavotājs - deputāts un sarunu vadītājs Andreas Schwab (EPP, Vācija). "Jauna direktīva ir labs piemērs tam, ka no Eiropas līmeņa regulējuma ieguvēji ir gan patērētāji, gan tirgotāji. Mēs esam panākuši vienošanos, kurā labi līdzsvarotas gan patērētāju, gan uzņēmēju intereses."

Parlamenta balsojumā ar  615  balsīm "par", 16 - "pret"  un 21 "atturas" apstiprinātie noteikumi stiprinās pircēju tiesību aizsardzību, iepērkoties internetā, un precizēs noteikumus par piegādi un digitālā formāta preču lejupielādēm, kā arī mazinās administratīvās barjeras maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Pašreiz spēkā esošie ES noteikumi ir izstrādāti pirms "digitālo tehnoloģiju ēras" un nenodrošina patērētāju tiesību pietiekamu aizsardzību interneta pirkumiem. Bažas par novēlotu preču piegādi, kā arī atšķirības dalībvalstu likumos par patērētāju tiesībām, kavē pārrobežu tirdzniecību internetā. Turklāt arī uzņēmēji uzskata nesaskaņotu likumdošanu par galveno šķērsli pārrobežu tirdzniecībai.

Sīkāka informācija par patērētāju tiesību direktīvu ir pieejama zemāk norādītajā saitē "Ko nozīmē jaunie noteikumi".

Turpmākie soļi
Pēc galīgā balsojuma Parlamentā jaunie noteikumi ir jāapstiprina Ministru Padomei, kas varētu notiks jūlijā. Pēc tam dalībvalstīm tie būs jāievieš divu gadu laikā.

Saites:

Pieņemtais teksts (skatīties 23.06.2011) - šeitDebašu video ieraksts (skatīties 23.06.2011) - šeit Ko nozīme jaunie noteikumi? (angļu valodā) - šeit Andreas Schwab (EPP, Vācija) profils - šeit Iekšējā tirgus komitejas preses relīze (16.06.2011, angļu valodā) - šeit

Kontakti: Iveta ĶELPE  
iveta.kelpe@europarl.europa.eu
(+371) 67 08 54 60 (Rīga)
(+371) 2 948 94 81 (Mob.)